Bir Basınca Duyarlı Ekran Patenti Daha!

 > 
10PAYLAŞIM

Bir Basınca Duyarlı Ekran Patenti Daha!

Bir Basınca Duyarlı Ekran Patenti Daha!

Bu ekran teknoloji, iPhone 6'ya belki yetişmeyecek ancak onu gelecekteki iPhone'larda görebiliriz!

iPhone 6 hakkındaki iddialar, genellikle ekranı ekseninde ortaya çıkıyor. Şimdi ise, Apple 'ın bir süredir dedikodusu yapılan basınca duyarlı ekranı hakkında yeni bir patent daha ortaya çıktı. Ancak bu patentin iPhone 6'da yer bulması pek mümkün görünmüyor. Daha sonraki modellerde ise yer bulacağı kesin gibi...

Basınca duyarlı ekran, kızılötesi ışık ve kapasitif dokunmatiklerle parmağınızın ekrana ne kadar basınç uyguladığını ölçebilecek. Böyle bir işlev, iPhone ve iPad 'e başta oyunlar olmak üzere birçok alanda yepyeni olanaklar sunabilir.

Patente göre teknoloji, yağlanmış parmakları doğru algılamakta da sorun çekmeyecek. Teknoloji, ekrandaki parmak izi ve suyu algılayabilecek. Bilinen, Apple'ın patent başvurusu dışında teknoloji için henüz çok fazla şey yapmadığı. Bu nedenle basınca duyarlı ekranlar, çok yakın bir zamanda ortaya çıkmayabilir.

Apple, basınca duyarlı ekran teknolojisi için daha önce de bir patent almıştı . Bu yüzden iPhone 6'da olmasa da, teknolojinin gelecekteki iPhone'larda kendine yer edinmesi olası.

chip

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir