Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beynine Jimnastikte Olimpiyat Madalyası Getirecek Kayıp Prens Sorusunu Çözebilecek misin?

 > -

Yıllar önce bir bebek gece vakti beşiğinden kaçırılıyor. Bu bebek, küçük bir dağ üzerine kurulmuş bir krallığın prensi. Askerler ve şehirde yaşayan diğer insanlar birlik olup yeri göğü arıyor, tarıyor; ancak küçük prensi bir türlü bulamıyorlar. Herkes çaresiz bir şekilde kara kara ne yapacaklarını düşünürken, içlerinden biri senin yeteneklerini anlatıyor ve tüm ülkeyi senden haberdar ediyor. Apar topar sana ulaşıyorlar ve durumu anlatıyorlar, egonu bir güzel okşuyorlar ve ikna ediyorlar. Hemen ülkeye gidip araştırmalara başlıyorsun. Ancak işler hiç sandığın kadar kolay olmuyor, yıllarca uğraşıyorsun. Tam 35 yılını alıyor, ancak sonunda çok yaklaşıyorsun. Kayıp prensin çok uzak bir yerlerde yaşayan bir kabile ile beraber olduğunu buluyorsun, kabiledeki kadınları ve yaşı tutmayan erkekleri eliyorsun. Geriye ise sadece 4 kişi ile topladığın tüm ipuçlarını (lakap, isim, çaldığı enstrüman, konuştukları diller, sakal ve bıyık özellikleri) değerlendirerek prensin gerçekte hangisi olduğunu bulmak kalıyor. Elindeki ipuçları şunlar:

Bu durumda prens kimdir?

Cevabını verdiysen (hile yapmak yok 😁) prens kimmiş görmek için resme tıkla!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mervea

bildim vallah

aslhandemirag

Kielbasanın çok iyi hırsız olduğunu yani çaldığını bilenler gitarı da kimin çaldığını bilir zaten 😄

ugr52.5

İyide hırsız olan o değil Cervelat.

bepanthen

Kielbasa=Ejder+siyah bıyıklı+Fransızca ve Lehçe konuşabiliyor+Enstrüman çalıyor. Cervelat=Hızlı El+Uzun favori+Macarca ve Romence konuşabiliyor+Enstrüman yok Braunschweiger=Profesör+Sakal bıyık yok+Macarca ve Rusça konuşuyor+Keman çalıyor Andouille=mızmız+uzun siyah sakal+Rusça ve Almanca+Tef çalıyor.

Gizli Kullanıcı

Cervelat diyen %12'lik kısım, Cervelat'ın uzun favorileri var. Enstürman çalamayanın da uzun favorileri var. Prens ise gitar çalıyor. So?

sosyopat-tate

tablo oluşturularak çözülebilecek basit bi soru. Şimdi dedektiflik ücretimi verin :D

Görüş Bildir