Bingöl'de BDP İl Binası Saldırıya Uğradı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bingöl'de BDP Binasına Saldırı

Bingöl'de BDP Binasına Saldırı

Bingöl kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada geçici köy korucusu Mehmet Çintay'ın şehit olmasının ardından toplanıp kent merkezine gelen yaklaşık 300 köylü, BDP il binasını basmak istedi. Binanın camlarını kırıp içeri girmeye çalışan öfkeli kalabalığa polis müdahale ederken, protestocuların sayısı giderek arttı.

Bingöl merkeze bağlı Çiçekdere ile Ortaçanak köyleri arasındaki bölgede bugün sabah saatlerinde PKK'lı teröristlerle korucular arasında çıkan çatışmada geçici köy korucusu yaralandı. Koruculardan Mehmet Çintay, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Korucu Çintay'ın şehit olduğunun duyulması üzerine Çiçekdere ve Ortaçanak köylerinden yaklaşık 300 kişi, saat 11.30 sıralarında kent merkezine geldi. Öfkeli köylüler, Genç Caddesi üzerinde bulunan BDP il binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş yapanlara katılım olurken BDP binası önüne gelen yüzlerce kişi taş yağdırmaya başladı. Atılan taşlarla binanın camları kurulurken, öfkeli grup binaya girmek istedi. Önlem alan polisler kalabalığa müdahale etti. Kalabalığın sayısının her geçen dakika artması üzerine polis, protestoculara tazyikli su ile müdahalede bulundu.

BDP binasının önünde zırhlı araçlarla önlem alan polis, binaya girmeye çalışan kalabalığı binadan uzak tutmaya çalıştı.

Haberin Tamamı İçin:

Bingöl'de BDP Binasına Saldırı!

Bingöl'de BDP Binasına Saldırı!

Bingöl'de bir araya gelen yüzlerce kişi taş, sopa ve sandalyelerle Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Başkanlığına saldırıdı. Partililerin de karşılık vermesi üzerine ortalık adeta savaş alanına döndü.

Bingöl merkeze bağlı Çiçekdere ile Ortaçanak köyleri arasındaki bölgede bugün sabah saatlerinde PKK ’lı teröristlerle korucular arasında çıkan çatışmada geçici köy korucusu yaralandı. Koruculardan Mehmet Çintay, kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BDP Binasına Taşlı Saldırı

BDP Binasına Taşlı Saldırı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Bingöl'de BDP İl Binası Saldırıya Uğradı... BDP'liler Karşılık Verdi...

Bingöl'de BDP İl Binası Saldırıya Uğradı... BDP'liler Karşılık Verdi...

Bingöl’de bir araya gelen yüzlerce vatandaş taş, sopa ve sandalyelerle Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Başkanlığına saldırırken, partililerin de karşılık vermesi üzerine ortalık adeta savaş alanına döndü.

Öğle saatlerinde bir araya gelen yüzlerce vatandaş, Genç Caddesi üzerinde bulunan BDP Bingöl İl Başkanlığı binasına saldırdı. Son günlerde yaşanan olaylara tepki göstermek isteyen vatandaşların, ellerindeki taş, sopa ve sandalye gibi cisimlerle saldırdıkları BDP binasında bulunan partililer de kalabalığa aynı şekilde karşılık verdi. Bir anda ortalık savaş alanına dönerken, bölgeye sevk edilen yüzlerce polis de kalabalığa müdahale etti. Ol...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiBingölPolisSavaşŞehit
Görüş Bildir