Beynine Zıpkın Saplanan Genç Kurtuldu

-

Beynine Zıpkın Saplanan Genç Kurtuldu

Beynine Zıpkın Saplanan Genç Kurtuldu

ABD'de beynine zıpkın saplanan 16 yaşındaki genç mucize eseri kurtarıldı.
16 yaşındaki Yasser Lopez Florida'da arkadaşıyla balık avlamaya çıkmış ama kaza sonucu arkadaşının tüfeğinden fırlayan zıpkın Yasser'e isabet etmişti.8 Haziran'da meydana gelen olay sırasında Miami'deki evinin yakınındaki gölde yüzmekte olan Lopez, arkadaşının doldurmakta olduğu zıpkınlı tüfek kazara tetiklendi.
Miami'deki Jackson Memorial hastanesi doktorları, 90 cm. uzunluğundaki zıpkının gencin sağ gözü üzerinden beynine girdiğini ve kafasının arkasından çıktığını anlattılar.
Lopez'in, hastaneye gelişi sırasında bilincinin yerinde olduğu ve huzursuz davrandığı belirtildi. Gence daha sonra narkoz verildi ve başının CT tarayıcıya sokulabilmesi için, paslanmaz çelikten yapılma zıpkın kısmen kesildi.
3 saat süren bir ameliyat geçiren Yasser Lopez, şimdi ayağa kalkmaya ve konuşmaya başladı. Doktorlar, gencin yaşadığı bu korkunç kazayı hiç hatırlamadığını belirtiyor.
Doktorlar, Yasser'in belleğinde ve beyninin diğer kısımlarında ne düzeyde bir tahribat olduğunu henüz kestiremiyorlar ve "durum bundan çok daha kötü olabilirdi" diyorlar.
Nöroloji cerrahı Ross Bullock, "Zıpkının beyindeki tüm ana damarların hiçbirine isabet etmemesi bir mucize" dedi.
Doktorlar, zıpkının beynin sağ tarafına saplanmış ve dolayısıyla konuşma ile diğer önemli işlevlerin gerçekleştiği bölümleri vurmamış olmasını da, "büyük bir şans" diye niteliyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleriolay
Görüş Bildir