Bikinili Kadın Taksim'i Karıştırdı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Bikinili Kadın Taksim'i Karıştırdı

Taksim'de bikinisiyle dans eden kadın hareketli anların yaşanmasına neden oldu.

TAKSİM’de devam eden duran adam eylemlerinde ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Adının Mine Dost olduğunu söyleyen bikinili bir kadın bir yandan müzik dinleyerek diğer yandan Taksim Meydanı’nda dans etmeye başladı.

Annesi ve Babasının Türk, kendisinin ise Almanya doğumlu olduğunu söyleyen Mine Dost “Ben doktorum. Avrupa’dan Türkiye’ye özgürlük getirdim. Dansımla insanları düşündürmek istedim. Özgürlüğün Türkiye’ye gelmesi lazım. Ben bu nedenle bu eylemi yaptım” dedi.

Bikiniyle dans etmeye devam eden Mine Dost’a, bazı eylemciler ve bir kadın tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar üstünün örtülmesini isterken “Ben de Atatürk’çüyüm” diye bağıran türbanlı bir kadın Mine Dost’a bağırmaya başladı.

Mine Dost’u izleyenlere de tepki gösteren kadına bazı eylemciler de karışmamasını isteyerek kızdı. Giderek artan tartışmaların ardından ortalık bir anda karıştı.

Haberin Tamamı İçin:

"Bikinili Kadın"dan Sonra Zincirli Adam

Bikinili kadın ve kendisini anıta zincirleyen adam...

Taksim'de Gezi Parkı ile The Marmara Oteli arasında "duran adam" protestolarının gerçekleştirildiği alana bikiniyle gelen ve adının Mine Dost olduğunu söyleyen kadın, dans etmeye başladı.

Bikinili dansıyla Türkiye'deki özgürlüklere dikkati çekmek istediğini söyleyen kadına, çevreden geçen vatandaşlar tepki gösterdi.

"Duran adam" protestosuna katılan eylemciler ile Dost'a tepki gösterenler arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Dost ,Taksim Meydanı'ndan ayrıldı.

KENDİSİNİ ANITA ZİNCİRLEDİ

Taksim Meydanı'ndaki bir başka ilginç eylemi de, kendisini Cumhuriyet Anıtı'ndaki bir heykele zincirleyen kişi gerçekleştirdi. Eylemci, "Gezi Parkı burada. Hepimiz ne işin çıktığını biliyoruz. Söksünler bakalım bunu. Türk bayrağı burada" diye konuştu. Bazı vatandaşlar eylemciyi alkışlarken bazı vatandaşlar da "Atla atla" diye tempo tuttu. Bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri eylemciyi, bağlı olduğu zinciri keserek gözaltına aldı.

Haberin Tamamı İçin:

Taksim'i Karıştıran Eylem

Bikinisiyle Taksim'deki eyleme destek veren kadın, bazı vatandaşların tepkisine neden oldu. Alandan ayrıldıktan kısa süre sonra geri kelen kadın, gözaltına alındı.

Taksim Meydanı'nda başlayan "Duran Adam"lar eylemi devam ediyor. Saat 17.30 sıralarında gelen Mine Dost ise duran adamlardan farklı bir eyleme imza attı. Dost, metro çıkışında müzik dinleyerek bikinili dans etmeye başladı. Bazı eylemciler Dost'a alkışlarla destek verirken isminin Ümit olduğu öğrenilen türbanlı bir kadın duruma tepki gösterdi. Ümit çevrede toplananlara seslenerek " Sizlerde bu rezilliği seyrediyorsunuz değil mi? Bu modern ben gericiyim değil mi? Ben Atatürkçü değilim değil mi?" diye tepki göstermeye başladı. Mine Dost ise " Saygı. Ben insanım. Benim Allahım kalbimde" diye karşılık verdi. Çevrede bulunun vatandaşlar da araya girerek kadını uzaklaştırmaya çalışsa da başarılı olmadı. Çevrede bulunan bir vatandaş " Sen Atatürkçü olamazsın" diye bağırınca emekli öğretmen Ümit çileden çıktı. "Ben senden yüzbinkere fazla Atatürkçüyüm" diye karşılık veren kadın "Hepimiz kardeşiz. Benim başım kapalıdır. Ben sana birşey söylüyor muyum. Mahvettiniz bu ülkeyi. Dediğinizi dediniz. Dün burada hareketsiz duranı ben de evde alkışladım.Ama bu vatanı yıkmak dökmek insanlık mı?" diye bağırdı.

Ümit, kendisini şov yapmakla suçlanan 2 kişinin de üzerine yürüyerek tepki gösterdi. Bu anlarda kısa süreli arbede yaşandı. Olay yerine gelen sivil polis ekipleri Ümit'i uzaklaştırdı.

Anne ve babasının Türk, kendisinin Almanya doğumlu olduğunu ifade eden Dost ise "İnsanları düşündürmek istedim. Özgürlük ve insanlık istiyorum" diye konuştu.

İKİNCİ KEZ SOYUNDU

Elbiselerini giydikten sonra olay yerinden uzaklaşan Mine Dost saat 19.00 sıralarında yeniden soyundu. Bunun üzerine polis ekipleri Dost'a önce kimlik kontrolü yaptı. Polis otosuna bindirilen Dost burada polis tarafından kısa süre sorgulandı. Ardından da ifadesi alınmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

Zeki GÜNAL- Mustafa Özdabak- Ünsal ÇAKİN-İSTANBUL DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaGezi ParkıİstanbulÖğretmenPolismüzikolay
Görüş Bildir