Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Estetik Cerrahın Mesleğine Dair Çarpıcı İtirafları Ağzınızı Açık Bırakacak!

5bPAYLAŞIM

Reddit'te kullanıcıların sorularını cevaplayan Detroit'li bir plastik cerrah, alanla ilgili yaşanan tuhaf olayları ve ilginç yaşamları tüm yalınlığıyla gözler önüne serdi.

Adı Anthony Youn, o tam bir insan kasabı!

16 yıldır devam eden kariyerinde 5000'den fazla cerrahi operasyona imza atmış.

Başından geçen ilginç olayları, etik sorunları, ne kadar kazandığını dürüstçe ifade ediyor.

"Çocuklarına estetik operasyon yaptırmak isteyen ebeveynler kendilerini tokatlayacak birilerini bulsun"

Epey dürüst! Bu tarz vakaları prensip olarak geri çevirdiğini ve zaruri durumlar haricinde 18 yaş altındaki kimseyi bıçak altına yatırmadığını söylüyor.

"Çok büyük problemlerin var!"

7 yaşındaki oğluna için göz kapağı operasyonu (Asyalı görünümünden uzaklaşması için) randevu almak isteyen Koreli bir kadını "Çok büyük problemlerin var" diyerek reddetmiş.

"Bu yağ arabama çok iyi gelecek..."

Kullanıcılardan biri "Fight Club'daki meşhur plastik cerrahi kliniğinden liposuction yağı çalma sahnesine benzer bir deneyim yaşadın mı?" diye sorunca cevabı gecikmiyor. Tanıdığı Los Angeles'lı bir doktor liposuction yağlarının arabasının motoruna iyi geldiğini iddia etmiş. Polislerin peşine düştüğünü fark edince de Güney Amerika'ya kaçmış!

"Uçur beni doktor"

Kendisine gelen en çılgın talepler sorulunca tereddüt etmeden cevaplıyor. 

"Birkaç müşterim onlara kanat takmamı istedi. Bildiğin X-Men'deki Angel karakteri gibi kanatlı olmak istediklerini söylediler. Bir müşterim de Kim Kardashian'ın aynısı olmak istemişti."

"Tanrının size verdiğini tamamen değiştiremezsiniz."

Binlerce operasyon gerçekleştirmiş bir cerrah olarak, sonuçlardan memnun olmayan çok sayıda hastası olmuş. Onları çoğunlukla sözlü olarak ikna etmiş, ya da imkan varsa ek operasyonlarla düzeltmeler yapmış. 

Bazı insanların BDD'ye (kişinin vücudundan sürekli rahatsızlık duymasını sağlayan bir psikolojik rahatsızlık) sahip olduğunu ve haliyle çok zor beğendiğini söylüyor. 

Şunu da ekliyor: "Tanrının size verdiğini tamamen değiştiremezsiniz."

Hiç dava edilmemiş. "Ama bir gün edileceğim. Tıp sektörünün bir doğası artık bu." diyor.

İşin uzmanından güzelliğin sırları...

Güzellik için şu önerileri veriyor.

  • Şekeri azaltın. Şeker cildin en büyük düşmanıdır.

  • Yatmadan önce A Vitamini içeren bir krem kullanın.

  • Haftada 2-3 kez keselenin.

Meme ucunu sülükle tedavi etmişliğim var.

Başından geçen tuhaf şeyleri anlatmaya devam ediyor: 

"Ağır zarar görmüş bir meme ucunu sülükle tedavi ettim, kurtlanmış yaralara müdahale ettim, az daha bir hastamdan bit kapıyordum, karnıbahar büyüklüğünde genital bölge urları gördüm...

Bana asılan, arabayla beni ezeceğini söyleyen, kariyerimi mahvedeceğini öyle ki yalnızca hayat kadınlarının beni tercih edeceğini iddia eden kişilerle de muhatap oldum." 

"En büyük mesleki gururum..."

"Yüzlerce hastamın sigarayı bırakmasını sağlamak." diyor.

Şu ünlü trendleri yok mu...

Ünlülerin bu alandaki alışkanları çok sayıda trende neden oluyormuş. Geçmişte Demi Moore'un bir alışkanlığı olan "Sülük terapisi" de bunlardan biriymiş ve çok başını ağrıtmış.

İnsanlar estetik cerrahiden uzaklaşıyor...

Bütün trendlerin estetik operasyondan uzaklaştığını söylüyor. Aynı zamanda botoks, dolgu, lazer gibi çözümlerin ise arttığını ifade ediyor. Sonraki 20 yılın sloganı şu olabilirmiş hatta: "Güzel görünelim ama operasyonsuz"

BONUS: "Hayatım Nip/Tuck'a benziyor mu?"

Bütün bu muhabbet esnasında iki plastik cerrahı hikaye eden Nip/Tuck dizisi akıllara geliyor. Bir kullanıcı benzerlik olup olmadığını soruyor. Dr. Youn ise muhteşem bir şekilde cevaplıyor: 

"Evet, bir bölümde olduğu gibi doktorlar bir hastasını öldürür, hastaları doktorlara saldırır ve yüzlerine botoks enjekte edilir. Bunları her zaman yaşarım."

Yaman şakacıymışsın, doktor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bazarov-black

Yaa başlıkta Christian Troy ve Sean McNamara'yı görünce Nip/Tuck ile ilgili sanıp daldım bende direk şlsdfkdşlsfkds

ohyes

başlığı kadar ilgi çekici değildi. çarpıcı ifadeler???

kawashima

Kim kardashian sizin a... Etsin bok var sanki a. neyse

lxx

Çevirinin hatalı aktarımından mı yoksa hakikaten böyle konuştuğundan mı bilmem ama "hasta" kelimesi yerine "müşteri" kelimesini kullanması iş etiğine bakış açısı hakkında da az buçuk fikir veriyor bence. Bu yüzeysel yaklaşımlar okumayı ve araştırmayı pek de ilgi çekici bulmayan insanımızın, plastik cerrahların sadece ünlülere benzemek veya kusursuz görünmek isteyen zengin ve takıntılı insanlarla uğraştıklarını zannetmesine sebep oluyor.

mihail-ivanovic-kutuzov

Geçmişte özel bir psikiyatri hastahanesinde çalıştım, Orda da mal sahibi profesör olacak zat ağzından müşteri lafını kaçırmıştı. Bilim insanlarınının bu paragöz ve hastayı umursamaz tavırları nedeni ile insanlar bilimden soğuyor. Hacı hocalara yöneliyor.

leesin

Çeviri hatalı orjinal metinde eyyyy din kardeşim diyor..

roronoa

Amcam doğramadan yana değil bildiğin bu nasıl kasap la :) kasap dediğin Ed Gein gibi olur :)))

Görüş Bildir