Bir Genç Kızın Dans Görüntüsüyle Başlayıp Cinayetle Biten Korkunç TikTok Videosu Paniğe Neden Oldu

4PAYLAŞIM

Aman Allahım!

Her gün milyonlarca insanın girip çıktığı TikTok'ta aklınıza gelebilecek türden binlerce videolar izliyoruz. Kimini izlediğimizde eğlensek de kimine de kızıyoruz, eleştiriyoruz.

Fakat bu sefer hoşumuza gitmeyen ve bizleri kızdıran video bambaşka. Son günlerde TikTok'ta yayınlanan 19 yaşındaki bir genç kızın dans videosu konuşuluyor.

Nedenini hemen anlatalım. Şimdi bu aşağıdaki fotoğrafta dans eden bir genç kız var değil mi? Bunu TikTok'ta izlemeye başladığınızda videonun bu şekilde biteceğini düşünüyorsunuz fakat öyle değil.

Kullanıcılar, dans videosunu izlemeye başladıktan kısa süre sonra bir erkeğin bir grup erkek tarafından vahşice kafasının kesildiği görüntülerle karşılaştı.

Ortaya çıkan bilgilere göre 2019 yılında Meksika'da 19 yaşında bir gence ait olduğu düşünülen video 2 yıldır internette dolanıyormuş. İddialar bu yönde.

Videoyu izletmek için de başına genç bir kızın dans videosu eklenmiş ve başka bir siteden TikTok'a yüklenmiş. Böylelikle de TikTok'un güvenlik açığının olduğu yeniden gündeme geldi.

Dehşete düşüren videonun gündeme oturmasıyla birlikte de hesap kapatıldı. Kullanıcılar, korktuklarını ve endişeli olduklarını dile getirdi.

"TikTok kullanıyorsanız lütfen dikkatli olun" uyarıları yapılmaya başlandı ve TikTok'a tepki yağdı.

Bu arada tepkilerin ardından TikTok sözcüsü, "Topluluğumuzun, başka bir siteden TikTok'a eklenen akılalmaz video hızla kaldırılırken, sistemlerimiz provakatif olduğu düşünülen içerikleri araştırıyor. Bu içerikle karşılaşmış olabilecek moderatörlerimiz de dahil olmak üzere topluluğumuzdaki herkesten özür dileriz." açıklaması yaptı.

Siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uzunjohn

Ben ki 27 yaşında bile bu tür vahşet vidyolarını izledikten sonra 3-5 güne anca kendime gelebiliyorsam Tiktok kullanan, görece yaşı benden küçük arkadaşların neler yaşayabileceğini az çok tahmin edebiliyorum. Heh ayrıca Meksika kartellerinin bu tarz vahşet vidyoları Işid'in kafa kesme videolarına rahmet okutur yeminle. Sağda solda önünüze denk gelirse kapatın direk, valla bak.

adamolunlan

O kafa kesme videosu gerçek, kızın kafası saniyeler içinde bedeninden ayrılıyor. 2000'li yılların başlarında Çeçenlerin meşhur rusların kafalarını kesme videosuyla aynı yıllarda çıkmıştı.🖐🏻🖐🏻

62draco4__4malfoy2

hala tam olarak anlamadım nolmuş?

gizembilginn

Aslında cinayet içeren videonun dans eden bir kızın videonun girişine koyulmasıyla kapatılması durumu söz konusu olmuş. Giriş kısmında dans eden kız olduğu düşüncesiyle Tiktok yöneticileri başlangıçta farkına varamamış.

criglernajjar

Yahu bu TikTok resmen turnosol kağıdı gibi. Dünyadaki tüm gerizekalıları tespit edebilme özelliğine sahip.

gaddar

Ulan ben aq diye maçtan küfür atarım topluluk ihlali der. Millet çocuk emzirir götünü açar kafa bile kesilmiş bunları bulamıyor. Tiktok senin ben amına sıçayım

Görüş Bildir