Bir Dev Daha Kepenk Kapattı

-

Bir Dev Daha Kepenk Kapattı

Bir Dev Daha Kepenk Kapattı

Feniş Alüminyum’dan KAP’a yapılan açıklamada, 2008 global krizinin alüminyum sektörünü olumsuz etkilediğine ve profil katma değerlerinde önemli düşüşe neden olduğuna dikkat çekildi.

Açıklamada verimlilik çalışmalarının kısmen yardımcı olmakla beraber yüksek işgücü ve beyaz yaka maliyetleri ile değerli Türk Lirası’nın, şirketi düşük kar marjıyla çalışma mecburiyetinde bıraktığına vurgu yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yılbaşından itibaren hammadde tedarikçimiz Hydro Aluminium’un kredili satışlarını azaltması üzerine önemli bir yabancı fon kuruluşu ile yaptığımız ortaklık anlaşması da ne yazık ki global ekonomide yaşanan türbülans nedeni ile hayata geçirilememektedir.

Son gelişmeler karşısında tedarikçimiz Hydro Aluminium’un sevkiyatlarını tamamen durdurması üzerine yeni kredi imkanları bulununcaya kadar üretimimizi durdurmak ve çalışanlarımızın iş akitlerini üzülerek feshetme zarureti hasıl olmuştur.

50 yıldır Ülke ekonomisine katkıda bulunan Şirketimizin bu zorlukları aşması için bankalar ve finans kurumları ile görüşmeleri sürmektedir.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir