Kız Çocuğuna Tecavüzde 8 Şüpheli Hakkında İşlem Sürüyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bingöl'deki Tecavüz Vahşetinde Fail Sayısı 8'e Yükseldi

Bingöl'deki Tecavüz Vahşetinde Fail Sayısı 8'e Yükseldi

Bingöl'de E.A. isimli çocuğa, 6 askerin cinsel istismar ve tecavüzde bulunması olayına ilişkin açıklama yapan Bingöl Cumhuriyet Savcılığı, yeni delil durumuna göre şüpheli sayısının 8'e çıktığını belirterek, delillerin toplanma işleminin halen devam ettiğine, dosyaya gizlilik kararı konulduğuna dikkat çekti.

Bingöl'de E.A. isimli çocuğa, 6 askerin cinsel istismar ve tecavüzde bulunması olayına ilişkin tepkiler artararak devam ederken, Bingöl Valiliği sitesinde Bingöl Cumhuriyet Savcılığı olaya ilişkin açıklama yaptı. Savcılık tarafından yapılan açıklamada, "Mağdurun ailesinin 11 Mayıs 2013 tarihinde kolluk görevlilerine müracaat ederek mağdurun şüphelilerden birisinin evinde bulunduğunu belirtmeleri üzerine soruşturmaya başlanılmıştır. Mağdurun ifadesinde farklı zamanlarda şüphelilerin kendisi ile cinsel ilişkiye girdiğini, bu sürecin 2011 yılı ile 2013 yılları arasını kapsadığını belirtmesi üzerine şüphelilerden dördü tutuklanmak üzere sevk edildikleri Bingöl Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmış, fakat sonraki süreçte farklı tarihlerde olmak üzere şüpheliler tarafından yapılan itirazlar üst mahkeme tarafından kabul edilerek şüphelilerin tahliyeleri yönünde karar verilmiştir" denildi.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, soruşturma devam ederken, yeni delil durumuna göre şüpheli sayısının 8'e çıktığının altı çizilerek, delillerin toplanma işleminin halen devam ediyor olması ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu madde 153/2 gereği soruşturma dosyası ile ilgili olarak kısıtlama (gizlilik) kararı alındığı ve toplam 8 şüpheli hakkında soruşturma işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından tecavüz olayıyla ilgili müfettiş görevlendirilirken, 2 sosyal hizmet uzmanının da bölgede çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Fıratnews

Haberin Tamamı İçin:

Kız Çocuğuna Tecavüzde 8 Şüpheli Hakkında İşlem Sürüyor

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, 16 yaşındaki E.A'ya cinsel istismar olayı ile 8 şüpheli hakkında soruşturma işleminin sürdüğünü belirtti.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve nitelikli cinsel istismar suçu soruşturmasının devam ettiğini ve bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi için gizlilik kararı alındığı kaydedildi.

11 Mayıs 2013 tarihinde kolluk görevlilerine mağdurun şüphelilerden birisinin evinde bulunduğunu bildirmesi üzerine soruşturmaya başlanıldığı bildirilen açıklamada, şunlara yer verildi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BingölTecavüz
Görüş Bildir