Birçok Yönden Felaket Geçen 2020 Yılında İzleyenleri Mest Etmeyi Başaran 17 Mini Dizi

94PAYLAŞIM

Bu yılda bu kadar güzel işler çıkması biraz garip ama neyse. 😁

* Diziler, IMDb puanları baz alınarak sıralanmış ve 7 puandan düşük diziler listeye eklenmemiştir. Dizilerin konu bilgileri Beyazperde'den derlenmiştir.

17. Jeffrey Epstein: Filthy Rich / IMDb: 7,1

Sübyancılık, seks amaçlı insan kaçakçılığı ve kadın ticaretinden hüküm giydikten sonra hücresinde ölü bulunan milyarder Jeffrey Epstein, belgesele konu oluyor.

16. The Plot Against America / IMDb: 7,3

Alternatif bir Amerika tasvirinin ekrana yansıtıldığı dizide, yabancı düşmanı bir siyasetçi olan Charles Lindberg, yeni Amerikan Başkanı olur ve ülkeyi büyük bir faşizm dalgasının içerisine sürükler. Bu süreçte ülkede olup bitenler, New Jersey'de yaşayan Yahudi bir işçi ailenin gözünden yansıtılır.

15. Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker / IMDb: 7,4

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker, Afro-Amerikalı ilk kadın girişimcinin hayatına odaklanıyor. C.J. Walker, ırkçılığın ve cinsiyet eşitsizliğinin yaşandığı dönemde çığır açan bir işe imza atar. Afro-Amerikalı ilk kadın girişimci olarak saç bakım pazarına giren Walker, gece gündüz çalışır. Kendisini işine adayan ve sonunda verdiği emeklerin karşılığını alan Walker, bileğinin hakkıyla milyonerliğe ulaşır

14. Quiz / IMDb: 7,4

Gerçek olaylardan esinlenen Quiz, eski ordu mensubu Charles Ingram'ın 2000'li yılların başında Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında büyük ödülü kazanmak için hile yapmaya kalkışmasını ve sonrasında patlayan skandalı anlatıyor. Dizide Ingram, karısı Diana ve iş birlikçisi Tecwen'in bu uğurda yaptıkları ve sonrasında işleyen mahkeme süreci yer alıyor.

13. Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez / IMDb: 7,4

NFL yıldızı Aaron Hernandez'in hüküm giymiş bir katile nasıl dönüştüğünü aktaran gerçek suç belgeseli.

12. The English Game / IMDb: 7,6

1879, İngiltere. Futbol hala başlangıç aşamasında, amatör bir spor olarak görülüyor. Varlıklı aileler futbol ligini kendi kontrollerinde tutarken, işçi sınıfı futbolda devrim yapmak üzere… Modern futbolun ortaya çıkışını ve sınıf gözetmeksizin küresel düzeyde bir spor oluşunu anlatan mini dizi.

11. Hollywood / IMDb: 7,6

Hollywood, hayallerine ulaşmaya çalışan bir grup oyuncu ve yönetmen adayına odaklanıyor. Oyuncu ve yönetmen adayından oluşan bir grup insan, II. Dünya Savaşı sonrasında Hollywood’da kendilerine yer edinebilmek için çalışır. Grup, hayallerini gerçeğe dönüştürüp, başarıya ulaşabilmek için her türlü bedeli ödemeye hazırdır. Dizide, Hollywood’da yaşananların perde arkasına, günümüzde de devam eden adaletsiz sistemlere ve ön yargılara da yer veriliyor.

10. The Pharmacist / IMDb: 7,7

4 bölümlük belgesel dizi The Pharmacist, Dan Schneider isimli eczacının yaşadıklarını konu alıyor. Acılı baba, cinayete kurban giden oğlu için büyük bir adalet mücadelesi verir. Mücadelenin sonu, Dan Schneider ile büyük bir ilaç şirketini karşı karşıya getirir.

9. Devs / IMDb: 7,8

Devs, genç bilgisayar mühendisi Lily’nin hikayesini ekrana taşıyacak. San Francisco’daki bir teknoloji firmasında çalışan Lily, erkek arkadaşının ortadan kaybolmasıyla sarsılır. Lily şirketin gizli geliştirme departmanını araştırmaya başladığında bazı şeylerin erkek arkadaşının ortadan kaybolmasıyla ilişkili olduğunu keşfeder.

8. Mrs. America / IMDb: 7,8

Mrs. America, kadın hareketinin tarihini konu ediyor. Feminizmin yükselişini ve ABD’deki eşit hak yasasının hazırlanışına giden süreci ünlü aktivist Phyllis Schlafly’nin gözünden anlatan mini dizi, kadın hareketinin, siyaset ve kültür dünyasını nasıl değiştirdiğini gözler önüne seriyor. Kendisini hayatı boyunca ev kadının bir aktivist olarak tanıtan Phyllis Schlafly, kürtajın yasallaşması ve eşcinsel haklarının sağlanması gibi kampanyalarda uzun yıllar boyunca mücadele etti.

7. Little Fires Everywhere - Mini Dizi / IMDb: 7,8

Celeste Ng’nin aynı adlı çok satan romanında uyarlanan Little Fires Everywhere, gizemli bir sanatçı ve bekar bir anne olan Mia Warren’ın kızı ile birlikte yeni bir eve taşınmaları ile birlikte yaşadıklarını konu ediyor. Richardson ailesinin evini kiralayan Mia, kısa süre sonra aile için kiracıdan çok daha fazlası haline gelir.

6. Defending Jacob / IMDb: 8,0

William Landay'in aynı adlı çok satan romanından uyarlanan "Defending Jacob", 14 yaşındaki oğlunun bir cinayetle suçlanmasının ardından davayı soruşturmaya başlayan savcı Andy Barber’ın öyküsünü takip ediyor. Ülkenin en saygın savcılarından biri olan Andy Barber, hayatının en zorlu davası ile karşı karşıyadır. Dava ile ilgili araştırma yapan Barber, davada derinlere indikçe oğlu ile ilgili hiç bilmediği gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

5. Unorthodox / IMDb: 8,0

Unorthodox, kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesni konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin'e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

4. I Know This Much Is True / IMDb: 8,2

Yazar Wally Lamb’in 1998 basımı aynı adlı romanından uyarlanan 20 yüzyılın sonlarında geçen dizide; ikiz kardeşler Dominick ve Thomas Birdsey’nin yaşamları, zihinsel hastalıklar ve kişisel trajedilerden iyileşmeye doğru giden yolculuğu konu ediliyor.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Derek Cianfrance’nin üstlendiği dizide Mark Ruffalo ikiz kardeşleri canlandıyor.

3. Outcry / IMDb: 8,4

Outcry, lise futbol yıldızı Greg Kelley'nin tartışmalı mahkumiyeti ve dava ortaya çıkarken hakikat ve adalet arayışının sürükleyici hikayesini inceliyor.

2. Grant / IMDb: 8,4

18. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Ulysses S. Grant’ın hayatını anlatan üç bölümlük mini belgesel serisi Grant, Amerikan iç savaşına ayna tutuyor.

1. Normal People / IMDb: 8,6

Sally Rooney’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanan dizi, İrlanda'nın küçük bir kasabasında yaşayan Marianne ve Connell’in arasındaki karmaşık ilişkiyi takip ediyor. Başrollerinde Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal'ın yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda "Room" filminin yönetmeni Lenny Abrahamson görev yapıyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 🔥

Amazon Prime Artık Türkiye'de: 30 Günlük Ücretsiz Deneme Süresinde Doya Doya İzleyebileceğiniz 20 Dizi - onedio.com
Amazon Prime Artık Türkiye'de: 30 Günlük Ücretsiz Deneme Süresinde Doya Doya İzleyebileceğiniz 20 Dizi - onedio.com
Netflix Türkiye’de Ekim Ayında Yayınlanacak Olan Yeni Diziler, Belgeseller ve Filmler - onedio.com
Netflix Türkiye’de Ekim Ayında Yayınlanacak Olan Yeni Diziler, Belgeseller ve Filmler - onedio.com
Pek Yakında Herkesin Konuşacağı Film ve Dizilerden İlk Sizi Haberdar Edecek 22 Duyuru - onedio.com
Pek Yakında Herkesin Konuşacağı Film ve Dizilerden İlk Sizi Haberdar Edecek 22 Duyuru - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

İzleyelim bakalım.

Görüş Bildir