Blackberry İçin İşler Şimdilik Yolunda

-

Blackberry İçin İşler Şimdilik Yolunda

Blackberry İçin İşler Şimdilik Yolunda

BlackBerry 10 geçen hafta tanıtıldı. Peki uzun süre beklenen telefonlar 1 haftada ne kadar sattı?

Yenilenen ismiyle birlikte, BlackBerry 10 işletim sistemi ve Z10 ile Q10 cep telefonu modellerini tanıtan BlackBerry, görünüşe göre satışlardan şimdilik hiç de şikayetçi değil. Şirketin CEO'su Thorsten Heins, geçmişe kıyasla çok daha iyi bir başlangıç yaptıklarını belirtti.

Dokunmatik Z10 modelinin İngiltere ve Kanada'daki satış performansını değerlendiren Heins, " Z10 ile birlikte Kanada'da, herhangi bir BlackBerry modelinin çıktığı gün elde ettiği en büyük satış rakamına ulaştık. İngiltere'de de daha önce ilk haftada ulaştığımzdan üç kat daha fazla satış yüzdesine sahibiz ." ifadelerini kullandı.

Heins, gerçek satış rakamlarını açıklamasa da BlackBerry'nin eski karamsar günlerini yavaş yavaş geride bıraktığı anlaşılıyor. Ancak şirketin ana vatanı olan Kanada'daki başlangıç performansı her ne kadar cesaret verici gözükse de, BlackBerry için asıl sınav Amerika satışları olacak .

Amerika için henüz duyurulmayan Z10 ve Q10'un buradaki performansı oldukça kritik önem taşıyor. BlackBerry burada da İngiltere ve Kanada'daki gibi tatmin edici sonuçlar elde edecek mi, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BlackberryCEOİngilterecep telefonu
Görüş Bildir