Beşiktaş'ta Sakatlıklar Bitmiyor!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Beşiktaş'ta Sakatlıklar Bitmiyor! Peki Kim Bu Kondisyonerler?

Beşiktaş'ta Sakatlıklar Bitmiyor! Peki Kim Bu Kondisyonerler?

Ekşibeşiktaş yazarı Beşiktaş'taki sakatlıkları analiz etmiş. İşte şok edici gerçekler:

Beşiktaş bu sene iki adet kondisyoner ile anlaşıyor. Bunlardan birincisinin adı Ersin Aka. Kendisinin 10 yıllık CV'sinde Türkiye futbolunun başarılı kulüpleri var: Ankaragücü, Nazilli Belediyespor, Adıyamanspor, Beypazarı Şekerspor, Adana Demirspor, Adanaspor, Kocaelispor, Siirtspor. Şimdi eğri oturup doğru konuşalım, kariyerinde bu kulüpler olan birisi, özgeçmişini kulübe yollayıp da bu pozisyona gelemez. Demek ki ya bilmediğimiz bir cevher, ya da iyi bağlantıları var.

Bakıyoruz, kendisi Erzin/Hatay doğumlu, Erzin Osmaniye sınırında bir ilçe. Sonra bakıyoruz, Samet Aybaba Osmaniye doğumlu, ve futbolculuk kariyerine İskenderunspor'da (Hatay takımı) başlamış. Tesadüf mü? Olabilir. Ama Türkiye'de iş arama/bulma mekanizmasının nasıl çalıştığını az çok bilen birisi, Ersin Aka ile Samet Aybaba'nın en fazla 2 derece ayrı olduklarını rahatlıkla savlayabilir.

Bu tesadüfî durumu bir kenara koyup, diğer kondisyonerin kariyerine bakalım. Eren Şafak, 29 yaşında. 2011 yazında (ne ilginç) Tayfur Havutçu'nun isteği üzerine analiz ve performanstan sorumlu olarak ekibe katılmış. Kendisinin kariyeri daha etkileyici: "Gençlerbirliği, Erzurumspor, Siirtspor, Gaziantepspor, Milli Takımlar ve Türkiye Futbol Federasyonu eğitim yönetmeni görevleri"ni üstlenmiş. (her ne kadar eğitim yönetmeni nedir, ne yapar bilmesem de) Orada bir kulüp tanıdık yalnız: Siirtspor. Evet, şaşırmadık, Aka ile Şafak 2009-2010 sezonunda iş arkadaşı imişler.

(Bu arada Siirtspor deyip de geçmemek lazım. Zaten yıllardır Fadıl Akgündüz'ün desteğini alan kulübün şu anki yönetim kurulunda Nihat Özdemir (evet, o Nihat Özdemir) ve Medical Park Hastaneler grubu sahibi Ethem Sancak var. Sıradan bir 3. lig ekibi değil yani)

Şimdi derdimi özetleyeyim:

1. Futbolcular sapır sapır dökülürken bu kişilerin ismi anılmıyor, gündeme gelmiyor. Halbuki Türkiye medyası kondisyonere methiye düzmekten/yüklenmekten imtina etmez. (Fatih Terim'in Amerikalı kondisyonerleri, Roland Koch, Stefano Morreno vs.)

2. Beşiktaş'ın belli ki sağlık konusunda bir sıkıntısı var. Bu konuda kondisyonerinden terapistine bir hesap sorulması gerekmez mi? Bu kondisyoner arkadaşların nasıl bir program güttükleri merak edilmez mi?

3. Tamam, Feda sezonu dedik de, Beşiktaş Koch'dan, Morreno'dan sonra en son Siirtspor'da çalışmış, Erzin'in belediye takımına teknik direktörlük yapan birisinden daha tecrübeli bir kondisyoner bulamaz halde midir?

Vay.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmerika Birleşik DevletleriBeşiktaş Jimnastik KulübüFatih TerimGençlerbirliğiHatayOsmaniyeSamet AybabaTFF
Görüş Bildir