Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Taksim'de Gergin Anlar

 > -

Binlerce Kişi Taksim'de Toplanıyor

Taksim'de 'Duran Adam' eylemleri devam ederken, dün akşam forumlarda alınan karar üzerine vatandaşlar İstanbul'un dört bir yanından ellerinde karanfillerle Taksim'e akın etmeye başladı.

Taksim Meydanı'nd...

Haberin Tamamı İçin:

Kadıköy'den gelen grup Tünel yönünden meydana ilerliyor.

Taksim Meydanı. 19:00

İstiklal Caddesi'nden meydana ilerleyen göstericiler.

Taksim'de Polis Müdahalesi Başladı!

Gezi Parkı eylemlerinde ölenleri anmak için karanfilleriyle Taksim Meydanı'na gelen binlerce yurttaşa, polis 'Yaptığınız eylem kanunsuzdur lütfen dağılın!' anonusu yaptıktan sonra biber gazlı müdahaleye başladı.

Cumhuriyet Haber Portalı

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'de Gergin Anlar

Taksim Dayanışması tarafından yapılan çağrıyla, Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden ve yaralananlar için anma töreni yapıldı. Bu tören aynı zamanda "Biz buradayız" anlamına da geliyordu.

Bu sırada TOMA'lar da meydanda hazır bekletildi. Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından hayatını kaybedenlerin isimleri tek tek okundu. İsmi okunanlar için 'burada' diye seslenildi.

Eylemciler adına yapılan basın açıklamasının ardından küçük bir grup Gezi Parkı içine girerek karanfil bıraktı. BDP'li milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü de Gezi Parkı içerisinde bir süre kalarak inceleme yaptı.

Eylemciler, "Kamuya ait parkı açın" sloganları atarken polis de eylemcilere dağılmaları yönünde uyarı anonsları yapmaya başladı. Polis megafonundan, "Basın açıklaması yaptınız. Lütfen alanı terk edin, dağılın" anonsu yapıldı.

Bunun üzerine bazı gruplar alandan ayrıldı. Bazı gruplar ise alanı terk etmeyince polis müdahalesi geldi. Hemen hemen her müdahalede gaz kullanan polis bu defa sadece tazyikli su kullandı. TOMA'ların etkili bir şekilde kullanıldığı görüldü. Ayrıca polisler kalkanlarıyla kalabalığı çıkış yollarına yöneltti. Bazı ara sokaklarda bekleyen eylemciler ise polis kontrolünde.

Haberin Tamamı İçin:

Mis Sokak'ta polis müdahalesi.

Fotoğraf: Crypt0nymous

Cihangir'de gaz ile müdahale.

Fotograf: @robink78

Taksim müdahalesinde numarasız polis kaskları dikkat çekiyor..

'Polis halkına ihanet etme'

01:03 Polis tekrar İstiklal Caddesi'nde. TOMA'nın barikatı geçemediği bildirildi.

@ahmetsaymadi

Taksim'in Arka Sokaklarından Kahreden Görüntüler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiCihangirGezi ParkıİstanbulPolis
Görüş Bildir