Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biberin Fiyatı Tavan Yaptı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Biberin fiyatı tavan yaptı

Biberin fiyatı tavan yaptı

Karakuş, “2013 yılı şubat ayında Tüketici Fiyatları Endeksi’nde 26 istatistiki bölge içinde bir önceki aya göre en yüksek artış yüzde 0,96 ile Gaziantep, Adıyaman, Kilis illerini kapsayan istatistiki bölgede, en az artış ise yüzde 0,01 ile Erzurum, Erzincan, Bayburt illerini kapsayan istatistiki bölgede meydana geldi.

Karakuş; 2003 temel yıllı TÜFE tüketim kalıpları itibariyle 2013 yılı şubat ayında, bir önceki aya göre madde bazındaki değişimler incelendiğinde ise ulusal bazda en yüksek artış, yüzde 42,43 ile sivri biber‘de meydana gelirken, en fazla düşüşün ise yüzde -14,13 ile domateste gerçekleştiğini açıklayan Karakuş, “Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan istatistikî bölgede, madde bazında en yüksek artış yüzde 51,34 ile çarliston biberde gerçekleşirken, en fazla düşüş ise yüzde -18,56 ile kadınlar için Kaban’da meydana gelmiştir.” diye konuştu.

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Uzeyir Karakuş, yaptığı açıklamada, 2003 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE)’nin, 2013 yılı şubat ayında ulusal bazda bir önceki aya göre yüzde 0,30 olarak gerçekleşirken; Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kırıkkale illerini kapsayan Nevşehir Bölge Müdürlüğü’nde ise yüzde 0,61 artış olarak gerçekleştiğini kaydetti. Ayrıca, TÜFE’de 2013 yılı ocak ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre ulusal bazda fiyatlarda yüzde 7,03 artış meydana gelirken; Nevşehir Bölge Müdürlüğü’nde bir önceki yılın aynı ayına göre artış yüzde 6,31 olarak gerçekleştiğini belirtti.

Nevşehir istatistikî bölgesi ise bir önceki aya göre yüzde 0,61 artış ile birlikte, 26 istatistikî bölge içerisinde en çok artış gösteren 3. bölge oldu.” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ErzurumKilisTürkiye İstatistik Kurumukadınlar
Görüş Bildir