Bizde İblisin Sonu Yok: Buffy’nin Bize Dinlettiği En Güzel 14 Parça

0PAYLAŞIM

Yayınlandığı dönemde Amerika'da büyük ilgi çekmiş, ülkemizde de Cnbc-e tarafından yayınlanmıştı. Bir gençlik dizisine kıyasla karakter derinliği ile etkilemişti, tabii ki bunu özenle seçilmiş müzikleri olmadan yapamazdı.

1. Buffy the Vampire Slayer - Nerf Herder

Her jenerasyondan seçilmiş bir kişi vampirlere karşı koymak zorunda. Dizinini ana karakteri Buffy de bunu biliyor ve normal olmaya çalışsa da, günün sonunda dünyayı kurtaran kişi olmak zorunda kalıyor.

2. Guided By Voices - Teenage FBI

Yayınlandığı döneme kadar işlenmeyen konuları işlemesiyle çıtayı yükseltti. Pek çok tabuyu yıktığı gibi fantastik evrenin büyüsünü bozmamayı başardı.

3. Garbage - Temptation Waits

Buffy the Vampire Slayer değindiği tabu konularda elini korkak alıştırmadan, izleyicilere karikatürize edilmemiş karakterler sunmayı başararak, cinsiyet kalıplarının ötesinde bir yaklaşımla ilerledi. İzleyenler erkek olsun kadın olsun kendilerini ana karakterle rahatça özdeşleştirebildi.

4. Velvet Chain - Strong

2002'de fox, Buffy th Vampire Slayer için yapılacak olan çizgi film haklarını satın almış. Ne yazık ki yapım aşamasındayken Fox Kids satılınca dizi ellerinde kalmış ve başka alan da olmamış. 2004'te 4 dakikalık bir pilot bölüm hazırlanmış fakat ne yazık ki yine bir alan çıkmamış ve proje rafa kaldırılmış.

5. Hepburn - I Quit

Gelmiş geçmiş en iyi vampir kurgularından biri olarak kendisinden daha sonra pek çok yapımın Buff the Vampire Slayer'dan esinlenmesi şaşırtıcı değil.

6. Furslide - Over My Head

Sarah Michelle Galler bölüm başına 75.000 dolar alıyordu.

7. Bif Naked - Lucky

7 sezon süren dizinin hikayesi çizgi roman olarak devam etti.

8. Black Lab- Keep Myself Awake

Ayrıca anı evrende geçen bir spin off dizisi bulunmakta. Bu sefer hikayeyi Buffy the Vampire Slayer karakterlerinden biri olan Angel'ın hikayesini izliyoruz.

9. K's Choice - Virgin State of Mind.

10. Already Met You

11. Kim Ferron - Nothing but you

12. Union Station And Alison Krauss - It Doesn't Matter

13. The Sundays - Wild Horses

14. Pain - Slayer Mix

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir