Görüş Bildir

'Biz Sayı Değiliz, İnsanız'

Anasayfa > Gündem

Biz Sayı Değil İnsanız

Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mensur, BMGK toplantısında İsrail saldırılarında hayatını kaybeden çocukların isimlerini okudu, 'Vahşice öldürülen bu çocuklar sayı değil insan' dedi.

BMGK toplantısına katılan Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, konuşmasında, İsrail'in insan hayatına hiç değer vermeden sivillerin yaşadığı evlere saldırarak bazı noktalarda bütün bir aileyi öldürdüğünü söyledi.

Gazze'de hastanelerin bombalandığını ve masum sivillerin hastane koridorlarında hayatını kaybettiğini vurgulayan Mansur, 'Uluslararası toplum, sivillerin korunması konusundaki taahhütlerini yerine getirmedi. Uluslararası toplum hukukun uygulanması ve insanlığa karşı sözlerini yerine getirmede başarısız olmuştur' diye konuştu.

İsrail saldırısı sonucu hayatını kaybeden çocukların fotoğrafını salonda gösteren ve öldürülen çocukların isim ve yaşlarını okuyan Mansur, 'Bu çocuklar işgalci güç tarafından vahşice öldürüldü. Bu çocukların anneleri, babaları ve umutları vardı. Öldürülen çocuklar sayı değil insan, bir isimleri var. Biz sayı değiliz, insanız' diye konuştu.

Kimse çocuğunu kalkan yapmaz

İsrail'in 'terörist' ve 'çocukların kalkan olarak kullanıldığı' söylemlerine de tepki gösteren Mansur, hiçbir ailenin en değerli varlığını kalkan olarak kullanılmasına izin vermeyeceğini kaydetti.

Mansur, BM Güvenlik Konseyi'nden sorumluluklarını yerine getirerek kalıcı bir ateşkes ve İsrail'in tekrar saldırmasının önüne geçilmesi için gerekeni yapmasını istedi.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/manset/363085...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?