Bir Zamanlar Herkesin Saç Baş Yolmasına Sebep Olduktan Sonra Şu An Kimsenin Umrunda Olmayan Dertler

496PAYLAŞIM

Hepsini o kadar çok yaşadım ki, bu noktaya kadar akıl sağlığımı iyi korumuşum vallahi 😂

1. Patlayacakmış gibi ses çıkardıktan sonra internete bağlanacak mı bağlanmayacak mı diye beklediğimiz çevirmeli ağı hatırladınız mı? Fark ettiyseniz kimsenin böyle bir derdi yok artık.

2. Peki çok sevdiğiniz bir şarkıyı (şanslıysanız tabii) LimeWire'da bulduğunuzda indirme süresini görüp kalp krizi geçirdiğiniz günleri hatırlıyor musunuz? Offf düşüncesi bile daraltıcı!

3. Çok önemli bir CD'nin çizilmiş olduğunu görüp dünyanızın başınıza yıkıldığı günleri de hatırlatırım ayrıca!

4. Kendinizi kaptırıp destan gibi mesaj yazdıktan sonra karakter sınırını aşıp ikinci ve hatta üçüncü SMS'i attığınızı da fatura gelince fark etmiş olabilirsiniz. Neydi o günler, hiç düşünmek istemiyorum!

5. Fotoğraf makinesinden çıkardığımız rulo filmi tab ettirdikten sonra yarısının yandığını görmek de eski dertlerimiz arasında. Bir de ona da para alırlardı, o daha da can yakardı!

6. DVD'leri satın almanın pahalı olduğu dünyamızda kiralama yöntemi diye bir kolaylık vardı. Fakat onun da gününü geçirince ekstra ücret yazılması gibi derdimiz oluyordu. Vay ki ne vay!

7. Facebook üzerinden seri halde oyun davetiyesi göndererek can toplamaya çalışan eş dost belasını neyse ki atlattık. Bu olayın engellenebileceğini bilmeyenler o dönem halasını, amcasını sildi arkadaş listesinden.

sosyalmedya.co

8. En sevdiğiniz şarkıları doyasıya dinlemek için kullandığınız MP3 player'ların derdini hatırlatıyorum şimdi size. Hani daha da çok sevdiğiniz bir şarkıyı buna atmaya çalışırsınız da cücük gibi hafızası izin vermez ve içiniz kan ağlayarak diğer şarkıları silmek zorunda kalırsınız ya... Vallahi içim daraldı!

9. Peki şeyi hatırlar mısınız? "Bugün radyoda bi şarkı dinledim bak şöyle bi şeydi naa na na naa. Adını biliyor musun bunun?" Bu cümle yok olmadı ama kuranların sayısı azaldı. Sözlerini uydursanız bile Google size mutlaka yardımcı oluyor. Bi de telefonunuzda Shazam gibi bir program varsa böyle bir derdiniz hiç yok!

10. Televizyonda en sevdiğimiz filmi sonuna doğru yakalayıp "Tüh ulan kaçırdık!" dediğimiz günler de yaşandı. Şu an internete sahip olan hiç kimsenin böyle bir sorunu yok.

Eskiden bu dertleri yaşayıp şu an hiçbiriyle işi olmayanların bu emekli abimizden hiçbir farkı yok diyebiliriz. Dilerseniz kendisinin samimi ve kendinizi bulacağınız bir şiiriyle bu nostaljiye son verelim.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Bu dertler yaşandığında 30 'lu yaşlardaydım. Çoğu o zaman bile dert değildi.

Görüş Bildir