Bioshock Filminden Kötü Haber

Gamer-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bioshock Filminden Kötü Haber

Bioshock Filminden Kötü Haber

Ne zaman bir oyunun filmi çıkacak olsa ya iptal ediliyor ya da çıkan film rezalet oluyor. Maalesef Bioshock filmi de iptal edildi ama nedenlerini duyduğunuz zaman iyi olmuş diyeceğinizden eminim.

Irrational’dan Kevin Levine -ki o da bir senaryo yazarı- projeyi bizzat kendisi iptal etti. BioShock filmi ilk olarak 2008’de açıklanmış ve yönetmen olarak Karayip Korsanları’nı da yönetmiş olan Gore Verbinski’nin ismi zikredilmişti. Kevin sonrasını şöyle anlatıyor, “Universal ile film için anlaşmış ve Verbinski üzerinde mutabık kalmıştık. Fakat Gore R sınıfında bir film yapmak istiyordu yani +18; bolca kan dökülen ve çıplak kadınların olduğu bir film. Tamam çıplak kız istemiyordu ama bolca kan olacağı kesindi. Sonra Universal’dan Watchmen çıktı ve yeterli hasılatı toparlamayacağınca stüdyo 200$ milyona mal olacak R sınıfı bir filme soğuk baktı. Gore’a BioShock için 80$ milyon ayırdılar ve Gore da bu bütçe ile film çekmek istemediğini belirterek projeden ayrıldı,” dedi.

Kevin bunun ardından başka bir yönetmen geldiğini ama onda yeterli ışığı göremediğini belirtti. 2K’in son sözü kendisine bıraktığını, eğer olmayacağını düşünüyorsa projeyi iptal edebileceği yetkisini verdiğini söyledi.

“Bir dünya yarattık ve o dünyanın olması gerektiği gibi beyazperdeye aktarılmayacağını düşündüğüm için bu kararı aldım,” diyerek bizce iyi de etti. Görünen o ki BioShock filmi fikir olarak değil ama proje olarak iptal edildi. Belki de başka bir stüdyo ile yeni bir projeye ileride kanat çırparlar, kim bilir...

Kız babası, Summoner, Planeswalker, Headbanger, kansere atar yapmış kişilik, Whovian, yemek ve oynayacak oyun seçmeyen, ironik, metaforik ve aynı zamanda paradoksal.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

oyun
Görüş Bildir