Bin Ladin'in Öldürüldüğü Operasyonla İlgili Müthiş İddia

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bin Ladin'in Öldürüldüğü Operasyonla İlgili Müthiş İddia

Bin Ladin'in Öldürüldüğü Operasyonla İlgili Müthiş İddia

ABD’de daha piyasaya çıkmadan ortalığı karıştıran “No Easy Day” (Kolay Olmayan Bir Gün) isimli kitaptan bazı parçalar ortaya çıktı. Kitapta, ABD komandoları odasına girdiğinde Usame bin Ladin’in silahsız ve kafasından vurulmuş halde bulunduğu iddia edildi.

Huffington Post’un bir kitapçı vasıtasıyla ele geçirdiği kitaptan aktardığına göre, “Mark Owen” takma isimli yazar kitapta SEAL komandoları Bin Ladin’in odasına girmeden silah sesleri duyuldu ve takımın lideri kafasında bir delik olan birini gördü.

Owen kitapta, “Susturuculu silah seslerini duyduğumuzda merdivenlerin en tepesine beş basamak falan kalmıştı” derken bulunduğu yerden kurşunların hedefe isabet edip etmediğini ve ateş eden kişinin karanlık odada kaybolduğunu belirtti.

Ekip üyeleri biraz oyalandıktan sonra odaya girdi ve bir grup kadının üzerinde askılı bir atlet, bol pantolon ve bol gömlek olan Bin Ladin’in bedenine kapanıp ağladığını gördü.

"AĞIR YARALI HALDEYDİ"

Daha önceki haberlerde Bin Ladin’in elinde bir silah olduğu ve komandolar odaya girdiğinde direnmeye çalıştığı yer almıştı. Ancak Owen, Bin Ladin’in operasyon sırasında silahsız ve kendileri odaya girdiğinde çok ağır yaralı olduğunu yazdı.

Owen, odaya girdiklerindeki manzarayı şöyle anlattı: “Kafasının yan tarafından kan ve beyin akmıştı. Ölümle pençeleşirken lazer silahlarımızı göğsüne hedef alıp birkaç el ateş ettik. Kurşunlar bedenini delip geçti. Hareketsiz kalana kadar yere çarptı.”

Daha sonra komandolar Bin Ladin olduğunu kesinleştirmek için öldürdükleri kişinin yüzünü inceledi, ağlamakta olan kadınları sorguladı.

Owen anlattığı hikayede bahsedilen silah seslerinin, SEAL komandolarına verilen misyona uymadığına da dikkat çekti. Owen, Pentagon ya da Beyaz Saray’dan bir avukat daha önce üst düzey komutanlarla yaptığı görüşmede, “bunun bir suikast olmadığını kesin bir dille ifade etmişti” dedi ve ekledi: “Emirler açıktı: ‘Ben size işinizi nasıl yapacağınızı söyleyecek değilim. Bizim söylediğimiz şu ki eğer bir tehdit oluşturmuyorsa gözaltına alacaksınız.”

SEAL komandoları Bin Ladin’in odasında biri AK-47 tüfek, diğeri Makarov tabanca olmak üzere iki silah buldu. Ancak silahlar boştu.

"SAVAŞMAYA NİYETİ YOKTU"

Owen, “Savunmaya hazırlanmamıştı bile. Savaşmaya niyeti yoktu. Yıllar boyunca takipçilerinden intihar yelekleri giymelerini ya da binalara uçaklarla girmelerini istedi ancak kendisi silahını eline bile almadı. Ben bütün askeri görevlerimde bunu gördüm. Hedef olan kişi hiyerarşinin ne kadar tepesindeyse o kadar korkak oluyor” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleriİntihar
Görüş Bildir