Beytüşşebap 12 Gündür Elektriksiz

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Beytüşşebap 12 Gündür Elektriksiz

Elektrik sağlayan 2 indirici trafo merkezinin yanması sonucu 12 gündür elektrik verilemeyen Beytüşşebap'ta esnaf, pankartlarla kaymakamlığa yürüyerek, 5 dakikalık protesto eylemi yaptı.

Beytüşşebap İlçesi'nde 12 gündür süren elektrik kesintisi, ilçedeki esnafın tepkisine yol açtı. Esnaf, sabah saatlerinde kepeklerini indirerek, Kaymakamlığın bulunduğu Hükümet Konağı'na pankartlarla yürüdü. Yürüyüşe katılan esnaf, yetkilileri istifaya çağırdı.

Esnaflar adına konuşan Şafak Üçkardeşler, ilçe merkezinde 2 yıldan beri bir çok hizmetten yoksun olarak yaşam mücadelesi verdiklerini belirterek, "Yaklaşık iki yıldır, Beytüşşebap bütün hizmetlerden mahrum kalıp, devlet tarafından hiçbir şekilde görülmemektedir.

Beytüşşebap karayoluna bağlı köprü ve yol, yaklaşık bir yıl yapılamadı. Beytüşşebap ilçe olmasına rağmen, karayolu ulaşıma kapalı oldu. Kış ayında 20 gün ilçe merkezi, elektriksiz kaldı. Ve bu gün de ilçe merkezi, elektriksiz durumda. Geliri hiçbir şekilde olmayan esnafımızın gıdaları heba olup, çok büyük zararlar görmüşlerdir. Halkın bu sorunlardan dolayı, hiçbir zaman devletin temsilcisi hazır bulunmamış ve halkla muhatap olmamıştır ve biz sesimizi buradan duyurarak devlet yetkililerini istifaya çağırıyoruz" dedi.

Daha sonra 5 dakikalık oturma eylemi yapan kalabalık grup, olaysız dağıldı. Protesto sırasında polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Şırnak TEDAŞ İl Müdürü Selahattin Yıldırım, ilçeye belli saatlerde elektirik enerjisinin verildiğini belirterek, 50 Kw'lık indirici trafo merkezinin Gaziantep'te yaptırıldığını ve 10 gün içerisinde Beytüşşebap ile Uludere'ye elektirik verileceğini söyledi.

Yüksekovahaber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Şırnak
Görüş Bildir