Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

22PAYLAŞIM

Bilecik Haber - Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı - Bilecik Haberleri

Bilecik Haber - Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı -  Bilecik Haberleri

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Vali Nayir, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda, 30 Martta yapılacak mahalli idareler seçimlerinde, milletin iradesinin sandığa en güzel şekilde yansıması için kamu kurum ve kuruluşlarına düşen görevler bulunduğunu kaydetti.

Güvenliği sağlama görevinin başta valilik olmak üzere Kaymakamlıklar ve kolluk birimlerine ait olduğunu bildiren Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Güvenlik birimlerinin yanı sıra diğer birimlerimize de görevler düşüyor. Seçimler konusundaki Başbakanlığın ve İçişleri Bakanlığının genelgeleri ile Yüksek Seçim Kurulunun kararlarının dikkate alınması gerekiyor. Demokrasi, sahip olduğumuz en önemli değerlerden biridir. Seçimlerde demokrasinin şölenidir. Kamu görevlileri olarak tarafsızlık ilkesine bağlılığımızı göstererek, adayların propagandaları için uygun, güvenli ortamın sağlanması bizim görevimizdir. Seçim öncesine, seçim gününe ve seçim sonrasına ait olmak üzere her bir birimin ayrı ayrı bir tedbir planı olmalı. Güvenlikten sağlığa, haberleşmeden enerjiye kadar her husus düşünülüp, muhtemel aksaklıklar belirlenmeli ve tedbirler alınmalıdır." dedi.

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Kaymakamlar ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant ile ilgili daire müdürlerinin katıldığı toplantıda, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü seçim tedbirleri hususunda birer sunum yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir