Görüş Bildir

Bir Yerden Başlamak Lazım! Eleştirmenlerden En Yüksek Puanları Almış Kore Yapımı Dizi ve Filmler

Anasayfa > Iq > Sinema

Bazı film ve dizi açıklamaları beyazperde.com'dan alınmıştır. 

Kaynak: https://www.preview.ph/culture/top-20...

28. The Lady in Dignity

28. The Lady in Dignity

IMDb: 7.6

Zarif bir kadın olan Woo Ah Jin, hayatta sürekli kötü durumlarla karşı karşıya kalır. Varlıklı bir ailenin oğlu ile evlenen Woo Ah Jin, kocasının kendisini başka bir kadın ile aldattığını öğrenir. Bu sırada zengin kayınpederinin de işleri bozulması ailenin yaşamında büyük bir karmaşaya yol açar. Ancak sorunlar bunlarla da sınırlı değildir. Kayınpederinin bakıcısı olarak eve gelen kadın, sadece Woo Ah Jin’in değil tüm ailenin hayatını etkiler. Gizemli kadın, ailenin kontrolünü yavaş yavaş ele almaya çalışır.

27. 100 Days My Prince

27. 100 Days My Prince

IMDb: 7.6

Amneziden muzdarip bir veliaht prens Lee Yul'a, zeki bir kadın olan Hong Shim ve babası bakmaya başlar. Kendisinin prens olduğunu unutan ve halktan bir insan zanneden Yul, Hong Shim'i zamanında prens olarak kendi koyduğu yasadan korumak için onunla evlenir.

26. Memories of the Alhambra (2018)

26. Memories of the Alhambra (2018)

IMDb: 7.8

Parlak bir oyun geliştiricisi ve bir yatırım şirketinin güçlü ruhlu CEO'su Yoo Jin Woo, en iyi arkadaşı tarafından ihanete uğrar. Bunun ardından çığır açan bir oyunu duyan kahramanımız İspanya, Granada'ya gider ve bir pansiyonda kalmaya başlar. Farkında olmadan pansiyonun sahibi Jung Hee-joo'yu garip olayların içine sokar.

25. Reply 1994 (2013)

25. Reply 1994 (2013)

IMDb: 7.8

Ssangmundong'un bir mahallesinde yaşayan beş çocukluk arkadaşı, çalkantılı gençlik yıllarında birbirlerine güvenirler.

24. Another Oh Hae-young (2016)

24. Another Oh Hae-young (2016)

IMDb: 7.9

Alternatif başlığı Another Miss Oh olan bu 16 bölümlük romantik komedi, bir isim benzerliğinden kaynaklanan yanlış anlaşılmayı konu alıyor. İsimleri Oh Hae Young adlı iki kadın, bir şekilde birbirlerinin hayatlarına yanlış anlaşılmalardan dolayı müdahale oluyor ve bu herkesin kafasını karıştırıyor.

23. Graceful Family (2019)

23. Graceful Family (2019)

IMDb: 7.9

Ailesinin ticaret imparatorluğunun tek varisi olan Mo Seok Hee, 15 yıl önce gizemli bir şekilde vefat eden annesinin ölümünü araştırmak için Amerika'dan Güney Kore'ye döner. Döndüğünde, ailesi tarafından işlenen kabahatleri örtbas etmek için aile şirketi tarafından tutulan bir adam olan Heo Yoon Do ile tanışır.

22. The World of the Married (2020)

22. The World of the Married (2020)

IMDb: 8.0

Saygın bir doktorun mükemmel hayatı, kocasının onu aldattığını öğrenince alt üst olur. Onu aldatan kocası ile birbirlerinden intikam almaya çalışırlar.

21. The Light in Your Eyes (2019)

21. The Light in Your Eyes (2019)

IMDb: 8.1

Nooni Booshige, zamanda yolculuk yapan bir kadının hayatına odaklanıyor. Kim Hye-Ja, haber spikeri olmak isteyen bir kadındır. Onun hayatı, zamanda yolculuk yapmasını sağlayan bir saat bulmasıyla bambaşka bir hal alır. Kim Hye-Ja, başına geleceklerden habersiz saati istediği gibi kullanıp zamanda seyahat eder. Ancak bir süre sonra saati kullandıkça yaşlandığını fark eder. Kendisini bir anda 70 yaşında bulan Kim Hye-Ja, artık saati kullanmamaya karar verir. Artık yaşlı göründüğü için hayallerini de ardında bırakmak zorunda kalan Kim Hye-Ja'nı yolu bu sırada muhabir olmak isteyip hayalini gerçekleştirmekte zorlanan Lee Joon Ha ile kesişir.

20. What's Wrong With Secretary Kim (2018)

20. What's Wrong With Secretary Kim (2018)

IMDb: 8.1

Bir şirketin narsist bir başkan yardımcısının sadık sekreteri beklenmedik bir şekilde işini bırakmaya karar verdiğinde yanlış anlamalar yüzünden ikisinin arasında işten öte ilişkiler kök salmaya başlar.

19. Misty (2018)

19. Misty (2018)

IMDb: 8.2

Hırslı bir spiker, kendisini birdenbire eski sevgilisinin cinayet davasının baş şüphelisi olarak bulur. Başarısız evliliklerine rağmen onu savunan tek kişi, hukuk danışmanı olmayı kabul eden kocasıdır.

18. Hotel del Luna

18. Hotel del Luna

IMDb: 8.2

Hotel Del Luna, özel müşterileri olan bir otelde yaşananları konu ediyor. Seul şehir merkezinde bulunan Hotel del Luna'nı konukları hayaletlerdir. Otelin CEO'su olan Jang Man Wol, yıllar önce yaptığı büyük bir hatadan dolayı cezalandırılarak otele hapsedilir. Mükemmelliyetçi bir adam olan Goo Chan-Sung, beklenmedik bir olay üzerine Hotel del Luna'da çalışmaya başlaması işlerin karışmasına neden olur.

17. Itaewon Class

17. Itaewon Class

IMDb: 8.2

Eski dolandırıcı Park Saeroyi ve çalışanları açtıkları barı Itaewon'daki bir numaralı bara dönüştürmek için ellerinden geleni yaparken Saeroyi'yi hapse sokan Jangga Co.'nun acımasız CEO'sundan intikam almaya çalışırlar.

16. Strong Woman Do Bong Soon (2017)

16. Strong Woman Do Bong Soon (2017)

IMDb: 8.2

Bir oyun şirketinin CEO'su, koruması olarak doğaüstü bir güçle doğmuş Bong Soon'u işe alır ve ilk görüşte ona aşık olur. Ancak Bong Soon'un gözleri sadece polis memuru olarak çalışan çocukluk arkadaşını görür.

15. The Uncanny Counter

15. The Uncanny Counter

IMDb: 8.2

Bir erişte restoranında çalışan kılığına giren dört iblis avcısı, kötü ruhların sonsuz yaşama ulaşmalarını engellemeye çalışır.

14. Arthdal Chronicles

14. Arthdal Chronicles

IMDb: 8.4

Arthdal Chronicles, Arthdal antik kentinde yaşanan güç mücadelelerine odaklanıyor. Eun Som, Arthdal'a felaket getirecek bir kaderle doğar. Annesi onu büyürken başına gelebileceklerden korumak için zorlu bir mücadele verir. Ta Gon, Arthandal'ın bir savaş kahramanıdır. Arthandal'ın refah bir şehir haline gelmesi için elinden geleni yapan Ta Gon, Arthandal'ın ilk kralı olmayı hayal eder. Tan Ya ise Eun Son ile aynı kaderle dünyaya gelir. Wahan kabilesinin halefi olan Tan Ya, politikacı olmayı planlar. Bu üç kişi kendilerini Arthdal kentinde bir güç savaşı içinde bulur.

13. Prison Playbook (2017)

13. Prison Playbook (2017)

IMDb: 8.4

Ünlü biri, beyzbol oyuncusu kız kardeşini cinsel saldırıdan korur ve bir yıl hapis cezasına çarptırılır. Parmaklıklar arkasındaki hayata adapte olmakta zorlanan kahramanımız  gardiyanlık yapan çocukluk arkadaşıyla karşılaşır.

12. Signal

12. Signal

IMDb: 8.6

Suç profili uzmanı TeğmenPark  Hae-Yeong, geçmişten insanlarla iletişim kurabilen özel bir telsiz bulunca, 1989 yılından bir dedektifle otuz yıldır süren cinayet davalarını çözmek için güçlerini birleştirir.

11. Vincenzo

11. Vincenzo

IMDb: 8.6

İtalya'da Güney Kore doğumlu bir mafya avukatı olan Vincenzo Cassano, kendisini savaşan iki grup arasında bulunca anavatanına kaçar. Seul'e döndüğünde, suçluları adalete kavuşturmak için cesur bir kadın avukatla birlikte çalışmaya başlar.

10. Guardian: The Lonely and Great God

10. Guardian: The Lonely and Great God

IMDb: 8.6

Romantik bir fantastik drama olan dizi, aynı zamanda Ruhların Koruyucusu olarak da bilinen 939 yaşındaki bir Goblin'in hikayesini anlatıyor. Dizi ölümsüz hayatını sona erdirecek kızla tanışmasını ve ondan sonra olanları işliyor.

9. Misaeng: Incomplete Life (2014)

9. Misaeng: Incomplete Life (2014)

IMDb: 8.6

Sadece lise diploması olan bir adam, stajyer olarak kurumsal bir dünyanın acı gerçekleri ile yüzleşmeden önce hayallerinden vazgeçmek zorunda kalır.

8. Hospital Playlist

8. Hospital Playlist

IMDb: 8.7

Hospital Playlist, tıp fakültesini kazandıkları zamandan beri bir arada olan beş doktorun yaşamına odaklanıyor. Doktor olarak göreve başlamalarından yirmi yıl sonra beş arkadaş, aynı hastanede görev yapar. Onların günleri sıradan gibi görünse de doğum ve ölüm arasında birçok sıra dışı ana tanık olurlar.

7. SKY Castle

7. SKY Castle

IMDb: 8.7

Bu hiciv draması olan Sky Castle, seçkin bir yerleşim bölgesinde yaşayan dört ev hanımı etrafında dönüyor. Hırslı kadınlar, çocuklarının Seul Ulusal Üniversitesi'ne girmesi her şeylerinden vazgeçiyorlar.

6. Crash Landing on You

6. Crash Landing on You

IMDb: 8.7

Büyük bir mirasın varisi olan Güney Koreli bir kız ile Kuzey Koreli bir askerin hayatları, kız bir yamaç paraşütü kazası geçirip Kuzey Kore topraklarına girince kesişir.

5. It’s Okay to Not Be Okay

5. It’s Okay to Not Be Okay

IMDb: 8.8

It's Okay not to Be Okay, psikiyatri koğuşunda toplum sağlığı çalışanı olan Moon Gang-tae'yi takip ediyor. Yalnız kalmaktan hoşlanan Moon, aşk hakkında hiçbir şey bilmeyen ve antisosyal kişilik bozukluğu olan bir yazar olan Ko Moon-yeong ile yolları kesişince, bu ikili birbirlerinin duygusal yaralarını iyileştirmeye çalışırlar.

4. Mr. Sunshine

4. Mr. Sunshine

IMDb: 8.8

Bir hizmetçinin oğlu, 1871 Shinmiyangyo olayı sırasında Amerika'ya gider ve bir Amerikan subayı olur. Kore'ye döndüğünde bir aristokratın kızına aşık olur ve yabancı uyrukluların Kore'yi kolonize etme planını ortaya çıkarır.

3. Mr. Queen

3. Mr. Queen

IMDb: 8.9

Günümüz Seul'unde, prestijli bir şef olan Jang Bong-hwan, bir binadan düşer ve uyandığında Joseon dönemine geri döndüğünü fark eder. Ruhunun Kraliçe Kim So-yong'un bedenine girdiğini anlayınca kraliçenin hayatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için yola çıkar, ancak sonunda krallığın siyasi dramına kapılır.

2. My Mister (2018)

2. My Mister (2018)

IMDb: 9.1

My Mister, orta yaşlı üç erkek kardeşi ele alıyor. Dizi en çok karısının sadakatsizliğini öğrenen mühendis Park Dong-hoon'un hayatına odaklanıyor. Eninde sonunda Park'ın yolu 20'li yaşlarında genç bir kadın olan Lee Ji Eun ile yolları kesişir ve birbirlerine aşık olurlar.

1. Reply 1988

1. Reply 1988

IMDb: 9.1

Yine Reply 1994 gibi, Ssangmundong'un bir mahallesinde yaşayan beş çocukluk arkadaşı, çalkantılı gençlik yıllarının zirvesinde sırtlarını birbirlerine dayar.

Bu yapımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
89
52
8
4
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
The Gost

Arkadaşlar bunlara ek olarak(koymamışlar dizilerini, çok da iyi bir oyuncu ama) Ji Sung'un baş rollerinde oynadığı Secret love, defendant ve kill me heal me'... Devamını Gör

Damla

Vincenzo ve crash landing on you çok güzeldi 🥰

mincir

Bu dizilerin neden listede olduğunu anlıyorum ama eğer farklı bir senaryo olsun da izleyelim diyorsanız bence w-two worlds'le başlayın. Son zamanlarda yayınl... Devamını Gör