Binali Yıldırım: 'THY Çalışanlarını Tebrik Ediyorum'

 > -

Binali Yıldırım: 'THY Çalışanlarını Tebrik Ediyorum'

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, HAVA-İŞ Sendikası'nın, 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması sebebiyle başlattığı grev ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Yıldırım, "Seferlerde kayda değer bir aksama yok. Yüzde 95'in üzerinde, 300'ün üzerinde sefer aksaksız gerçekleştirildi. THY'nin tüm çalışanlarını işyerlerine sahip çıktıkları için tebrik ediyorum. Vatandaşları yolcuları mağdur etmedikleri için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Bakan Yıldırım, "Grev gece yarısı 03.00'ten itibaren uygulamaya geçti ancak şu ana kadar greve çalışanların pek ilgi göstermediği anlaşılıyor. Seferlerde kayda değer bir aksama yok. Yüzde 95'in üzerinde, 300'ün üzerinde sefer aksaksız gerçekleştirildi. THY'nin tüm çalışanlarını işyerlerine sahip çıktıkları için tebrik ediyorum. Vatandaşları yolcuları mağdur etmedikleri için şükranlarımı sunuyorum. Ümit ediyorum ki çalışanların örnek davranışlarında THY yönetimi ve sendikalar da gerekli dersi çıkarır, bir an önce işyerinde uzlaşma sağlanır. Huzur ve barışçı bir çalışma ortamına kavuşmuş olur" dedi.

THY'de bazı çalışanları işten çıkarılması ile ilgili olarak ise Bakan Yıldırım, "305 kişinin alınmasını ben takip etmiyorum. İşverenle sendika arasında hangi konularda anlaşmazlık var, niye bu noktaya gelindi, ikisi arasında bir konu" diye konuştu.

Bakan Yıldırım, hosteslerin giyim ve kıyafetlerine ilişkin soruları ise yanıtsız bıraktı.

DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Binali YıldırımTürk Hava Yolları
Görüş Bildir