Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim İnsanları Bu Yıl 'Kıyamet Günü Saati'ni Değiştirmedi: 23:57

Anasayfa > Gündem

Aralarında Nobel ödüllü bilim insanlarının da bulunduğu Atom Bilimcileri Bülteni (BAS) , dünyanın sonunu sembolize eden Washington, D.C.'deki 'Kıyamet Günü Saati' ile ilgili beklenen açıklamayı yaptılar.

Her yıl aynı dönemde dünyanın nükleer silahlara, iklim değişikliğine ve yeni teknolojilere karşı ne kadar zayıf olduğuna göre ayarlanan saat son olarak geçtiğimiz yıl gece yarısına 3 dakika kalaya yani 23.57'ye getirilmişti . Atom Bilimcileri Bülteni, bu sene de bu saati 23.57'de bırakma kararı aldılar.

Ayrıca biliminsanları, İran'la sağlanan nükleer anlaşmayı ve Paris'teki Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'nden çıkan sonuçları olumlu bulduklarını bildirdiler.

Öte yandan saatin gece yarısına en yaklaştığı tarih 1953'te 23.58'di. Bunun sebebi ise Sovyetler Birliği'nin hidrojen bombası denemesi ve Amerika Birleşik Devletlerinin buna başka bir deneme ile cevap vermesiydi.

Teknokulis

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?