Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beyoğlu'nda Bitişik İki Bina 30 Saniyede Çöktü: Şans Eseri 'Can Kaybı Yok'

Anasayfa > Gündem

İstanbul, Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi yakınındaki Kurabiye Sokak'ta beşer katlı bitişik iki bina çöktü. İstanbul Valisi Vasip Şahin, edindikleri ilk bilgilere göre yaralı ya da can kaybının olmadığını açıkladı.

Kurabiye Sokak'taki beşer katlı bitişik iki binanın bilinmeyen bir nedenle çökmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

İstanbul Valisi: İlk bilgilere göre yaralı ya da can kaybı yok

İstanbul Valisi: İlk bilgilere göre yaralı ya da can kaybı yok

Olay yerine gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin, yaptığı ilk açıklamada şunları söyledi:

'2 binadan oluşan bir blok, maalesef yıkılmış durumda. İlk aldığımız bilgilere göre, sevindirici husus, şu anda içeride herhangi bir kimse yok. Herkes çökmeden önce işletmeler ve komşularca ikaz edilerek dışarı çıkarılmış. Aldığım ilk bilgi bu. Ekiplerimiz gerekli arama taramayı yapacaklar, enkaz altına bakacaklar. Temennimiz, ölü ya da yaralının olmamasıdır. Mevcut binalar tescilli binalar. 

Bina benim aldığım bilgiye göre, binanın bir bloğu otel, diğer bloğu depo olarak kullanılyor. Detaylı bilgileri daha sonra açıklayacağız.'

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre bir görgü tanığı, 'Binadan sesler gelince kapının önündeki insanlara bağırdık. Bina boşaltıldıktan sonra çökme oldu' dedi.

Bina sağanak yağış başladığında görgü tanıklarının ifadesine göre 'çatırdamaya' başladı

Kurabiye Sokak'ta bulunan 14 numaralı 5 katlı bina sağanak yağış başladığında görgü tanıklarının ifadesine göre 'çatırdamaya' başladı. Binanın zemin katındaki Köfteci Hüseyin'de ve yan binanın giriş katındaki Kallavi Restoran'da oturanlar hemen dışarı çıktı.

Saat 14.30 sıralarında bitişik binalar, arka tarafında bulunan otoparka doğru çöktü. 16 numarada bulunan diğer bitişik bina ise hasar aldı. 

Ajanslar

Olay yerinden ilk kareler

Olay yerinden ilk kareler
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
uçi mamadi

çöktümü çöktürüldümü ! artk herşeyi sorguluyoruz :/

Pasif Kullanıcı

6-7 eylül olayları beyoğlu ve istanbulun ağzına sıçtı, yabancı mülkiyet diye dokunamıyoruz.restorasyon yasak,imar düzenleme iskan yasak,yıkım yasak, kiralama... Devamını Gör

Sar Baştan

Umarım enkaz altında kimse kalmamıştır.