Bir Devlet Kursan Adı Ne Olurdu?

 > 
5.2bPAYLAŞIM

Dünya tarihi boyunca çok farklı isimlerde birçok devlet kuruldu, yıkıldı. Peki ya bu devletlerden birini sen kursaydın adı ne olurdu?

1. Gökyüzübü bu renklerden birine boyayarak başlayalım.

2. Senin için haftasonlarının vazgeçilmez aktivitesi nedir?

Parti, eğlence
Kitap okumak
Bilgisayar oyunları
Futbol
Tv izlemek
Uyumak

3. Arkadaşlarınla buluşunca genellikle ne içersiniz?

Çay
Kahve
Meyve suyu
Bira
Rakı

4. Hangi öğretmen rolündeki dizi/film karakteri öğretmenin olsun isterdin?

Walter White - Breaking Bad
Severus Snape - Harry Potter
Afet Öğretmen - Hayat Bilgisi
Mahmut Hoca - Hababam Sınıfı
John Keating - Ölü Ozanlar Derneği
Feride - Çalıkuşu

5. İş yerinde ya da okulda seni en iyi tanımlayan görsel hangisi?

6. Yakın çevrendeki insanlara 100 üzerinde not versen ortalaması hangisine yakın olurdu?

7. Hangisi daha kıymetli?

8. Bir önem sıralaması yaparsan hangisi son sırada yer alır?

Aşk
Huzur
Sağlık
Para
Şans
Mutluluk

9. Şu üç yemekten hangisini seçersin?

İskender kebap
Zeytinyağlı dolma
Pizza

10. Son olarak seç birini: Taş - Makas - Kağıt

Cennet İmparatorluğu!

Verdiğin cevaplara göre senin kuracağın devletin adı Cennet İmparatorluğu olurdu. Dünyanın en adil ülkesi kesinlikle senin ülken olurdu. İnsanların çok az çalıştığı, kimsenin kimseye yan gözle bakmadığı, kimsenin kimsenin hakkını yemediği, her şeyin kardeşçe paylaşıldığı, verginin olmadığı,  asayişin berkemal olduğu, insanların yüzlerinin güldüğü, öfkenin değil kardeşliğin hüküm sürdüğü bir imparatorluk. Adının imparatorluk olduğun bakma, senin kuracağın devlette kimse kimseye tahakküm kurmaz, kimseler sömürülmez. Herkes senin kuracağın ülkeye göç etmek için can atardı :)

İçen Halkın Cumhuriyeti!

Verdiğin cevaplara göre senin kuracağın devletin adı İçen Halkın Cumhuriyeti olurdu. Senin kurduğun devlette 7/24 eğlenceler, partiler düzenlenirdi.   Hayat felsefesi ‘’Vur patlasın çal oynasın!’’ olan İçen Halkın Cumhuriyeti’nde eğlenmesini bilmeyen insanlar toplumda dışlanırdı. Halk, günde maksimum 3 saat çalışır, 12 saat eğlenir ve ayık gezmezdi :) Dünyanın dört bir yanından ülkene vatandaşlık başvuruları yapılırdı. Adını tüm kuşaklar dağlara taşlara yazardı :)

Çikolata Cumhuriyeti!

Verdiğin cevaplara göre kuracağın devletin adı Çikolata Cumhuriyeti olurdu. Bu devletin tek bir kuruluş amacı var: İnsanlar her şeyin en güzelini yesin içsin. Dünyanın her yerinden kakaoların geldiği ve en leziz çikolataların yapıldığı bir ülke. Tabi sadece çikolata da değil, dünyanın en tatlı meyveleri yemekleri bu ülkede! Senin kuracağın devletin tek bir amacı var: İnsanlar dünyanın en güzel yiyeceklerini tatsın. 5 öğün yemek yenen, mutfakların birer fabrika olduğu müthiş ülkenin kurucusunun :)

Miskinler Cumhuriyeti!

Verdiğin cevaplara göre senin kuracağın devletin adı Miskinler Cumhuriyeti. Bu devletin halkı hiç ama hiç çalışmıyor. Haftalık çalışma saati yok, paraya ihtiyacın yok, maaş yok, vergi yok, hiçbir şey yok. Çünkü her şeyi devlet dağıtıyor. Zaten senin kuracağın devlet de böyle olur. Yan gel yat oh ne rahat :)

Ponçik İnsanlar Cumhuriyeti!

Verdiğin cevaplara göre kuracağın devletin adı Ponçik İnsanlar Cumhuriyeti olurdu. Bu ülkenin anayasasında tek madde var: Bu ülkede herkes sevimlidir ve kötüler sürgünler edilir.  Böyle bir anayasa olunca da ülke insanı da haliyle ponçik oluyor. Herkesin ponçik olduğu ve yanağından makas alınası tatlışlıkta oldu bu ülkenin de kurucusu elbette sen olmalıydın. :)

Kotasız İnternet Cumhuriyeti!

Verdiğin cevaplara göre kuracağın devletin adı Kotasız İnternet Cumhuriyeti olurdu. Bilgisayarsız ve Internetsiz yaşayamayan sosyal medya ve oyun bağımlısı insanlardan oluşan bu devlette  insanlar evlerinden çıkmadan yaşayabilecek tüm imkanlara sahip. Zaten ne gerek var değil mi? Evden çalışarak, yemekleri sipariş vererek bilgisayar başında geçen bir hayat. :)  Her şeyden önemlisi torenti sömüren bu devlette internet kotası yok :)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cenow

Adım Cennet ve Cennet İmparatorluğu çıktı 😅

batuhan-kavuncu

cennet imp

ayhan-ozay

Verdiğin cevaplara göre kuracağın devletin adı Kotasız İnternet Cumhuriyeti olurdu. Bilgisayarsız ve Internetsiz yaşayamayan sosyal medya ve oyun bağımlısı insanlardan oluşan bu devlette insanlar evlerinden çıkmadan yaşayabilecek tüm imkanlara sahip. Zaten ne gerek var değil mi? Evden çalışarak, yemekleri sipariş vererek bilgisayar başında geçen bir hayat. :) Her şeyden önemlisi torenti sömüren bu devlette internet kotası yok :)

nazli-askin

İçen Halkın Cumhuriyeti! İçen Halkın Cumhuriyeti! Verdiğin cevaplara göre senin kuracağın devletin adı İçen Halkın Cumhuriyeti olurdu. Senin kurduğun devlette 7/24 eğlenceler, partiler düzenlenirdi. Hayat felsefesi ‘’Vur patlasın çal oynasın!’’ olan İçen Halkın Cumhuriyeti’nde eğlenmesini bilmeyen insanlar toplumda dışlanırdı. Halk, günde maksimum 3 saat çalışır, 12 saat eğlenir ve ayık gezmezdi :) Dünyanın dört bir yanından ülkene vatandaşlık başvuruları yapılırdı. Adını tüm kuşaklar dağlara taşlara yazardı :)

patavatsizmelek

Alıyım canım ülkeyi, Verdiğin cevaplara göre senin kuracağın devletin adı Cennet İmparatorluğu olurdu. Dünyanın en adil ülkesi kesinlikle senin ülken olurdu. İnsanların çok az çalıştığı, kimsenin kimseye yan gözle bakmadığı, kimsenin kimsenin hakkını yemediği, her şeyin kardeşçe paylaşıldığı, verginin olmadığı, asayişin berkemal olduğu, insanların yüzlerinin güldüğü, öfkenin değil kardeşliğin hüküm sürdüğü bir imparatorluk. Adının imparatorluk olduğun bakma, senin kuracağın devlette kimse kimseye tahakküm kurmaz, kimseler sömürülmez. Herkes senin kuracağın ülkeye göç etmek için can atardı :)

Görüş Bildir