Beyaz Show ve Beyazıt Öztürk'e 'Terör' Soruşturması...

 > 
458PAYLAŞIM

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 8 Ocak Cuma günü Kanal D'de yayınlanan Beyaz Show programı, programın sunucusu Beyazıt Öztürk, programın sorumlusu ve canlı yayına telefonla bağlanan kişi hakkında 'terör örgütü propagandası yapıldığı iddiası' ile ilgili soruşturma başlattı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"8 Ocak 2016 tarihinde Kanal D isimli televizyon kanalında yayınlanan Beyaz Show isimli programda terör örgütü propagandası yapıldığı iddiasıyla ilgili olarak cumhuriyet başsavcılığımızca 9 Ocak tarihinde soruşturma başlatılmıştır. Program CD'si incelenmeye alınmış olup, program sorumlusu, canlı yayına bağlanan ve program sunucusu soruşturma kapsamına alınmıştır."

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bağlanan kişi hakkında soruşturma başlatmıştı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, telefonla yayına bağlanarak öğretmen olduğunu belirten Ayşe Çelik adlı kişinin 8 Ocak'ta Beyaz Show programındaki konuşmaları üzerine "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatılmasına karar vermişti.

Soruşturma kapsamında, A.Ç'nin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı herhangi bir okulda görev yapmadığı, 2010 yılında Güldeste Eğitim Kurumlarında, 2013'te ise Silvan Halk Eğitimi Merkezinde ücretli resim öğretmeni olarak çalıştığı belirlenmişti.

Ne olmuştu?

Ayşe Çelik adındaki kişi, Cuma akşamı yayınlanan Beyaz Show programına telefonla bağlanarak, şunları söylemişti:

"Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın."

Ardından sosyal medyada gündem olmuştu.

Kanal D'den Beyaz Show Açıklaması - onedio.com
Kanal D'den Beyaz Show Açıklaması - onedio.com

Konuyla ilgili ise son olarak Kanal D'den bir açıklama yapılmış, açıklamada yayına bağlanan kişinin, yayından önce belirttiği sorular yerine yayında başka konuları dile getirdiği belirtilmişti.

Beyazıt Öztürk'ten açıklama

Beyazıt Öztürk, Programda Yaşananları Anlattı - onedio.com
Beyazıt Öztürk, Programda Yaşananları Anlattı - onedio.com

Kanal D Ana Haber'e konuk olan Beyazıt Öztürköğretmen olduğunu söyleyerek Beyaz Show programına bağlanan Ayşe Çelik'in açıklamaları ve sonrasında yaşananlara ilişkin açıklama yapmıştı.

AA ve Kanal D

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir