Bıkmadan Usanmadan Defalarca İzlediğimiz Filmlerdeki Daha Önce Hiç Fark Etmediğiniz 40 Şaşırtıcı Detay

3PAYLAŞIM

#11 çok iyi değil mi? 😂😂

Kaynak: https://www.boredpanda.com/interesting-h...

1. Mr.Popper's Penguins (2011) filminin kapanış jeneriğinde filmin yapımı sırasında hiçbir penguene zarar verilmemiştir yazsa da Jim Carrey o kadar şanslı değildi.

"Filmin yapımı sırasında hiçbir penguene zarar verilmemiştir. Ancak Jim Carrey acımasızca defalarca ısırıldı ama bunu hak etti" 😂

2. Anastasia (1997) filminde, Anastasia'nın büyükannesine verdiği resim, gerçek prenses Anastasia'nın 1914'te çizdiği bir resme dayanıyor.

3. Star Wars: The Last Jedi'da (2017), bu asi birliğindeki askerler Mark Hamill'in çocukları tarafından canlandırılıyor. Soldan sağa; Nathan Hamill, Chelsea Hamill ve Griffin Hamill

4. Moana'daki (2016), Maui'nin fiziksel görünümü Dwayne Johnson'ın büyükbabası Samoa-Amerikalı profesyonel güreşçi Peter Maivia'dan esinlenerek modellenmiştir.

5. Zootopia'da (2016), Şef Bogo'nun belgeleri okumak için gözlük taktığı görülüyor.

Bu, bufaloların görme yeteneğinin zayıf olduğu gerçeğine bir göndermedir. Bu bilgi, bir röportajda sırasında yönetmenler tarafından onaylandı.

6. Mulan (1998) filminde, Mulan saçlarına çok sık dokunuyor çünkü animatörler Mulan'ın seslendirmeni Ming-Na Wen'in kayıt sırasında saçlarına çok dokunduğunu fark ettiler ve bunu animasyondaki karaktere de eklediler.

7. Brave (2012) filminin logosunda Merida ve annesini görebilirsiniz. B ve E harflerinin sol üstüne bakın.

8. The Emperor's New Groove'daki Chicha karakteri (2000) bir Disney animasyon filminde görünen ilk hamile kadın karakterdir.

Ayrıca bir Disney filminde öldürülmeyen veya kötü olmayan ilk anne karakterlerden biri.

9. Truman Show'da (1998), tek yumurta ikizleri, sette güvenlik görevlisi olarak çalışan iki polis memuru Ron ve Don Taylor tarafından oynanıyor.

Yönetmen Peter Weir,  güvenlik görevlilerinin filmin oyuncuları ve ekibiyle ne kadar sıkı dost olduklarını gördüğünde onları oyuncu olarak işe almış.

10. The Dark Knight (2008) filminde Joker'in sürekli dudağını yaladığını görüyoruz.

Bunun nedeni Heath Ledger'ın giydiği protez yaralar. Çekim sırasında sürekli düştükleri için Heath Ledger onları yerinde tutmak adına sürekli dudaklarını yalamak zorunda kaldı. En sonunda bu alışkanlık Joker karakterinin bir parçası haline geldi.

11. The Lost World: Jurassic Park (1997) filminde çekmesi gereken kapıyı ittiği için T-Rex tarafından yenilen adam, filmin senaristi David Koepp. Kapanış jeneriğinde rolü "Şanssız P*ç" olarak geçiyor.

😂😂😂

12. Toy Story 4'te (2019), bir arabanın plakasının "Rmrf97" olduğu görülüyor.

1997'de bir Pixar çalışanı yanlışlıkla “Rm-R-F” yazdığından dolayı Toy Story 2 filmi Pixar veri tabanından silindi. Neyse ki, filmin denetleyici teknik yönetmeninde bir yedek kopyası vardı. Kopya sayesinde film geri yüklendi.

13. Goodfellas'ta (1990), Robert De Niro sahte paranın hissiyatını sevmediği için gerçek para kullanılması için ısrar etti.

Böylece film objesi olarak kullanmak için kendi parasını kullandı. Her çekimin sonunda, tüm para sayılıp iade edilinceye kadar hiç kimsenin setten ayrılmasına izin verilmezdi.

14. Zootopia'da (2016) Mr.Big, namıdiğer patron mafya, bir Arctic Shrew (Kara sırt faresi).

Yönetmen Roy Moore, Arctic Shrew türünün dünyadaki en acımasız yırtıcı hayvanlardan biri olarak görüldüğü için filmin kötü karakterini bir kara sırt faresi yaptı. Kara sırt fareleri kendi vücut ağırlıklarının üç katını yiyebiliyor ve hatta diğer kır farelerini bile acımasızca yiyebiliyorlar.

15. Titanic'de (1997) güvertede topaçla oynayan bir çocuğun gösterildiği bir sahne var.

Bu aslında Francis Browne tarafından 11 Nisan 1912'de gemide çekilen gerçek bir fotoğrafın rekreasyonudur. Resimde 1. sınıf yolcu Frederic Spedden ve 6 yaşındaki oğlu Douglas var. İkisi de gemi kazasından sonra hayatta kaldı.

16. 1953'te How To Marry A Millionaire adlı filmde Lauren Bacall, William Powell'ı yaşlı erkekleri sevdiğine ikna etmeye çalışırken verdiği örneklerden biri The African Queen filmindeki 'o yaşlı adam' oluyor.

Aslında o örneği verirken gerçek hayattaki kocası Humphrey Bogart'a minik bir atıf yapıyor.

17. A Bug's Life'da (1999) Kraliçe karıncanın "Aphie" adlı bir evcil hayvanı olduğunu görüyoruz.

Gerçek hayatta, bu küçük böcek bir yaprak bitidir (afitler olarak da bilinirler) ve karıncalarla uyum içinde yaşarlar ama evcil hayvan olarak değil de bir çiftlik hayvanı gibi anılırlar.

18. Spirited Away'deki (2001), aile arabası 1990'ların ortalarından bir birinci nesil Audi A4 1.8t'e dayanarak modellenmiştir.

Hatta yapım ekibi bir Audi A4 1.8t'nin hakkında oldukça fazla araştırma yapmış ve filmi olabildiğince doğru yapabilmek için orijinal sesleri bile kaydetmiş.

19. Deadpool 2'de (2018), Wade "Olivia & Meredith: Best Friends Purrrr-Ever" yazan bir gömlek giyiyor.

Bu iki kedi aslında Taylor Swift'in meşhur kedileri. Yapım ekibi, fotoğraflarını kullanmak için Taylor Swift'ten izin almışlar.

20. 'The King Of Staten Island'ın (2020) son sahnesinde Pete Davidson'ın karakteri eskiden ikiz kulelerin olduğu yöne doğru dönüp bakıyor. Bu sahnenin babasını saygıyla anmak için konulduğu düşünülüyor.

*Pete Davidson'ın babası 11 Eylül saldırısı sırasında hayatını kaybeden bir New York itfaiyecisiydi.

21. Joker filminde (2019), Joker'in banyodaki o ikonik dansı Joaquin Phoenix tarafından doğaçlanmış.

Aslında, Arthur'un sadece aynaya bakması ve sessizce hareketlerini düşünmesi gerekiyormuş ama Joaquin Phoenix, bestecinin bu sahne için yaptığı müziği dinledikten sonra dansın buraya daha uygun olacağını düşünmüş.

22. Spaceballs'daki (1987), Dark Helmet, çekim ekibinin setin etrafında sürekli plastik köpükten yapılmış bardaklardan bırakmasından dolayı çekim sırasında o bardak sahneye yansıyor.

Bundan dolayı, Mel Brooks onları bu evrenin bir parçası yapmak zorunda kalmış.

23. 22 Jump Street'te (2014), Jonah Hill, araba kovalama sahnesi sırasında gerçekten bir papağan tarafından saldırıya uğradı.

Yani o sahnede verdiği tepki gerçekmiş. Röportaj sırasında bu sahne sorulduğunda: “O oyunculuk değildi. Kuşları sevmem." dedi.

24. The Hobbit: The Battle Of The Five Armies (2014) filminde Gloin bir sahnede oldukça eşsiz bir kask takıyor.

Daha sonra o kaskı, oğlu Gimli babasından bir miras olarak alıyor ve The Lord Of The Ring sırasında giyiyor.

25. Wreck It Ralph filminde (2012), Bowser çayını özel bir şekilde tutarak içiyor.

Bu aslında Nintendo tarafından yapılan bir ilaveymiş. Film vizyona girmeden önce Nintendo, film yapımcıları ile görüşmüş ve grup terapisi sahnesinde Bowser'ın çayını yanlış şekilde tutup içtiğini söylemişler. Bowser'ın sahnesi film yayınlanmadan önce değiştirildi.

26. Mission: Impossible (1996) filmindeki kasa sahnesi sırasında, Tom Cruise yere yavaş yavaş inmeye çalışırken defalarca kafasını vurduğu için dengesini korumak adına ayakkabılarına İngiliz Sterlini koydu.

27. Deliverance'da (1972), “Düello Banjoları” sahnesi sırasında, banjoyu çalan genç köylü karakteri canlandıran Billy Redden, Banjo çalmayı bilmiyordu.

Otantik görünmesi için yetenekli bir banjo ustası arkaya saklandı ve çaldı.

28. Skyfall'da (2012) çalınan bir tablonun bir adama gösterildiği bir sahne var.

Tablo, Amadeo Modigliani'nin "Woman With A Fan" adlı eseri. Bu tablo 2010 yılında gerçek hayatta da çalındı ve hâlâ bulunamadı.

29. La La Land'de (2016) Sebastian ve Mia stüdyoda yürürken romantik bir sahne çeken iki oyuncunun yanından geçiyorlar.

Aslında bu iki oyuncu, Ryan Gosling ve Emma Stone'un dublörleri...

30. The Nightmare Before Christmas (1993) filminde Lock, Shock ve Barrel'ın maskelerini çıkardığı sahne çocukken Tim Burton'ın üzerinde büyük bir etki bırakan Twilight Zone dizisinin "The Masks" adlı bir bölümünden esinlenerek koyulmuştur.

31. Toy Story 2'de (1999) bir dolar banknotun üzerinde Steve Jobs'ın fotoğrafı vardır.

32. Mitchells vs The Machines'de (2021) Katie'nin çorapları, The Shining filmindeki meşhur halıyla aynı desene sahiptir.

33. The Emperors New Groove'da (2000) bebek Kuzco'nun oyuncak laması, papağanı ve balinası vardır.

Filmde daha sonra bu hayvanların hepsine dönüşüyor.

34. Independence Day (1996) filminde uzaylının saldırısı sırasında öldürülen ofis çalışanı, filmin özel efekt şefi Volker Engel tarafından canlandırılıyor.

Bu filmdeki sahnesi ile Oscar kazanmıştır. Filmin kazandığı tek Oscar olarak da geçer.

35. Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring'de (2001) Proudfoot'un ayaklarını koyuş şekli ve duruşu yönetmenliğini Ralph Bakshi'nin yaptığı, The Lord Of The Rings (1978) animasyon uyarlamasına doğrudan bir göndermedir.

36. Star Wars Episode 3: Revenge Of The Sith (2005) filminde Bail Organa'yı kurtaran genç Jedi, George Lucas'ın oğlu Jett Lucas tarafından canlandırıldı.

37. Londra'da Bir Amerikan Kurt Adamı (1981) filmindeki kapanış jeneriği ve film sonu uyarısı diğer filmlerinkine göre oldukça değişik bir bakış açısına sahip.

*Bu filmdeki tüm karakterler ve olaylar hayal ürünüdür. Gerçek olaylara, insanlara, canlılara, ölülere ve ölemeyenlere herhangi bir benzerliği kesinlikle tesadüftür.*

38. Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) filminde göz kırptığınız anda bile kaçıracağınız minik bir şaka var.

Miles, Alchemax çalışanına bagel fırlattığında "Bam!!!" yerine "Bagel!!!" kelimesi işçinin üstünde görünüyor.

39. Kung Fu Panda'da (2008), Shifu ve Tai Lung ejderha parşömenin boş olduğunu gördüklerinde aynı tepkileri veriyorlar: Yanlara bakıyor, katlıyor ve tekrar açıyorlar. Babasının oğlu işte...

40. Aliens (1986) filminde ekipteki ölümlerin anılması ve hatırlanması sırasında The First Alien (1979) filmindeki Lambert'ın transseksüel olduğu açıklandı.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Yıllarca Bıkmadan Usanmadan Severek İzlediğimiz Kült Filmlerde Çoğumuzun Kaçırdığı 14 İnce Ayrıntı - onedio.com
Yıllarca Bıkmadan Usanmadan Severek İzlediğimiz Kült Filmlerde Çoğumuzun Kaçırdığı 14 İnce Ayrıntı - onedio.com
Çocukluğumuzda Pazar Sabahlarının 7'sinde Bizi Televizyonun Başına Diken Çizgi Filmler Hakkında Bilmediğiniz 36 Aydınlatıcı Detay - onedio.com
Çocukluğumuzda Pazar Sabahlarının 7'sinde Bizi Televizyonun Başına Diken Çizgi Filmler Hakkında Bilmediğiniz 36 Aydınlatıcı Detay - onedio.com
Eski Hollywood Bilim Kurgu Filmlerinin Neden Hâlâ Gönlümüzü Fethettiğini Gösteren Detaylar - onedio.com
Eski Hollywood Bilim Kurgu Filmlerinin Neden Hâlâ Gönlümüzü Fethettiğini Gösteren Detaylar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the.serdar

#12 yi gerçekleştiren adam herhalde hayatının en kötü gününü geçirmiştir. rm -rf komutunu hatayla yazmak da başka bir konu tabi ki 😁

Görüş Bildir