Bize Nasıl Araba Kullandığını Söyle, Bilinçaltındaki Kişiliği Ortaya Çıkaralım!

-

İnsanın trafikte ilkel benliği ortaya çıkar; yani bilinçaltı... Bakalım senin bilinçaltında nasıl birisi var? Bunu öğrenmenin tek ama tek bir yolu var!

1. Öncelikle, genelde direksiyonu nasıl tuttuğunu öğrenmek istiyoruz!

İki elimle tepeden
Biri direksiyonda, öbürü viteste
Biri direksiyonda, öbürü serbest
Tek elimle, avuç içimle
İki elimle nizami bir şekilde
İki elimle alttan

2. Durumumuz şu: Acayip bir trafik var; sağdan yani emniyet şeridinden bir tane yardırıp geliyor; sen de dikizden gördün bunu ne yaparsın?

Hemen önüne kırarım ki geçemesin; yok öyle yağma!
Plakasını alıp, polise şikayet edeceksin böylelerini
Amaan ne yaparsa yapsın, ilgilenmem...

3. Yeni durumsa şu: Soldan hızlı bir şekilde ilerliyorsun ama sağdan birisi yavaş yavaş senin şeridine yanlamaya başladı. Bu durumda ne yaparsın?

Kornaya yüklenirim, yanından geçerken de küfür ederim.
Hiçbir şey yapmam; iyice hızlanıp yanından geçerim.
Selektör yaparım, çıkmasın yoluma!
Geçebilsin diye hafiften yavaşlarım.

4. Başka bir durum: Şehirlerarası yolda almışsın hızını 120-130'la gidiyorsun. Virajı aldın pat radar çıktı, ne yaparsın?

Hemen frene yüklenirim, yol boyunca da "acaba ceza geldi mi?" diye düşünürüm.
Nasıl olsa ceza girdi, hızımı kesmem: Aynen devam!
Karşıdan şeritten gelenleri uyarırım: Ben yedim, onlar yemesin...

5. Acayip kalabalık bir AVM'nin otoparkında uzun uğraşlar sonucunda park yeri bulabildin. Tam sen girecekken, adam kafasını sokup senin gireceğin yeri işgal etti. Ne yapacağını çok ama çok merak ediyoruz!

Haydar, Levye
Onun çıkamayacağı şekilde, arkasına park ederim.
Düzgün bir dille uyarırım.
Amaaan kim uğraşacak şimdi Allah'ın delisiyle: Başka yer ararım.

6. Park demişken... Şu parklardan hangisini daha çok seviyorsun?

Paralel park
Düz park
Kaldırıma çıkmalı, arkayı açıkta bırakmalı park
İki kişilik yere tek kişilik park

7. Son olarak... Şu giflerden hangisi trafikteki seni daha iyi anlatır?

İçten İçe Korumacısın!

Bilinç buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında tam bir korumacı kişilik yatıyor. Buradan güzel bir insan olduğunu anlıyoruz; çünkü insanların bilinçaltları genelde leş gibidir. Ama seninkinde mis gibi bir insanla karşılaştık. Arada bir sertsin, biraz da sinirli olabiliyorsun; amma velakin bu hallerin hep sevdiklerini korumak içindir. Onlar için nefes alıyor, onlar için hayata tutunuyorsun. Ayrıca onların yanında kedi gibiyken, dışarıya karşı tam bir panter Emel'sin :) Kısaca senden çok ana/baba olur aziz dostumuz. Bunu ara ara bilinç düzeyine çıkart ki anlasın çevrendekiler. Yoksa biz anladık seni ;)

İçinde Bir DELİ Yatıyor!

Bilinç, buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında tam bir deli yatıyor. Bunu ne kadar bilinç düzeyine, yani normal yaşantına karıştırıyorsun bilemiyoruz; ama bilinçaltındaki deli kişi dünyayı tersine döndürebilecek kadar manyak. Yeniden Fransız Devrimi yapabilir ya da gider 3. Dünya Savaşını çıkartabilir, belli olmaz. Zaten seni çok iyi tanıyanlar, yani bilinçaltını görebilecek kadar iyi tanıyanlar, senin ne denli bir ruh hastası olduğu yakinen bilirler (acı tecrübelerle) :) Şimdi işin şakası bir tarafa senin bu deli kişiliğin aynı zamanda marka değerin, yani seni sen yapan şey. Bize soracak olursan o deliyi bilinçaltından fazla çıkarma, dünya buna hazır değil :)

DOMİNANTSIN!

Bilinç, buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında dominant bir kişilik yatıyor. Normal hayatını, yani bilinç düzeyini bilmiyoruz; ama bilinçaltında sen kesinlikle dominantsın. Daha doğrusu gerçek bir lidersin, insanların üzerinde gerçek bir etkin var. Karizmatik ve gerçekçi olduğunu da belirtmemiz gerek. Eğer bu hallerini normal hayatına yansıtmıyorsan, bu kesinlikle derin bir tevazuya sahip olmanla alakalıdır. Çünkü sen çok bilip de az konuşan türü tükenmekte olan insanlardansın. Bizce bu denge muhteşem...

Tam Bir Efendi/Hanımefendisin!

Bilinç, buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında tam bir efendi/hanımefendi yatıyor. Ve şunu çok iyi biliyoruz ki sen normal hayatında, yani bilinç düzeyinde de böylesin. Etliye sütlüye fazla karışmasan da adeletsizlik karşısında Demokles'in kılıcı gibisindir; aman vermezsin. Ayrıca Muhteşem bir aile terbiyesi almışsın: İdeal arkadaş, ideal çalışan, ideal öğrenci ve pek tabii ki ideal EŞ'sin! Buradan duyurulur :)

Bilinçaltın Öfkeden Kurumuş!

Bilinç, buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında öfkeli birisi var. Bunu normal hayatına yani bilinç düzeyine ne kadar yansıtıyorsun bilmiyoruz ama içindeki o insan oldukça öfkeli. İçten içe insanların nasıl bu kadar aptal olabileceğine şaşırıp kalıyorsun. Zaten sen her şeyi kaldırabilirsin ama aptallığa, salaklığa ve avanaklığa asla katlanamıyorsun. Sana bir şey diyelim mi, dünyayı tek başına değiştiremezsin; o yüzden sal, boşver ;)

Tembelsin, Tembel!

Bilinç, buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında tam bir tembel yatıyor. Bu durum normal hayatına, yani bilinç düzeyine ne kadar yansıyor bilmiyoruz ama bilinçaltındaki o vatandaş tam bir aylak. İçten içe istiyorsun bütün her şeyi sal, hiçbir şey yapmadan saatlerce yat-otur-iç-ye. Ama lanet olası kanalın etrafını çerçeve yapmamışlar, o yüzden kalkıp çalışmalısın. Neyse ki Cuma'ya az kaldı: Thanks God It'si Friday :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
osman-furkan-bagci

İçinde Bir DELİ Yatıyor! İçinde Bir DELİ Yatıyor! Bilinç, buzdağının görünen yüzüyse, bilinçaltı onun görünmeyen ve büyük yüzüdür. Seninse verdiğin cevaplara göre buzdağının altında tam bir deli yatıyor. Bunu ne kadar bilinç düzeyine, yani normal yaşantına karıştırıyorsun bilemiyoruz; ama bilinçaltındaki deli kişi dünyayı tersine döndürebilecek kadar manyak. Yeniden Fransız Devrimi yapabilir ya da gider 3. Dünya Savaşını çıkartabilir, belli olmaz. Zaten seni çok iyi tanıyanlar, yani bilinçaltını görebilecek kadar iyi tanıyanlar, senin ne denli bir ruh hastası olduğu yakinen bilirler (acı tecrübelerle) :) Şimdi işin şakası bir tarafa senin bu deli kişiliğin aynı zamanda marka değerin, yani seni sen yapan şey. Bize soracak olursan o deliyi bilinçaltından fazla çıkarma, dünya buna hazır değil :)

evsen-metin-mert

ayn

fedfqerwg

Anket çözerek para kazanabilirsiniz. ( h ttps://csl.ink/3Fgp ) üye ol kazanmaya başla. tesekkurler (linki birleştir)

denizsizzz

dominant çıktım

leotie

İlk defa beni tamamen anlatan bir test buldum, evet bilinçaltım tamamen tembellikten oluşuyor :P

mabada

o kadar soru o kadar seçenek. kim okuyup cevaplayacak

Görüş Bildir