Binlerce Kişiye Key Müjdesi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Binlerce Kişiye Key Müjdesi

Binlerce Kişiye Key Müjdesi

SGK ve Tasfiye Halindeki Emekli Sandığı uzmanları, el fenerleriyle arşivlerde yaptıkları aramalarda yeni KEY bilgilerine ulaştı. 5 bin 425 hak sahibine 8 Ekim’den itibaren ödenecek toplam tutar 2.3 milyon lirayı bulacak. Star'ın haberine göre bugüne kadar yapılan KEY ödemelerinden yararlanamayan hak sahipleriyle ilgili yürütülen çalışmalar sonuç verdi. SGK ve Tasfiye Halindeki Emekli Sandığı uzmanlarının, el fenerleri ile arşivlerde yaptıkları incelemeler sonucunda, 5 bin kişinin daha bilgilerine ulaşıldı. Bilgilerin güncellenmesinin ardından 5 bin 425 kişinin ödeyecekleri tutarlar hesaplanarak, yayınlanması için Resmi Gazete’ye gönderildi.

Ödemelerin ise, 8 Ekim’den itibaren yapılması planlanıyor. Yapılan hesaplama sonucunda, 5 bin 425 KEY hak sahibinin 9 bin 881 liralık ana para ve 427 bin liralık da nema alacağı çıktı. Aynı kişilere Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı payı olarak da 1.9 milyon liralık, faiz olarak 418 bin liralık ödeme yapılacak. 5 bin kişiye yapılacak toplam ödeme ise 2.3 milyon liraya ulaşacak. Hak sahiplerinin ödemeleri ise Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilecek.

YAKINDA ÖDEMELER YAPILACAK

Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’nın ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), KEY ödemesinden bilgileri eksik olduğu için yararlanamayan kişilerle ilgili çalışması sürüyor.

Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, kamu kurumlardan gelen bilgiler doğrultusunda, yeni listelerin hazırlandığını ifade etti. Sayın, listelerle ilgili yapılan çalışmalar sonucunda önümüzdeki günlerde hak sahiplerine yeni ödemelerin yapılacağına işaret etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

SGKStar tv
Görüş Bildir