Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir İyilik Serüveni: 39 İyilikle Doğum Günü Kutlayan Baba&Kız Yaptıklarıyla Herkese Umut Oldu!

 > 
364PAYLAŞIM

Uyarı: Bu içerik aşırı miktarda minnoş duygular içerir!

Kaynak: http://www.upworthy.com/a-man-and-his-da...

Bir baba ve kızı, doğum günlerini alışılmışın dışında kutlamaya karar verirlerse ne mi olur?

Kalplerimizi ısıtmayı bırak, eritecek derecede tatlışlıklar olur!

Bu gördüğünüz Lee Beck ve kızı Amélie. Onlar doğum günlerini, bir İyilik Serüveni'ne çevirmeye karar vermiş görüp görebileceğiniz en minnoş ikili!

Gelin şimdi size birazcık İyilik Serüveni'nden bahsedeyim.

Beck ve Amélie doğum günlerini kendilerine özel bir şekilde kutlamaya karar veriyorlar. İşte bu da serüveni var ediyor! Serüven, içerisinde gerçekleştirilmesi gereken tam 39 tane iyilik barındırıyor!

Neden mi 39?

Aslında ilk başlarda yaşadıkları yerin büyüklüğünü düşününce 100 tane yapmak istemişler. Ancak, o kadar çok iyiliği yapmanın azıcık zorlayıcı olacağını fark edip, bunu 39'a düşürmeye karar vermişler.

Pekii, Oxford Brookes Üniversitesi'nde çalışan Beck ile doğayı, jimnastiği, okumayı seven kızı Amélie neden mi özellikle 39 sayısını seçtiler?

Çünkü Beck 32 yaşında, Amélie ise 7 yaşında. Yaşları toplamı olan 39, onların iyilik skorlarını belirleyen şey olmuş. Nasıl sevimli dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü gerçekten de öyle!😍

Aslına bakarsanız muhteşem ikilimizin iyilikleri bedava ya da görece ucuz şeyler; ama onların yaptığı şeyi daha özel, sıcak ve samimi yapan şey de tam olarak bu zaten!

İyilik Serüveni'nde neler mi yapmışlar? 

Mesela sokaklarda gördükleri çöpleri toplamışlar.

Ya da kendilerinden sonra gelen birinin çikolata alabilmesi için otomat makinasına para yapıştırmışlar.

Ama Amélie'nin favorisi olan iyilik, insanların dilekler tutabilmesi için bir parka sent'ler bırakmalarıymış.

"İnsanları uzaktan seyrediyorduk. Oradan geçen herkes duruyordu.  İyi bir şeyler dilemek aslında oldukça ucuz, hatta bu sayede insanların günlerinin aydınlandığını bile hissedebiliyorduk!"

Beck'in favori iyiliği ise tedavisi olanaksız insanların bulunduğu hastanenin bahçesine bitkiler dikmeleriymiş.

"Benim babaannem de burada tedavi görmüştü. Dürüst olmak gerekirse bu İyilik Serüveni'ne çıkmadan önce onlar hakkında çok da şey bilmediğimi fark ettim. Oraya gitmek ve çalışanlarla tanışmak benim için harika bir tecrübeydi."

Beck ve Amélie'nin İyilik Serüvenleri, çevre gönüllülerine yardım etmekten tutun da...

Çocuk hastanelerini ziyaret etmeye kadar pek çok yapılması kolay, ama değeri de bir o kadar büyük iyilikler barındırıyor.

Doğayı koruma gönüllüleri ile birlikte arı duvarı inşa etmek, broşürler dağıtmak; polis ve itfaiye erlerine çikolata vermek; kütüphaneye kitap bağışı yapmak; parklara misket ve oyuncak bırakmak da 39'luk skorlarının diğer mihenk taşlarından sadece bir kaçı ...

İyilik Serüveni kapsamında Beck organ bağışçısı olmak için gerekli tüm işlemleri halletmiş ve herkesin kalbini iyiliğiyle bir kez daha fethetmiş!

Beck bu duruma ilişkin düşüncelerini ise şöyle ifade ediyor:

"Geçmişte bana yardım eden tüm insanları hatırlıyorum ve bunun karşılığını vermem gerektiğine inanıyorum. Elbette iyilik karşılıksızdır. Hayatımızın her anında iyi ve yardımsever olmalıyız. Ben sadece İyilik Maceramız süresinde, normalden daha fazlasını yapmaya özen gösterdim o kadar"

"Umarım doğum günlerimizi kutlama yöntemimizi sevmişsinizdir."

"Ve yine umarım ki bizim yaparken eğlendiğimiz bu maceranın pozitif mesajları da insanlara ulaşmıştır."

Beck ve Amélie, bunu tekrar yapacaklarını söylüyorlar. Fakat bu defa bizimle paylaşmayacaklarmış.

Çünkü o zaman çok daha özel ve büyüleyici olacağına inanıyorlar.

Kızına iyiliği anlatarak değil de yaşatarak öğretmeyi seçen Beck'in yaptığı gerçekten takdire değer bir davranış. 👏👏👏

Böyle bir baba tarafından büyütülen Amelie'yi ise pırıl pırıl bir geleceğin beklediğini görmek pek de zor değil kanımızca.😊

Şimdi de sizi, ikilinin İyilik Serüvenleri'ni izlemeye davet ediyorum. Kötülüğüyle duygularımızı yok etmeye çalışan tüm dünyaya inat, kalbimizi 39 darbede eritecek bu video da tıpkı iyilik yapmak gibi bedava! Doya doya harcamanız ve keyifle izlemeniz dileğimle!

İyilikle kalın ve tüm kötülüklere rağmen umudunuzu asla kaybetmeyin!☺

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
qokcesu

ve gözler yasarir..:)

Görüş Bildir