Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biz Neden Böyle Olduk? Orlando Katliamı Sonrası Akit'in Skandal Manşetine Tepkiler!

-

ABD'nin Orlando şehrinde gerçekleştirilen homofobik saldırının yankıları sürüyor. 50 kişinin hayatını kaybettiği, 50'den fazla kişinin yaralandığı saldırının basın yansımaları da birbirinden farklı oldu.

Ankara katliamı sonrasında yaşananlar Batı'nın tepkisini böyle çekmişti.

The Guardian Can Alıcı Soruyu Sordu, Okuyucuları Cevapladı: Neden Ankara Olmadınız? - onedio.com
The Guardian Can Alıcı Soruyu Sordu, Okuyucuları Cevapladı: Neden Ankara Olmadınız? - onedio.com

Ve ABD tarihinin en büyük silahlı saldırısı, dünyanın dört bir yanında mercek altına alındı.

Tüm trajedisinin ötesinde bu olay nefret suçu, LGBT hareketi, bireysel silahlanma gibi konuların tekrar gündeme oturmasına sebep oldu.

Saldırgan Omar Mateen, Afgan kökenli, ABD doğumlu bir ABD vatandaşı. 

Saldırı sıcağı sıcağına gündemi sarsarken Türkiye'den Yeni Akit ise, olayın maktüllerini "sapkın eşcinseller" olarak tanımlamayı tercih etti.

Manşet Türkiye'deki vicdan sahiplerinin tepkisi toplarken, dış basında da kendine yer buldu.

İngiltere'nin en büyük gazetelerinden Daily Mail olaya büyük tepki gösterirken, Yeni Akit de topa tutuldu.

Ülkemizde ise Yeni Akit dışında maalesef vatandaşlarımızdan da korkunç tepkiler geldi.

Katliamı IŞİD Üstlendi, Bazı Vatandaşlar Sevindi: Orlando Katliamına Korkunç Yorumlar - onedio.com
Katliamı IŞİD Üstlendi, Bazı Vatandaşlar Sevindi: Orlando Katliamına Korkunç Yorumlar - onedio.com

Dailymail'ın konuyla ilgili makalesinin altındaki yorumlarda da çoğunluğu İngiliz olan vatandaşlar tepkilerini böyle gösterdi.

#1

"Umarım Türkiye hiçbir zaman Avrupa Birliği'ne giremez."

#2

"Kusura bakmayın ama bu Türkleri kim Avrupa Birliği'nde görmek istiyor?"

#3

"Bu orada insan hayatının önemli olmadığını gösteriyor ki bu asla unutulmayacak."

#4

"Ahh bizim şanlı müttefiğimiz NATO bizi koruyor. Şeyden... onlar gibi insanlardan."

#5

"Ne bekliyordunuz ki? Erdoğan Trump'ın müslüman versiyonu gibi ve ikisi de bu tarz büyük katliamlardan politik malzeme çıkarıyor."

#6

"Eğer bu durumu gerçekten umursuyorsanız, Türkiye'yi tatil listenizden çıkarın."

#7

"İşte bu durum geri kalmış ülkelerin neden Avrupa Birliği'ne giremediğinin bir örneği."

#8

"Nasıl olur da medeni bir ülkede herhangi birisi görünüşlerine göre öldürme ya da terörist saldırı düzenlemeyi meşru kılar? Avrupa Birliği'nin bu durumu nasıl bir açıksözlülükle kınadığını ve ilk kınamanın kimden geleceğini görmek fazlasıyla ilginç olacak"

#9

"Türkler yıllardır IŞİD'i destekliyor ve aptal Cameron da (İngiltere başbakanı) Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesini istiyor."

#10

"Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan bir birleşik Avrupa hareketi için vatandaşlarımız arasında bir kampanya başlatabilir mi? Onları bizle birlikte istemiyorum, onlar bizim bizim uğruna yaşadığımız her şeye karşılar."

#11

'Türkiye'ye en az Suudi Arabistan ve Obama'ya güvendiğim kadar güveniyorum, yani HİÇ!"

#12

"Türkiye adına kesinlikle rezalet! 50 masum insan ölüyor ve onların tek yapabildiği nefret ve ayrımcılığı teşvik etmek. Türkiye kesinlikle Avrupa Birliği'ne girmemeli ve herkes tatil döneminde boykot etmeli"

#13

"işte bu neden beraber olmamamız gerektiğini anlatıyor. Onlar bizim düşüncelerimizi kabul etmek için gönüllü değiller. Aksine bizi zorla değiştirmek istiyorlar."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mortaldance

Türkiye gibi %52 si farklılıklara karşı, yobaz ve geri kafalı bir ülkeden ne beklersin? Böyle insanlar yüzünden dış dünyaya kötü tanıtılıyoruz!

tefotombstone

Birkaç gerizekalı yüzünden yaşın yanında kuruda yanıyor.

serdarzz

sapkın diyen ey cahil insanlar... evlatlarınızdan biri eşcinsel olsa naparsınız?? Işide teslim eder misiniz? ya da ölmesini diler misiniz? ben yapmam.. Oğlum ya da kızım eşcinsel olsa sonuna kadar arkasında dururum hem de sizin gibi cahillere rağmen. eşcinsellik sapkınlık ama 40 çocuğa tecavüz, özkızına hallenme ,4-5 kadın ile evlenip grup seks yapmak helal galiba... bi yokolmadınız gitti.....

esra-ozgur5

Aynen, giderler tacizcilerin, katillerin sırtlarını sıvazlarlar, gelirler burda eşcinsellere söver, ahlak dersi verir, milletin kararını saygısızca eleştirirler. Müslümanlığın gereği bu ya çünkü, adını bile bilmediği insanın anasına sövmek müslümanlığa sığar mı tartışmak lazım? Böylece hem dinimizi hem ülkemizi karalamaktan başka bir işe yaramıyorlar. Saygı çok önemli. Sanki bu ülkenin tek derdi eşcinseller...

realitysucks

avrupalılar anlamış hala bizim milletimiz anlamıyor...

sabriye.abay

yalanmı sapkın değilmi.... o kadar çocuklar ölüyor bütün müslümanları ölen çocukları terörist diye sırtını dönenler şimdimi anladı ölenlerin insan olduğunu.

Görüş Bildir