Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bir Gün Çok Geç Olabilir'

 > -

Bir Gün Çok Geç Olabilir

Bir Gün Çok Geç Olabilir

Papa, Suriye'nin iyiliğini isteyen herkese barışı arama çağrısı yaparak, "Yoksa bir gün çok geç olabilir" dedi.

VATİKAN

Katolik aleminin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, kardinallerden oluşan heyetinin Suriye'ye gidişini çatışmaların şiddetlenmesi nedeniyle iptal ettiğini, bunun yerine barış için yeni bir girişim başlattığını açıkladı.

Suriye halkı ve bu ülkede yaşayan Hristiyan toplumuyla dayanışmasını dile getiren ruhani lider, Kilise'nin manevi yakınlığını göstermek için bir heyet göndermeyi umduğunu ancak çeşitli gelişmeler nedeniyle bu girişimi hayata geçirmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Papa 16. Benediktus, kendisini temsilen daha önce Şam'a göndermeyi planladığı Kardinal ve Rahipler Meclisi (Sinod) üyelerinden oluşan heyetin yerine; Papalık Cor Cunum Konseyi Başkanı (Toplumsal İşlerden Sorumlu Bakanlık) Kardinal Robert Sarah'a özel bir misyon verdiğini duyurdu.

Papa, 10 Kasım'a kadar Lübnan'da olacak Kardinal Sarah'ın, bu ülkede, Suriye'deki Katolik inananlar ve kilise temsilcileriyle buluşacağını, göçmen kamplarını ziyaret edeceğini ve Katolik kuruluşların yardım koordinasyonuna katkıda bulunacağını belirtti.

Papa, "Tüm çatışan taraflara ve kalbinde Suriye'nin iyiliğini isteyen herkese, diyalog yoluyla barışı arama çağrısı yapıyorum. Mümkün olan her şeyi yapmamız gerekir, yoksa bir gün çok geç olabilir" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

LübnanSuriye
Görüş Bildir