Bill Gates, Windows 8'den Memnun

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bill Gates, Windows 8'den Memnun

Bill Gates, Windows 8'den Memnun

Microsoft' un kurucusu ve hala tam zamanlı olmasa da başkanlık görevini devam ettiren Bill Gates , CNBC'ye konuştu. Bilgisayar ve tablet üreticilerinin beklediği satış artışını sağlamadığı düşünülen Windows 8 , başarısı konusunda hala tartışılan bir işletim sistemi.

CNBC'de konuşan Gates , Windows 8 'den memnun olduğunun sinyallerini verdi. CEO'luk görevine tam zamanlı olarak tekrar başlayıp, başlamayacağı yönünde soru sorulan Gates , "Ben tam olarak şirketin başında olmadığımda da, Windows 8 ve Surface ile firma iyi bir iş çıkardı." yanıtını verdi.

Surface ve Windows 8' den memnun olduğunu yenileyen Gates , şirketin başına şimdilik tam olarak geçmeyi düşünmediğinin sinyallerini vermiş oldu.

Bill Gates tabi Windows 8 ile ilgili olumsuz bir görüş getirmeyeceği biliniyor. Microsoft'un 60 milyon Windows 8 lisansı sattığı biliniyor. Fakat bu satılan lisansların çoğu, bilgisayar üreticilerine satılan lisanslar. Bilgisayar satışlarına baktığımızda, bu kadar çok Windows 8 tabanlı bilgisayar kullanan kişi olmadığını görüyoruz.

İşte üreticiler de bu noktada şikayet ediyorlar. Windows 8 , sektörde yeni bir heyecan yaratıp, satışları arttırmadı. İnsanlar mevcut cihazlarını kullanmaya devam ediyorlar ve özellikle dokunmatik arabirime sahip olmayan cihaz kullanıcıları, Windows 8 'e geçmek için pek bir sebep bulamıyorlar. Zaten pek çok üretici bu bilgileri doğruluyor.

:: Siz Windows 8'den memnun musunuz?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOMicrosoftWindows 8
Görüş Bildir