Bir Şeyin Yok Dediler, 10 Gün Sonra Komaya Girip Öldü

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bir Şeyin Yok Dediler, 10 Gün Sonra Komaya Girip Öldü

Bir Şeyin Yok Dediler, 10 Gün Sonra Komaya Girip Öldü

İZMİR Karşıyaka’da oturan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu 28 yaşındaki Burcu Gökalp, havuzda yüzerken fenalaşınca götürüldüğü acil serviste "Bir şeyin yok" diye eve gönderildi. Genç kız, bir hafta sonra ikinci kez getirildiği hastanede komaya girip 12 gün sonra öldü. Genç kızın babası Zafer Gökalp, kızının ölümüyle ilgili sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Okuldan mezun olduktan sonra iş arayan, yüzme ve spora çok düşkün olan Burcu Gökalp, 2 Ağustos’ta Ege Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’na gitti. Havuzda vücudu kasılan ve 20 dakika kadar havuzun dışında bu şekilde kalan Burcu Gökalp’ın bu durumunu gören havuz görevlisi, ambulans çağırdı. Genç kız Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Acil serviste görevli doktor tarafından iddiaya göre, "Bir şeyin yok" diye taburcu edilen genç kız, 10 Ağustos’ta yakınları tarafından aynı şikayetle Ege Üniversitesi’ne yeniden getirildi.

İki gün sonra komaya giren Burcu Gökalp, 24 Ağustos’ta yaşamını yitirdi. Genç kıza otopsi yapıldı. Kesin ölüm sebebi yapılacak tetkiklerden sonra ortaya çıkacak. Burcu Gökalp, sevenlerin gözşyaşları içerisinde Manisa’nın Salihli İlçesi’nde toprağa verildi.

Kızlarının ölümüyle sarsılan baba Zafer Gökalp ve anne Leyla Safinaz Gökalp, sorumlu oldukları iddiasıyla hastanenin acil servisine getirildiğinde ilk müdahaleyi yapan sorumlular hakkında, avukatları Hatice Pınar Gökalp aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

İki çocuk babası Gökalp, savcılığa verdiği şikayet dilekçesi’nde, "Havuzda yüzme sonrası kasılma ve buna bağlı olarak beyin kanaması süphesiyle hastaneye getirildi. Buradaki görevliler tarafından, her hangi bir müdahalede bulunulması gerekmediği belirtilerek acil servisten ’tipik kas spazmı’ geçirdiği söylenip taburcu edildi. Kızımı sekiz gün sonra aynı şikayetle tekrar hastaneye getirdik. İki gün sonra komaya girdi. 12 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitirdi. Kızım hastaneye ilk getirildiğinde gerekli tetkikler yapılmadan taburcu edildi. Acil serviste ilk tedavi sürecinde ihmal vardır. Kızıma burada tomografi bile çekilmemiştir. Bizim canımız yandı. Başkalarının canı yanmasın. Gerekli tetkikler yapılsaydı, kızım şimdi yaşıyor olacaktı. Sorumlular kimse hesap versin" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Manisa
Görüş Bildir