Bilimin Işığında Cevaplıyoruz: İnsanlar Gerçekten Üçlü Seks Yapmaya Meraklı mı?

322PAYLAŞIM

Seks fantezilerinin en bilinenlerinden biri olan threesome, yani "üçlü seks", sanıldığı kadar yaygın mı? İnsanların bu fanteziye bakış açısı ne, bilimsel araştırmalar bu konuda hangi bilgileri veriyor? Bu yazımızda bu konuya göz atacağız.

Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2694...

Konuyla ilgili araştırmalar için rotayı Kanada'ya çeviriyoruz.

Geçen sene yapılan bir araştırmada, kadınlar ve erkeklere karşı cinsten iki kişiyle üçlü seks yapmaya ne derece açık oldukları sorulmuş. Katılımcılara durumu 6 puan üzerinden puanlamaları söylenmiş (1: yapmam, 6: yaparım).

Kadınların iki erkekle aynı anda sekse puanı 1.62 olurken, erkeklerin iki kadınla aynı anda sekse puanı ise 4.48 olmuş.

Anlayacağınız, karşı cinsten iki kişiyle aynı anda seks olayına kadınlar pek sıcak bakmazken, erkeklerde durum tam tersi.

Aynı araştırmaya göre, katılan kadın katılımcıların %2'si iki erkekle aynı anda seks yaptığını belirtirken; iki kadınla birden seks yapan erkeklerin oranı ise %10'u geçiyordu.

Fakat bu araştırma, üçlü seksle ilgili tam net detaylar vermiyordu.

Bunun en büyük nedeniyse, kadınların 2 kadın-1 erkek şeklindeki üçlü sekse nasıl baktığının sorulmamış olmasıydı. Aynı şekilde erkeklere de 2 erkek-1 kadın şeklindeki sekse nasıl baktıkları sorulmamıştı.

Neyse ki Kanadalılar, bu konuya da el attı ve yepyeni bir araştırmayla direkt olarak bu durumu analiz etti. Dolayısıyla artık, insanların üçlü sekse dair görüşleri hakkında daha geniş bir fikre sahibiz.

Bu araştırma sonucunda çıkan sonuçlar, iki cinsiyet arasındaki görüş farkının biraz daha az olduğunu gösteriyor.

1-7 arasında bir puanlama kullanılan bu araştırmada (1: olumsuz-7: olumlu), erkeklerin üçlü sekse bakışı 4.3 puan ortalamasına sahip. Kadınlarınsa 3.2 puanda kalmış. Yani ilk araştırmayla paralel şekilde, threesome'a yine erkekler daha sıcak bakan taraf; ancak bu sefer fark biraz daha az.

Gelelim cinsiyetlerin 2 erkek-1 kadın ve 2 kadın-1 erkek şeklindeki üçlü sekslere bakışlarına.

2 kadın-1 erkek şeklindeki seksi yapıp yapmayacakları sorusuna erkekler 7 üzerinden 5.1 puan verirken, kadınlar 2.5 puan vermiş.

2 erkek-1 kadın şeklindeki seksi yapıp yapmayacakları sorusuna erkekler 7 üzerinden 2.7 puan verirken, kadınlar 2.6 puan vermiş.

(1: yapmam, 7: yaparım)
(FFM: 2 kadın-1 erkek / MMF: 2 erkek-1 kadın)

  • Yazının devamında 2 erkek-1 kadını EEK, 2 kadın-1 erkeği KKE olarak kısaltacağız.

Yani sonuçlara göre, kadınlar için iki türlü üçlü seks arasında fark yok.

Yalnızca 0.1 puanlık bir farkla 2 erkekle yapılan seks bir tık daha önde.

Erkekler ise açık ara farkla iki kadınla yapılan seksi, iki erkek bir kadın şeklindeki sekse tercih ediyor. Yine de, EEK şeklindeki sekse yatkınlıkları bile, kadınların herhangi bir türdeki üçlü sekse olan yatkınlığından daha fazla.

Özetle, üçlü sekse yatkınlığın ortalamanın altında olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun tek istisnası da erkeklerin iki kadınla seks yapmaya yatkınlığı.

Bu sorulara ek olarak katılımcılara birkaç soru daha yöneltilmiş.

Sorularda üçlü sekse sonradan katılan kişi olduklarında veya sevgilileriyle olan sekslerine üçüncü bir kişinin katılması durumunda nasıl tepki verecekleri sorulmuş. 

Erkekler, diğer iki kişi tanıdıkları kişilerse üçüncü olarak katılmanın veya üçüncünün tanıdık kişi olmasının önemli olmadığını belirtmiş. Aynı şekilde yabancı kişiler söz konusu olduğunda ise üçüncü olmanın veya üçüncünün başkası olmasının önemli olmadığını belirtmişler.

Kadınlarsa üçüncü kişi olarak katılmayı sadece diğer iki kişi tanıdıksa tercih etmişler. Eğer diğer iki kişi yabancıysa, üçüncü olmanın veya üçüncünün başka kişi olmasının arasında pek fark olmadığını belirtmişler.

Son olaraksa katılımcıların üçlü seks geçmişleri sorulmuş.

Erkeklerin %24'ü, kadınlarınsa %8'i daha önce yaptıklarını söylemişler.

Bu kişilerden %26'sı hem EEK, hem KKE yaptığını; %51'i sadece KKE yaptığını; %17'si sadece EEK kadın yaptığını belirtmiş.

Bu durum ortaya bir soru işareti çıkarıyor:

1 erkek 2 kadın ile seks yapmak isteyen kadın sayısı bu kadar düşükken, nasıl oluyor da iki kadınla seks yaptığını söyleyen erkeklerin sayısı bu kadar yüksek oluyor?

Araştırmacıların buna dair bir fikri, erkeklerin bir kısmının geçmişte deneyim yaşadığına dair yalan söylüyor olabileceği... Kadınların geçmiş deneyimlerinde ise tutarlılık söz konusu.

Özetle olay böyle... Bilimle kalın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
systema

Şimdi bu bilimsel açıklamayı bir yere bağlayacağım. Daha önce kimse düşündümü merak ediyorum. Ama yazıldığını görmedim. Ayrıca bir müslüman olarak bu devirde olmaması gerektiğini düşünüyorum. Konuya gelirsek , İslamiyete çok eşlilik ; yani erkeğe çok eşlilik hakkı verilmesi , kadına verilmemesi olayı. Buna nasıl bağladın derseniz , İslam la bilim birbirini tamamlar. Kuranda yazanları, bilim ispatlamistir. Öyle ki ; yapılan araştırma , Erkeklerin , 2k 1e ,Kadınlarında 2k 1e şeklinde olmayı istediği görünüyor. Yani kadın , 2 e istemiyor. Ama erkek 2k istiyor. Bundan mütevellit islamdaki çok esliligin neden böyle olduğu da gayet net şekilde anlaşılıyor. Yani islam da bilime karşı birşey yok.

boraagunes

dr.rock

"Aaa ne ilginç bir araştırma ve paylaşım, tanışalım mı" hayalinin dışa vurumu... "Aaa ne kadar haklısın ne saçma paylaşım tanışalım mı?" düşüncesi bi tık daha jan janlı, hele "Hahaha... evet herkesin aklı orda ya, tanışalım mı?" hayaliise daha samimi...

goofy

tüm derdimiz bitti bir bu kalmıştı bunu da çözdüğümüze göre rahatça uyuyabiliriz

akinoo

O kadar çok aynı kelimeleri kullanmış ki kim kimi sikiyor anlamadım.

Görüş Bildir