Bırakın Gözleriniz Sadece Sizi Yansıtsın! Göz Altı Işık Dolgusu ile Yeni Bir Bakış Açısı

0PAYLAŞIM

Gözlerin altındaki koyu halkalar veya kabarık görünüm sinir bozucu olsa gerek. Bakışlar en etkili silahtır...Bu silahı kullanmak için daha fazla vakit kaybetmeyin!

Çoğu zaman, stresi azaltmak, daha fazla uyumak veya daha fazla su içmek gibi yaşam tarzı değişiklikleri sorunu düzeltmeye destek olsa da; göz altındaki koyu halkalar genetik veya yaşla birlikte gelen hacim kaybının bir sonucu olabilir. Bu durumda, yaşam tarzı değişiklikleri ve topikal ilaçlar sorunu düzeltmek için yeterli olmaz, bu da cesaret kırıcı olabilir. Neyse ki, İstanbul Quartz Klinik'te yaptıracağınız göz altı ışık dolgusu sorunun çözümü olabilir.

Göz altı ışık dolgusu, göz altı bölgesine hyaluronik asit bazlı çok ince dermal dolgunun enjekte edildiği, nispeten yeni bir estetik dokunuştur. Bu işlem, alt göz kapağındaki çökmüş görünümü doldurur ve aynı zamanda bu bölgenin daha aydınlık görünmesini sağlayarak sarkmayı ve koyu halkaların görünümünü azaltır. Jawline dolgusu için de benzer örneği verebiliriz; bu dolgunun da çene hattının ve gıdının sarkma sorununu ortadan kaldırması söz konusudur. Düşük maliyetli, non-invaziv işlem, çok az iyileşme süresi ile giderek daha fazla insan tarafından özgüvenlerini iyileştirmeye yardımcı olmak için tercih edilir hale geldi.

Not: Bu bir tanıtım içeriğidir.

Göz altı ışık dolgusu nedir?

Göz altı ışık dolgusu, alt göz kapağına enjekte edilen hyaluronik asit bazlı yumuşacık dermal dolgu maddesidir. Göz altı ışık dolgusu için en yaygın olanı, vücutta doğal olarak üretilen ve kolajen üretimini destekleyen bir madde olan hyaluronik asittir. Hyaluronik asitten elde edilen sonuçlar, seçenekleriniz arasında en sağlıklı olma eğilimindeyken, hyaluronik asidin topaklanma veya diğer komplikasyonlara neden olma olasılığı daha düşüktür. Ayrıca yüzdeki bağ dokularının desteklenmesini sürdürerek bu dokulara genel hacim kazandırabilir.

Göz altı ışık dolgusu işlemi sırasında ne olur?

Göz altı ışık dolgusu İstanbul Quartz Klinik'te genellikle kısadır ve ağrısızdır. Bir uygulayıcı tarafından bölgeye anestezi kremi uygulanır. Ardından, yaklaşık on beş dakika sonra dolgu enjekte edilir. Tüm prosedür genellikle on beş ile otuz dakika arası sürer.

Bazı hastalar, göz altı ışık dolgusu alma hissini garip veya hafif rahatsız bulurlar, tıpkı jawline dolgusu gibi; özellikle ağrılı bir işlem değildir. Normal aktivitelerinizin çoğuna hemen devam edebilirsiniz, ancak 24 saat boyunca ağır egzersizlerden kaçınmanız önerilir.

Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı ne kadar sürer?

Göz altı ışık dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Kullanılan dolgu yavaş da olsa  zamanla çözünür. Bu nedenle sonuçlarınızı korumak için periyodik takip tedavilerine ihtiyacınız olacak.

Göz altı ışık dolgu maddelerine herkesin vücudu farklı tepki verir. Ancak göz altı ışık dolgusu genellikle yaklaşık 10-12 ay sürer. Hatta bazı insanlar bir yıldan daha uzun süre sonuçları görebilir.

Göz altı ışık dolgusu bana uygun bir prosedür mü?

Nihayetinde bu kişisel bir karardır ve estetik hedeflerinize, tıbbi geçmişinize ve prosedürdeki rahatlığınıza bağlıdır.

Daha önce yaşam tarzı değişikliği yaşadıysanız ya da göz kremlerini denediyseniz göz altı dolgusu için kesinlikle iyi bir aday olabilirsiniz. Dolgunun ana faydası, prosedürün invaziv olmaması, düşük riskli olması ve kısa bir iyileşme süresine sahip olmasıdır. İşlemden memnunsanız, göz altı ışık dolguları daha iyi görünmenizi ve iyi hissetmenizi sağlayan olumlu bir deneyim olacaktır.😊

Göz altı ışık dolgusu sonrası iyileşme!

Göz altı ışık dolgusu tedavisinden sonra iyileşme süresi minimumdur ancak tedaviden sonraki ilk 24 saat boyunca yorucu egzersiz ve alkollü içecek tüketiminden kaçınmanız, güneş kremi kullanmanız ve tedavi alanını doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamanız tavsiye edilir. Potansiyel (nadir de olsa) dermal dolgu komplikasyonları şunları içerir: enfeksiyon, aşırı duyarlılık reaksiyonları, şişme ve kızarıklık. Korkmayın, bunların hepsi geçici reaksiyonlardır. 😊

Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için İstanbul Quartz Clinique +90 542 464 74 33 ‘den veya +90 212 241 46 24 ü arayarak hemen ulaşabilirsiniz!

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook: @quartzclinique

Instagram: @quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taytayar

Ben fark goremedim,reklaminizi yapacaz diye hicbir sey anlasilmamis

redcadillac

mikroskopla mı belli oluyor bu etki acaba

Görüş Bildir