Bir Rock Grubunda Olsaydın Grubun Hangi Elemanı Olurdun?

-
Abone ol

Kendini hiç, herhangi bir rock grubunun üyesi olarak hayal ettin mi? Hayal etmediysen bile şimdi edebilirsin. Peki hangi eleman olurdun hiç düşündün mü? İşte sana bir fırsat, verdiğin cevaplara göre senin hangi eleman olduğunu söyleyeceğiz. Testi çöz ve hemen öğren!

1. İlk olarak seni biraz tanıyalım; sen arkadaş grubunun neyisin?

2. Şimdi de Türk müziğinde yeri olan bu enstrümanlardan birini seç hadi.

Zurna
Kanun
Bağlama
Ney
Ud
Davul

3. Şu şarkılardan hangisini şu an dinlemek istersin peki?

Cem Karaca - Resimdeki Gözyaşları
Erkin Koray - Şaşkın
Barış Manço - Dönence
Demir Demirkan - Zaferlerim
maNga - Bir Kadın Çizeceksin
Hayko Cepkin - Bertaraf Et

4. Bir de Türk rock grubu seç hadi!

Kurban
Vega
Kurtalan Ekspres
Duman
Bulutsuzluk Özlemi
Pentagram

5. Şimdi de yabancı bir rock grubu seç hadi!

Metallica
Led Zeppelin
The Doors
Nirvana
System Of A Down
Queen

6. Bir nota seçmeni istesek peki senden?

7. Grubu kurmaya karar verdiniz! Peki grubunuzun adı ne olacak?

8. Grubunuz oldukça popüler, her şey istediğiniz gibi gidiyor. Peki en büyük konserinizi nerede vereceksiniz?

ABD
Finlandiya
Türkiye
Japonya
Bir yerde, her yerde! Turneye çıkacağız
Hiç fark etmez

9. Hem testin hem de yolun sonu: Grubun ayrılsa neden ayrılırdı?

"Vokalist" çıktı!

Sen bir kere çok sosyal birisin. İnsan ilişkilerinde inanılmaz iyisin. Bu yüzden de sen grubun vokalisti olmalısın. Vokalistler genelde grupların öne çıkan elemanıdır. Sen sahneyi nasıl kullanman gerektiğini, seyircileri nasıl etkin altına alacağını çok iyi bilirsin. Son derece etkileyici bir insansın çünkü sen. Tam bir lider olduğunu da söylememiz gerekiyor.

"Gitarist" çıktı!

Sen grubun tam anlamıyla yeteneğisin. Bir rock grubu gitaristi olmadan bir hiçtir. Bu yüzden de sen grubunun vazgeçilmezisin. Gerçek hayatında da son derece yeteneklisin, on parmağında on marifet. Ayrıca grupların en karizmatik elemanının gitaristler olduğunu herkes bilir. Sen de son derece karizmatik bir insan olduğun için gitaristliğe biçilmiş kaftan gibisin adeta. Attığın sololarla kalabalığı nasıl coşturursun bir hayal etsene.

"Basçı" çıktı!

Sen son derece gerçekçi ve ayakları yere basan bir insansın. Hiçbir zaman gösterişle, showla işin olmaz senin. Bu yüzden de sen grubun en mütevazi elemanı basçısı olmalısın. Sen grubunun ruhusun, gizli kahramanısın. Ayrıca müziğe aşıksın, müzik senin için her şey demek. Bu yüzden de bütün şarkılara dokundurduğun tutkulu baslarınla şarkıları inanılmaz bir güzelliğe büründürürsün sen. Sen basçı olmayacaksın da kim olacak ey sanatçı ruhlu insan!

"Baterist" çıktı!

Sen kesinlikle çok dobra bir insansın. Samimisin, içtensin. Yapmacıklıkla işin yoktur senin. Ayrıca inanılmaz bir enerjin var, çok hareketlisin. Durum bu olunca sen de grubunun bateristi oluyorsun. Mükemmel bir ritim duygun var. Davullarına, zillerine indirdiğin her darbeye uyumlu olarak hareket eden, dans eden kalabalığı bir düşünsene. Dahası, öyle bir duruşun var ki insanları kendine anında hayran bırakıyorsun. Birçok kişinin hayalidir baterist olmak, işte piyango da sana vurdu!

"Klavyeci" çıktı!

Sen grubun rengisin. Sen olmazsan grubunun diğer gruplardan hiçbir farkı kalmaz. Çünkü sen "sizin diğer gruplardan farkınız ne" sorusunun cevabısın. NET. Şarkılara kattığın o ufak dokunuşların adeta sihir gibi, şarkıları alıp çok farklı boyutlara taşıyor. Bunu sen yapıyorsun. Çünkü sen çok değişik bir insansın. Diğer herkesten farklı bir frekanstasın, çok farklı bir düşünce yapın var. Hayal gücün ve yaratıcılığınsa zaten almış yürümüş. Senin gibi insanlar olmasa bu dünya çok sıkıcı bir yer olurdu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
killjoy

bir nota seç: G note

tacettin-akgul

vokalist

anime-conavari

baterist tabii ki (maNga varmış yaw)

berkay-unal

"Basçı" çıktı!... ben bateristim onedio :/

chi

baterist çıktı...zaten bateristim :) onedio wins..

Görüş Bildir