Biber Gazı İmhasında 'Köylüler Gazdan Hafif Etkilendi'

-

Gazdan 'hafif' etkilenmişler!

Gazdan 'hafif' etkilenmişler!

Jandarma Komutanlığı kullanım süresi geçen gözyaşartıcı bombaları imha etti, köylüler hastanelik oldu. Valilik yaptığı açıklamada "Köylüler gazdan hafif etkilendi" dedi.

İmha edilen askeri mühimmattan çıkan gaz köylüleri hastanelik etti, valilikten 'insan sağlığına zararlı değil' açıklaması geldi.

Askeri birlikte imha edilen göz yaşartıcı bombalardan çıkan gazın, yakın bir köydeki bazı kişileri hastanelik etmesi üzerine valilikten açıklama geldi. Yazılı açıklamada, "Tahrip edilen göz yaşartıcı el bombalarının insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi yoktur" denildi. Açıklamayla, askeri mühimmatın göz yaşartıcı bomba olduğu da anlaşıldı.

Dün meydana gelen olayda, askeri birlikteki imha işlemi sonrası çıkan gaz, rüzgarın etkisiye çevreye yayılmış ve birliğe yakın Kumyurt köyünün üzerine çökmüştü. Köylüler, gazdan etkilenmemek için ağız ve burularına bez bağlarken, bir süre sonra sağılk şikayetleri başlamış ve köye çok sayıda sağlık ekibi sevk edilmişti. Yaklaşık 10 kişi de Sivas'taki hastanelere kaldırılmıştı.

Sivas Valiliği'nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"İl Jandarma Komutanlığı'nca envanterde bulunan ve kullanım süresi geçen 447 adet göz yaşartıcı el bombasının 'arızalı mühimmat durum raporu' düzenlenerek tahrip edilmesine karar verilmiştir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber Gazı
Görüş Bildir