Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilinçaltını Deşerek, Cinsel İlişkiye Olan Bakış Açını Söylüyoruz!

 > -
Abone ol

Size söylenen cümlelerden çıkardığınız anlamlar, zihninizde bazı şeylerin edindiği yerler, olaylara ve durumlara bakış açınız..

Aslında tüm bunlar, sizin hakkınızda pek çok şey anlatır. Elbette, cinsel ilişikiye bakışınız da dahil!

1. Çevrenizdeki arkadaşlarınıza kıyasla cinsel hayatınıza bir puan vermenizi istesek?

2. Seks kelimesinin sende yarattığı çağrışımı sorsak?

3. ''İnsanlar sekse gerçek anlamda saplantılıdır, çünkü ...''

4. Cümleyi tamamla bakalım!

.. size sıkı sıkıya sarılmış bir çift koldur, kendinden geçmektir.
.. yavaş bir iyi geceler öpücüğüdür, şefkattir.
.. sabretmektir, tutkudur, düşlemektir, yalnızlıktır, mutluluktur, terk edilmeyi göze almaktır.
.. zamanı gelene kadar beklemektir, sabırdır.

5. Mahkeme Salonu

Tokmağın inişi, kurnaz avukatların yorulmak bilmeyen çeneleri, karar okunurken çöken sessizlik... Bir mahkeme salonundan daha fazla dramatik olmayı başaran çok az film sahnesi vardır. Zekaların çarpıştığı gerilim dolu savaş alanında kimi zaman doğru ile yanlış arasındaki çizgi bulanıklaşır ve bu karışıklıkta kanun ve adalet kaybolur.

Soru şu: Mahkeme salonunda geçen bir filmde aktörsünüz, aşağıdakilerden hangisini oynardınız?

6. Bilinçaltına işlemiş en derin korkuyu sorsak peki?

7. Bilinçaltı Psikolojisi

İnsanların sıklıkla dile getirdikleri garip belirtilerden bazıları aşağıda.

  • Zamanın akışının benim dezavantajıma olduğuna inanıyorum.

  • Başkaları engel olmasaydı daha başarılı olacağımı düşünüyorum.

  • Durup dururken yersiz korkulara kapılıyorum.

  • Çok heyecanlandığım anlarda nefes alamadığım anlar oluyor.

  • Hayatta bilinmezler içinde yaşayan bir avare gibiyim.

  • Bana kötülük yapmak isteyen biri var.

Bu belirtilerden kaçına sahipsiniz?

8. Son soru! Bu akan görsel sana hangi rengi çağrıştırıyor?

Senin ruhun bedene değil, sevgiye tutkun!

Sen zihninin içinde seksle alakalı durumlara cevap arayan, seks denilen eylemin, eylemden öte bir şey olduğunun farkında olan bir bireysin. Eylemsel olarak, varlığımızı sürdürmemiz için zaruri bir şey olduğunu bilsen de, bu eylem senin için derin anlamlar ifade ediyor. Senin için seks, sevgilini usulca öperek uyandırmak için yanında olmaktır, tenseldir. Saatin kaç olduğunu bilmek ve umursamamaktır. İçinde var olup da seni rahatsız etmeyendir, kabullenmektir. Ve son olarak, yavaş bir iyi geceler öpücüğüdür, şefkattir.

Anlık hazları değil, uzun vadeli doyumu arıyorsun!

İnsanoğlu dünyaya geldiği andan itibaren çeşitli kalıplara, önyargılara, kısacası kendi iradesi dışında gelişen toplumsal bir kimliğe maruz kalır. Bu kalıpların sınırlandırdığı en önemli şey, cinselliğe karşı olan bakışımızdır belki de. Fakat sen, partnerin ile olan sağlam ilişkin sayesinde duygu ve düşüncelerinin, anlam ve boyut derinliğini geliştirmişsin. Bunun sonucunda tüm önyargılardan, kalıplardan, klişelerden arınmışsın ve toplumsal olma kaygısı gütmüyorsun. Diğer insanlar gibi cinselliği yüzeysel olarak yaşamıyor, olayın en derinlerinde gerçeği arıyorsun. Pek çok insan gibi sadece anlık hazlara karşı değil, uzun vadeli doyuma ulaşmayı hedefliyorsun.

Seks, senin için tabu değil!

Seks, senin zihnine, var olmanın kaçınılmaz bir sonucu olarak yer etmiş. Varlığımızın devamını getirmek amacıyla üremek zorunda olduğumuzu ve bu durumun aslında pek çok biyolojik gereksinimden farksız olduğunu görebilmişsin. Sen, partnerinle beraberken güçlü hissetmeyi seviyor, buna rağmen ''gösteriyi'' gerçekten sen yönetmene rağmen, partnerinin senin üzerinde kontrolü olduğunu düşünmesine izin veriyor ve bu durumdan garip bir şekilde haz alıyorsun. Kısacası zihninin dört bir köşesinde, genlerini bir sonraki nesillere aktarmak ve bu esnada da dizginleri eline almak var!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
king_of_sparta

Senin ruhun bedene değil, sevgiye tutkun! Sen zihninin içinde seksle alakalı durumlara cevap arayan, seks denilen eylemin, eylemden öte bir şey olduğunun farkında olan bir bireysin. Eylemsel olarak, varlığımızı sürdürmemiz için zaruri bir şey olduğunu bilsen de, bu eylem senin için derin anlamlar ifade ediyor. Senin için seks, sevgilini usulca öperek uyandırmak için yanında olmaktır, tenseldir. Saatin kaç olduğunu bilmek ve umursamamaktır. İçinde var olup da seni rahatsız etmeyendir, kabullenmektir. Ve son olarak, yavaş bir iyi geceler öpücüğüdür, şefkattir.aslında o sevgi,aşktır.seks sekstir..

chuck-berry

Anlık hazları değil, uzun vadeli doyumu arıyorsun...

gulcin-akhan

Doğru çıkıyor

ayten-alakbarova

Ruhun begene değil,Sevgiye tutkun!

prosto-xuliqan

bende)))

nurcii

Senin ruhun bedene değil, sevgiye tutkun!

prosto-xuliqan

bende)))

Görüş Bildir