Görüş Bildir

Binlerce Ölü Balık Yavrusu Kıyıya Vurdu

Anasayfa > Gündem

Binlerce Ölü Balık Yavrusu Kıyıya Vurdu

Balıkesir'e bağlı Manyas gölüne kıyısı bulunan Hamamlı köyünde, telef olan binlerce balık yavrusunun kıyıya vurması endişe yarattı. Yavru balıkların telef olma nedeni araştırılıyor.

Manyas gölünde binlerce balığın ölerek kıyıya vurması, göle kıyısı bulunan Hamamlı köyünde oturanlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Ölen balıkların sazan, kızılkanat, turna ve İsrail sazanı yavruları olduğu tespit edildi. Manyas Kaymakamı Mehmet Erdem, balıkların telef olduğu yerden İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerinin numune alarak analize gönderdiklerini kesin ölüm nedeninin yapılacak analiz sonrası netliğe kavuşacağını açıkladı. Hamamlı köyünde balıkçılık yapan Hayrullah Selvi ise, balıkların yumurta bırakmak için sazlık ve kuytu alanları seçtiklerini belirterek, şöyle dedi:

'Yumurta bıraktıkları dönemde sulama kanalında yeterli su bulunuyordu ancak yağış olmaması ve Ergili regülatör kapaklarının açık olması nedeni ile su denize gitti. Manyas Gölü'nde su seviyesinin düşmesine neden oldu. Gölde su azalınca bu kez sulama kanallarına su gelmedi ve maalesef milyonlarca balık yavrusu telef oldu.'

Balıkların ölüm nedenini tespit etmek amacıyla araştırmaya başlandı. (Balıkesir/DHA)

Kaynak: http://www.evrensel.net/haber/78029/m...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?