Lösemi Hastası Küçük Kız İçin Seferberlik: Solin Ölmesin

 > -

Solin Ölmesin

Annesi cezaevinde, babası firari, kendisi lösemi hastası

KCK davasında tutuklu Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Onur’un lösemi hastası kızı Solin Onur (5), aynı davadan firari babasının da olmaması nedeniyle tedavi zorluğu yaşıyor. Durumu her geçen zorlaşan Solin’in iyileşmesi için Hanım Onur’un arkadaşları ve avukatları imza kampanyası başlattı.

2011’de düzenlenen KCK operasyonunda gözaltına alınarak tutuklanan ve Mardin Cezaevi’nde yatan Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Onur ile aynı davanın firari sanığı eşinin de olmaması nedeniyle çocukları Solin ve Mirhat ağır hastalıklarla mücadele ediyor. Epilepsi hastası Mirhat ve lösemi hastası Solin, yakınları tarafından tedaviye devam ettirilirken anne ve babasından ayrı olduğu için Solin’in her geçen gün hastalığının ilerlediği kaydedildi.

Mahkeme kabul etmedi

Yaşadığı travma nedeniyle tedaviye yanıt vermediği, görüşüne gittiği annesi dahil hiç kimse ile konuşmadığı belirtilen Solin için, annesi Hanım Onur’un “çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tutuksuz yargılanmak için” mahkemeye sunduğu raporlar kabul görmedi. Kamuoyunda duyarlılığı artırmak için harekete geçen Onur’un arkadaşları ve avukatları düzenledikleri “İmzala-Solin ölmesin” kampanyasıyla başta Adalet Bakanı olmak üzere tüm sorumluları ve vicdan sahiplerini duyarlı olmaya çağırdılar. Kampanyaya destek vermek için http://imza.la/solin-olmesin linki ziyaret edilebilir.

Muhalif Gazete / Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mardin
Görüş Bildir