Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Görüşmeyi 'Sabırsızlıkla' Bekliyor

Anasayfa > Gündem
onedio.com

Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Görüşmeyi Bekliyor

Biden’ın ofisinden yapılan açıklamada Biden’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyi 'sabırsızlıkla beklediği' bildirildi. Açıklamada Biden’ın Erdoğan'dan özür dileyip dilemediğine değinilmedi

WASHINGTON

Beyaz Saray, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeyi 'sabırsızlıkla beklediğini' bildirdi.

Joe Biden’ın ofisinden bugün AA’ya gönderilen açıklamada ise Biden’ın üniversitedeki konuşmasında Türkiye’nin Suriye’de IŞİD veya şiddet yanlısı aşırıcıların büyümesine destek verdiği veya imkan sağladığını ima etmek istemediğini belirterek, bir yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu bildirdi.

Biden’ın Erdoğan’la bu ay içerisindeki yapacağı görüşmeyi 'sabırsızlıkla beklediği' ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Başkan Yardımcısının CNN’e verdiği mülakatta söylediği gibi, gerçekten bir yanlış anlaşılma vardı. Biden, Türkiye’nin Suriye’de IŞİD veya şiddet yanlısı aşırıcıların büyümesine destek verdiği veya imkan sağladığını ima etme niyetinde değildi. Başkan Yardımcısının yine belirttiği gibi, Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu ay görüşmeyi bekliyor.”

Joe Biden, Harvard Üniversitesinde geçen ay sarf ettiği sözlerin, Türkiye'de büyük tepki çekmesi üzerine Biden, Erdoğan'ı aramış, Beyaz Saray'dan gönderilen açıklamada da “Biden'ın, Türkiye veya bölgedeki diğer müttefik ve partnerlerin kasten Suriye’de IŞİD veya diğer şiddet yanlısı aşırıcıların büyümesine destek verdiği veya imkan sağladığına yönelik oluşan herhangi bir imadan dolayı özür diledi” ifadesi kullanılmıştı.

Ancak Biden, dün CNN’e verdiği mülakatta, “Hayır, ben özür dilemedim” demişti.

Biden’ın ofisinden bugün gönderilen açıklamada ise Biden’ın özür dileyip dilemediğine açıklık getirilmedi.

Muhabir: Erkan Avci

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/haberler/4152...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?