Görüş Bildir

'Bizim Elimizde Tek Bir Masumun Bırakın Kanı, Gözyaşı Dahi Yoktur'

Anasayfa > Gündem

Başbakan Davutoğlu, 'Teröre karşı yürüttüğümüz kararlı mücadele sonunda Türkiye terörden arınacak, şehirlerimiz barikatlardan, çukurlardan ve silah deposu olmaktan kesinlikle arındırılacaktır' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Başbakan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, 'Şunu net olarak söylüyorum;teröre karşı yürüttüğümüz kararlı mücadele sonunda Türkiye terörden arınacak, terörden kurtulacak, şehirlerimiz barikatlardan, çukurlardan ve silah deposu olmaktan kesinlikle arındırılacaktır. Bütün şehirlerimiz, ilçelerimiz, dağlarımız, ovalarımız terörün yol açtığı tahribattan kurtulacak ve bütün vatandaşlarımız huzura kavuşacak' ifadelerini kullandı.

'Vicdanının sesi olacağız'

Davutoğlu, 'Kim eline silah alıp bir başka kardeşimize yönelik olarak bu silahı doğrultursa, kim şehirlerimizi harabeye çevirmek isterse, kim Fatih Paşa Camii gibi kutsal mekanlarımızı mermileriyle tahrip etmek isterse hepimiz ona karşı çıkacak ve bu toprakların ortak feyzinin, vicdanının sesi olacağız. Bizim mücadelemiz bu ülkenin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine kasteden cani şebekelerle, insanlık dışı terör örgütleriyle. Bizim mücadelemiz okullara, hastanelere, camilere, sokaktaki insanlara saldıracak kadar gözü dönmüş menfur odaklarla' şeklinde konuştu.

"Yeni bir dönüm noktasındayız"

"Yeni bir dönüm noktasındayız"

'Yeni bir dönüm noktasındayız. Soğuk savaş yıllarından kalan bölücü terör örgütü ve onun uzantısı olan partinin sözcüleri, bugün ısrarla kamuoyunu tahrik ediyor' diyen Başbakan Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

'Bugün dahi tahriklerine devam ettiler. Bununla yapmaya çalıştıkları, Türkiye'yi yeniden eski Türkiye'nin kargaşaya, çatışmaya dayalı düzenine çekmeye çalışmaktır. İstiyorlar ki onların çatışmacı ortamına biz de ayak uyduralım, devlet eski devlet olsun ve terörü besleyen krizler yeniden yaşansın. Emin olunuz, 12 Eylül zihniyeti ile onun çıkardığı bölücü terör örgütünün zihniyeti temelde aynı faşizan zihniyettir.' 

'Terör kandan, gözyaşından ve nefretten beslenen bir sektör'

Başbakan Davutoğlu, 'Terör bugün kandan, gözyaşından, nefretten beslenen bir sektör. PKK başta olmak üzere terörü, şiddeti iş edinmiş, yaşama biçimi haline getirmiş karanlık yapıların boy gösterdiği, başında terör baronlarının, silah tüccarların bulunduğu bir sektör. Bu sektörü sadece güvenlik tedbirleriyle değil adaletle, hukukla, vicdan ve merhametle çökerteceğiz. Devlet adına pozisyonumuzu, kanlı ihalelere katılan terör örgütüne göre değil vatandaşlarımızın taleplerine göre belirleyeceğiz' dedi.

Kırmızıgül'e yanıt: "Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur"

Kırmızıgül'e yanıt: "Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur"

Başbakan Davutoğlu, 'Kırmızıgül'ün yönelttiği 'zalimlik' eleştirisine dair de şunları kaydetti:

'Bizim elimizde tek bir masumun bırakın kanı, gözyaşı dahi yoktur. Ama birileri, birilerine gözyaşı döktürmek isterse, birileri İsrail'in ya da Esad rejiminin yaptığı gibi mazlumlara zulmetmek isterse, birileri bugün PKK terör örgütünün yaptığı gibi bu halka zulmetmek isterse onun karşısında da sessiz kalacak kadar, Allah'ın ve milletin bize lütfettiği bu iktidar gücünden nasipsiz değiliz.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
58
15
14
5
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
haylaz adam

terör için sektör demiş yani arz talep meselesi demektir bu. ayrıca israil için mazlumlara zulmediyor demiş ki daha dün dostumuzdur demişlerdi. kısacası at y... Devamını Gör

itsasin

bir gün bu bıyıkta baskı yalan ve hırsızlığın sembolü olacak.kimse bırakmayacak.

uzundonlu_kisot

barış için adım atılmadığı sürece şehit askerlerden siz sorumlusunuz.