Birçok Erkek ve Kadının Hayal Ettiği Bedene Kavuşmasını Sağlayan Yağ Aldırma Yöntemi: Liposuction Nedir?

0PAYLAŞIM

Liposuction, fazla ve istenmeyen yağların küçük erişim bölgelerinden vaser teknolojisi kullanılarak liposuction teknikleri ile uzaklaştırılmasıdır. Vaser liposuction operasyonu, güzel ve doğal kontürler elde etmek için estetik olarak inceltme, pürüzsüzleştirme, şekillendirme ve yağ alımı yoluyla bu temel prensibi sağlayan bir sonuç geliştirir. Liposuction tekniklerinin ustaca uygulanması, eğitim veya diyete başka şekilde yanıt vermeyen inatçı yağlı alanlarda mükemmel sonuçlar sağlayabilir.

Minimal invaziv vaser liposuction teknikleri ve geleneksel liposuction yöntemlerinin yanı sıra çeşitli non-invaziv yağ eritme tedavileri, hastalar için hassas yağ giderme ve cilt sıkılaştırma faydaları sağlamak için kullanılabilir.

Vaser liposuction teknikleri ile vücut şekillendirme sanatı ve bilimi, incelik ve engin deneyim ile birlikte kullanarak uygulanır. Sonuçların ana belirleyicileri; istediğiniz vücut şeklini anlamak, kişisel yağ fazlalığı dağılımı ile cilt esnekliğiniz arasındaki dengeyi belirlemek ve uygulayan plastik cerrahın deneyimi ve becerisidir. Bölgesel cilt elastikiyeti yeterli olduğu sürece tedavi edilebilecek bölgeler neredeyse sınırsızdır. Liposuction; basen, kalça, diz, karın, bel, göğüs, kollar ve gıdı bölgelerine tek tek veya farklı kombinasyonlarda uygulanarak, küçültmek ve şekillendirmek için kullanılabilir. Vaser liposuction, aşırı kilolu bireyler için hızlı bir çözüm olarak görülmemelidir. Güzel sonuçlar elde etmek için en iyi liposuction yaklaşımı, bölgesel kaybedemediğiniz yağ birikmelerinden kurtulmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Dr.Leyla Arvas ile Liposuction alanlarını detaylı inceleyelim?

  • Gıdı Liposuction

Gıdı liposuction, yüz hatlarını iyileştirebilir ve genç görünümlü bir profil oluşturabilir. Hastalar genellikle çene çevresindeki gevşek, yağlı bölgeleri ve tanımı geliştirmek için gıdı kısmını hedef alır. Gıdı liposuction, yağ birikintilerini gidererek ve çene altındaki gevşek cildi sıkılaştırarak zarif görünümlü bir çene hattı oluşturmak için bişektomi ile birleştirilebilir. Hem yüzü hem de yanakları hedeflemek yüz simetrisini sağlayabilir çünkü yaşlı ve dolgun bir gıdı, yüz profiliniz genç görünse bile sonuçta yıpranmış bir görünüme neden olabilir. Sonuç olarak, birçok hasta güzel sonuçlar için bu alanların her ikisini de hedefler.

  • Üst Kol Liposuction

Kol liposuction yaygın olarak kolların üst kısmındaki fazla yağ ve sarkık deriyi hedef almak için kullanılır. Yaşlanma, hamilelik, kilo alımı ve hatta önemli ölçüde kilo kaybı gibi belirli faktörler  triseps kaslarının çevresinde çirkin bir şişkinliğe neden olabilir. Bu yağ cepleri, kolların etrafında düzensiz bir görünüme katkıda bulunur. Kol liposuction, daha sıkı görünümlü, ince kollar için sarkık cildi sıkılaştırırken üst kol yağ birikintilerini azaltabilir.

Göğüs Liposuction

Göğüs liposuction, göğüslerin görünümünü azaltabilir ve yeniden şekillendirebilir. Meme küçültme için liposuction'ı seçerek, hastalar meme boyutunu küçültmek için az miktarda fazla yağ hücresini göğüslerden alabilirler. Meme liposuction, daha iyi bir şekil için sarkmış göğüs derisini sıkılaştırmak için meme küçültme ameliyatı ile birleştirilebilir. Jinekomasti için yapılan liposuction, büyümüş erkek göğüslerinin görünümünü de azaltabilir.

Sırt Liposuction

Sırt liposuction, daha ince, daha konturlu bir görünüm oluşturmak için sırtın üst, orta ve alt kısımlarındaki yağları kaldırabilir. Yağ birikintileri ve gevşek cilt, sırt çevresinde tek başına egzersiz ve diyetle azaltılması zor olan şişkinliklere ve katlantılara neden olabilir. Özellikle kadınlarda sütyen kenarlarında sırt bölgesinde şişkin ve çirkin bir görünüm oluşturur. Bu sorunu gidermenin tek çözümü sırt liposuction olabilir.

Karın ve Bel Liposuction

Karın liposuction, karın ve bel kısımlarının etrafındaki alanları şekillendirebilir. İnatçı yağ katmanları vücudunuz kaslı olsada  karın kaslarını gizleyebildiği ve düz bir karın bölgesini gizlediği için en sıkıntılı bölgeler arasındadır. Karın liposuction, daha sıkı görünen bir vücut şekli için cilt sıkılaştırmayı teşvik ederken, bu bölgelerdeki yağı kaldırarak yağlı görünümü azaltır ve kasların görünmesine olanak tanır.  Aynı zamanda incelen beliniz hem poponuzun daha iyi görünmesine hemde daha yuvarlak hatlara sahip olmanızı sağlar.

Kalça ve Basen Liposuction

Kalça liposuction, simetrik yağ alma sonuçları için basendeki yağları ortadan kaldırabilir. Yağ hücrelerinin birikmesi, kalçaların etrafında düzensiz hacim ve göze hoş görünmeyen şişkinliklere neden olabilir. Ayrıca kalça liposuction'ı, alt vücut çevresinde dengeli bir görünüm sağlamak için kalça çevresindeki yağ görünümünü iyileştirebilir. Kalçaların daha dolgun ve simetrik görünümünü sağlar. Kalça yanlarında görülen cep şeklindeki çıkıntıları giderir.

İç Bacaklar ve Diz Liposuction

İç bacaklar ve diz liposuction, hem iç hem de dış bacakların tedavisi için idealdir. Bu bölgelerdeki yağ birikintilerinin sadece diyet ve egzersiz yoluyla azaltılması çok zordur. İç bacaklar için uygulanan liposuction  bu alanları zayıflatabilir özellikle dizlerin iç bölgelerindeki birikimler bacakları çarpık ve kilolu gösterebilir. Bu bölgelerden yağların liposuction ile alınması ile bacaklar daha düzgün ve ince hale gelir. 

  • Ayak Bileği ve Baldır Liposuction

Daha sıkı ve şekilli görünen alt bacaklar elde etmek için hem ayak bilekleri hem de baldırlar liposuction ile tedavi edilebilir. Bileklerin çevresinde aşırı yağ birikiminin standart kilo verme yöntemleriyle azaltılması son derece zordur. Liposuction, daha ince ayak bileklerini inceltmek ve baldır kaslarına belirginlik kazandırmak için bu bölgelerdeki küçük yağ ceplerini ortadan kaldırabilir.

Vaser Liposuction'a nasıl hazırlanırım?

Dr.Leyla Arvas vaser liposuction'ınız için hazırlanırken en önemli faktör sürdürülebilir bir diyet programına hazır olmanız gerektiğini belirtiyor. En iyi liposuction sonuçları, işlem devamlılığınızı korumak, sonuçlarınızın güvenliğini, liposuctionın uzun ömürlülüğünü en üst düzeye çıkaracaktır.

Dr.Leyla Arvas’a vaser liposuction ameliyatınızdan önce muayeneniz sırasında, liposuction perioperatif talimatları gözden geçirecek, reçeteleri düzenleyerek; rutin kontrol için test çalışmalarınızı planlayacaktır.

Vaser Liposuction İşlemi

Vaser liposuction işleminden hemen önce doktorunuz yağ alma işleminin yapılacağı tüm alanlar üzerinde "topografik işaretlemeler" yapacaktır. Liposuction, yağ alma işlemi yapılacak bölgesi sayısına ve yağ miktarına bağlı olarak sedasyon (yarı-uyku anestezi) veya genel anestezi altında yapılır.

Liposuction sonrası nasıl iyileşirim?

Liposuctiondan sonra, uyanık ve rahat olana kadar, kayıtlı bir hemşirenin gözetiminde uyanma odamızda, ameliyattan sonra genellikle yaklaşık bir saat dinleneceksiniz. Size şekillendirmeye ve ödeminizin azalmasına destek olacak özel bir korse giydirilecektir.

İşe dönüş, liposuction küçük alanlar sonrası iki gün kadar erken olabilir, ancak daha kapsamlı liposuction sonrası işe dönmeniz bir haftaya kadar sürebilir. Liposuction sonrası medikal korsenizi minimum 4-6  hafta boyunca giymeniz ve7. İla 8. haftalarda daha fazla ara vermeniz beklenir. İlk iki hafta şişlik ve ödem hakimdir, ardından hızla düzelmeye başlar; liposuction'ınızdan yaklaşık 12 hafta sonra elde edilen net bir sonuçla, şişlik daha da hızla azalır.

Liposuction sonrası egzersiz yapabilir miyim?

Çoğu liposuction prosedüründen sonra, hafif kardiyoya (koşu bandı, eliptik, açık havada yürüyüş) yaklaşık 5 gün devam edilebilir, daha güçlü egzersizler yaklaşık iki hafta sonra devam edebilir.

Liposuction, kişinin isteklerine ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak küçük, orta ve büyük miktarlarda yağları çıkarabilir. Ancak liposuction, fazla deriyi ortadan kaldırmaz ve selülit üzerinde değişken bir etkiye sahip olabilir. Bireyin doğal cilt elastikiyeti, liposuction ile elde edilebilecek değişim derecesinde önemli bir rol oynar.

Dr.Leyla Arvas ile özel bir görüşme planlamak için lütfen ofisimizi +90 542 464 74 33’ü arayın veya www.drleylaarvas.com dan randevu talep edin. Ziyaretinizi memnuniyetle karşılıyoruz.

Op. Dr. Leyla Arvas - Plastik Estetik Cerrahi

https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melson

bu kadına güvenmeyin çok vakasını duyduk

nilflora

Tekrar kilo almayacağının garantisi olmadığı için en güzeli dengeli beslemek, aşırı olmayacak şekilde spor yapmak. Gereksiz vücuda (ameliyat yoluyla) müdahale edilmesini sağlıklı bulmuyorum.

taksim-delisi-cenk

Editör parayı kırmıştır şimdi.👏👏👏

Görüş Bildir