Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim, Beyinleri Daha Çok Çalıştığı İçin Kadınların Erkeklerden Daha Fazla Uykuya İhtiyacı Olduğunu Söylüyor!

 > -
Abone ol

Bütün kızlar toplansın; çünkü şahane bir haberimiz var: Bilim, kadın beyni erkek beynine göre daha komplike olduğu için kadınların daha fazla uykuya ihtiyacı olduğunu söylüyor!

Kaynak: http://distractify.com/fyi/2016/03/11/wo...

İngiltere Loughborough Üniversitesi Profesörü Jim Horne'a göre kadınların kötü bir uyku almaları, psikolojik sıkıntıların, depresyon ve öfkenin yüksek bir seviyede olduğunu gösteriyor ve şöyle ekliyor: '' Bu duygular, erkeklerdeki uyku bozukluğuyla aynı derecede ilişkili değil.''
Her gece 8 saat alınan bir uyku düzeni herkes için uygun bir model değil; çoğu insanın toplumun normal veya üretken bir üyesi gibi çalışması için 7 saat civarında uyuması gerekiyor.

Profesör Horne, kadınların erkeklerden daha çok uyuması gerektiğini söylüyor; sebep olarak ise kadın beyninin erkeklere göre daha karmaşık olmasını gösteriyor. Bunun altında da kadınların aynı anda erkeklere oranla daha fazla iş yapması gerçeği yatıyor: ''Tek seferde çok iş yapıyorlar ve oldukça uyumlular.''. Verilen bir sürede beyinlerini daha çok kullanarak daha çok yoruyorlar; bunu telafi etmek içinse daha fazla zamana ihtiyaç duyuyorlar.

Horne şunu eklemeyi de unutmuyor: '' Karmaşık bir işi olan ve gün içinde pek çok karar alması gereken bir erkek de ortalama bir erkekten daha fazla uykuya ihtiyaç duyabiliyor. Yine de kadınlar kadar değil...''

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
musikisinas-don-vito

Günde 3-4 saat uyuduğuma göre çok basit, düz bir beynim mi varmış benim de? İlginç.

psychic.girl92

bi düzeltme rica ediyorum; giriş paragrafındaki "kadınların daha fazla uykuya ihtiyacı olduğunu söylüyor!" değil "kadın beyinlilerin". yani kadında erkek beyini olabileceği gibi erkekte de kadın beyni olabiliyor. cinsel tercihle alakasız bi durum

enda

sevgili eşim dostum ailem akrabalarım n'olur görün bu haberleri

corpse-bride

onu bunu bılmemde 7 saatten az uyudum mu nevrım donuyor gun boyu kuzenım ıse 5 saat uyur dınelır ayaga delı ederdı unıde benı

taylan-okur

Komplike? Komplikeymiş. tabi canım sizin hep potansiyel var ama kullanmıyorsunuz... bırakın bunları artık, sizden sadece bugün de çalışan ve özellikle "araştırmacı" olmayan yani Quantum fiziği, evrim ve nano teknoloji dalları altında önemli eserler vermiş bilim "kadınlarına" örnek vermenizi istiyorum.

Görüş Bildir