Görüş Bildir

etiket Bilecik'te Köpekleri Kurşuna Dizdiler

Anasayfa > Gündem

Bozüyük'te üç tane sokak köpeğinin Bozüyük Belediyesi köpek toplama ekipleri tarafından Belediye Hayvan Barınağı'na götürülmesinin ertesi günü dağlık bir alanda bulunması Bozüyük'te şok etkisi yarattı.

Geçen Cuma günü Bozüyük’te iki kişi, Bozüyük Belediyesi’ne başvurarak üç adet köpeğin Bozüyük Belediyesi Hayvan Barınağına götürülmesi talep edildi. Bu talebe olumlu cevap veren belediye çalışanları köpekleri yakalayarak araca koydular ve Belediye Hayvan Barınağına götüreceklerini söyleyerek oradan ayrıldılar.

Bilecik11.com'un haberine göre, Cumartesi günü köpeklerin barınağa götürülmesi için başvuruda bulunan Bozüyüklü vatandaşlar, köpeklerin akıbetini öğrenmek için barınağa gittiklerinde görevlilerin köpekler içeride olduğu söylemlerine inanmayarak görmek istediklerinde görevlilerin ağız değiştirdiğini ve köpeklerin orada olmadığını gördüler. Pazar günü, acı gerçek ise şans eseri ortaya çıktı.

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı: 'Konu hakkında üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz'

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı: 'Konu hakkında üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz'

Bozüyüklü iki vatandaşa ismini bilmedikleri bir vatandaştan e-mail yoluyla köpeklerin Camili Yayla Köyü ormanlık arazisinde köpeklerin yakından silahla vurulmuş olabileceği iddiası ve fotoğrafı geldi. Bunun üzerine Bozüyüklü vatandaşlar, köpeklerin barınaktan çıkmasında ve öldürülmesinde sorumlu olduğunu düşündükleri Belediye çalışanları hakkında suç duyurusunda bulundular. 

Öte yandan Bozüyük Belediyesinden yapılan konu hakkındaki açıklamada ise; “Hayvan severler tarafından yapılan ziyaret sonrası, hafta sonu ölü olarak bulunan köpeklerle alakalı istişare toplantısı yapıldığı, bu konu hakkında Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın üzerine düşen ne varsa yerine getireceğini ifade ettiği” bildirildi.

Change.org'da imza kampanyası başlatıldı

Change.org'da imza kampanyası başlatıldı

Ayrıca konu ile ilgili online imza kampanyası platformu change.org'da 'Bozüyük belediyesi köpeklerimizi kurşuna dizdi, dehşet saçtı' başlığı ile imza kampanyası başlatıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
332
191
149
10
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
haylaz adam

ALLAH belanızı versin diyicem ama hangi birinizin belasını vermişki. :(

haylaz adam

şeref dinle alakalı bir olgu değil kardeş

Pasif Kullanıcı

Kıran giresice soykalar. Onlar can can. Ne zararı var size de öldürme ihtiyacı duydunuz?

Seha

ne insan ne de hayvan hayatının değeri kalmadı onların gözünde. zarar verdiklerinden bulsunlar. umuyorum ki o canına kıydığınız çöp gibi attığınız köpekleri... Devamını Gör