Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beşiktaş Seçime Gidiyor

Anasayfa > Gündem

Orman: "En kısa zamanda seçime gideceğiz"

Fikret Orman: 'Seçim kararı alacağız ve yönetim olarak ilk toplantıda tarihini belirleyeceğiz'

Başkan Fikret Orman eleştirilere cevaben yaptığı konuşmasında kendisi ve yönetimine yapılan eleştirilere cevap verdi. Büyük zorluklarla görevi sürdüklerini anlatan Orman ''bu konuştuklarınızın hiç birini hak etmiyorum'' dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman; seçim kararı alacaklarını ve güven oylamasına gideceklerini söyledi. İlk Yönetim Kurulu toplantısında seçim tarihini belirleyeceklerini de belirten Fikret Orman, aday olmak isteyenlere de çağrıda bulundu.

Fikret Orman'ın konuşmasından diğer satırbaşları şu şekilde:

''Göreve geldiğimizde gelirlerin %70'i temlik altındaydı ve tasarruflu bir yönetime gitmek zorundaydık. İlk yıl ödememiz gereken 300 milyon borç ve 50 milyon lira gelir vardı. Ben bu durum karşısında son bir haftaya kadar aday olmadım. Kimse elini taşın altına koymayınca biz aday olduk.

''Stat için o zaman kadar yapılmadan öncesine kadar herkes çok büyük bir olay gözüyle bakarken şimdi görüyorum ki küçümseniyor. Ben her sabahın 7'sinde orada oluyorum. Konuşmak kolay; eğer vicdan varsa elinizi vicdanınıza koyun.''

''Bu borçlar 140 milyon lira gelirle ödenemez. Kulübün bu borcu kulübün kapısına kilit vurmadan ödenemez. Biz bunu çözmeye çalışıyoruz. Kimse diyor mu 'transfer yapmayın' diye. Hayır 'stadı yapın, oyuncular alın, borcunuz aşağı insin' diyorlar. ''

''Şampiyonluk maçı kaçtıysa sorumlusu biziz''

''Şampiyonluk kaçtıysa birinci sorumlu biziz. Slaven Biliç'i seçtiysek biz seçtik. Oyuncularımızın önceki aylardan alacakları var. Genç arkadaşlarım sizlerin yaşından fazla ben o tribünlerde oturdum. Biz taraftar değil miyiz biz uzaydan mı geldik. Hakemler ve federasyon ile ilgili konuşmuyoruz diye eleştiriliyoruz. Bizim bir üslubumuz var. Biz hiçbir zaman boynumuz bükük durmadık. Beşiktaş'a gerçekleşen hakem hatalarında Süleyman Seba'nın çizgisinden çıkmadık. Bunları konuşuyoruz ama herkesin önünde değil. Şimdiki federasyon başkanı bu kulübün başındayken o zamanki federasyona faşist dedi sonuç değişti mi.''

''Öksüz sanıyorsunuz bizi dimi''

''Bir çok yeni tesis yapıyoruz. Akatlar'a 8 salonlu 15 bin kişilik spor salonu ve tüm üyelerimizin faydalanacağı büyük bir sosyal tesis yapıyoruz. Bunları sizin için yapıyoruz. Hata mı yapıyoruz biz. Beşiktaş çok güllük gülistanlık bir haldeydi de biz mi kötüye götürdük. Bu konuşmaları daha önce yıllarca niye yapmadınız. Öksüz sanıyorsunuz bizi. Yani ben garibim vur abalıya dimi''

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman son olarak ; seçim kararı alacaklarını ve güven oylamasına gideceklerini söyledi. İlk Yönetim Kurulu toplantısında seçim tarihini belirleyeceklerini de belirten Fikret Orman, aday olmak isteyenlere de çağrıda bulundu.

Fotomaç

Beşiktaş Kulübü'nde, 2014 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı başladı.

  • Beşiktaş'ta Fikret Orman yönetimi idari ve mali yönden ibra edildi

  • Beşiktaş'ın Mali Genel Kurulu'nda toplam borç 881 milyon 558 bin TL olarak açıklandı.

  • Beşiktaş Mali Genel Kurulu'nda kalp krizi geçiren Erdal Çoşkun Yağdan isimli kulüp üyesi hayatını kaybetti.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongreye katılımın oldukça fazla olduğu gözlenirken, kongrenin Divan başkanlığına Uluç Gürkan seçildi.

Toplantı, kongre Divan başkanlığı seçimi için üyelerin salona geç girmesi ve önergenin de geç verilmesi sebebiyle 1 saatlik bir gecikme ile başlayınca salonda protestoların yaşanmasına neden oldu.

Uluç Gürkan'ın Divan Başkanı seçilmesinden sonra başlayan kongrede başkan Fikret Orman üyelere kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaptı. Daha sonra Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, kulübün idari faaliyetleri ile ilgili son bir yılını anlatan konuşma yaptı.

Bu arada Ürkmezgil'in konuşması esnasında bayan voleybol takımının küme düşmesini söylemesi, üyelerin alkışlı protestosuna neden oldu.

Sampiy10

Ahmet Gelberi'nin Konuşması Sırasında Kurul Karıştı

İdari ve Mali Kurul'da söz alan Ahmet Gelberi, Fikret Orman ve yönetimini eliştiren konuşması sırasında 'Kimsenin özel hayatı bizi ilgilendirmiyor ama başkanın bizler ağlarken magazin programlarına konu olmasını kabul etmiyoruz' sözleri üzerine salon bir anda karıştı.

Fikret Orman yönetimi destekçileri Ahmet Gelberi'ye büyük tepki gösterirken, bir kaç kişi Gelberi'yi kürsüden indirmek istedi. Bu hareket üzerine Gelberi destekçileri de olaya karışınca kurulda istenmeyn görüntüler ortaya çıktı.

Yaklaşık 5 dakika süren gergin dakikalar sonunda Ahmet Gelberi konuşmasına devam etti.

https://twitter.com/firatgunayer/status/602411005570850816

Eurosport

Ahmet Nur Çebi: "Beşiktaş'ın Borcu Bizim Namusumuzdur"

Ahmet Nur Çebi açıklanan borçlar içinde kendi dönemlerine ait borçlanmanın stat haricinde sadece 97 milyon lira olduğunu ve önceki yönetimden kalan faiz ve kur farkları sebebiyle genel borcun bu derece yükseldiğini açıkladı.

Ahmet Nur Çebi kulübü bir önceki yönetimden 583 milyon liralık bir borç ile devraldıklarını söyleyerek, 'Göreve geldiğimizde 583 milyon liralık borcu kucağımızda bulduk. Ama Beşiktaş'ın borcu bizim namusumuzdur ödeyeceğiz' diye konuştu.

Önceki dönemden gelen borçları, önce sürdürülebilir sonra da ödenebilir hale getirmek için çabaladıklarını açıklayan Çebi, Yıldırım Demirören döneminden kalan 583 milyon liralık borcun 323 milyonluk kısmının daha önceden kredilendirildiği için faizlerle çok uğraştıklarını belirtti.

Ahmet Nur Çebi, Demirören zamanında yapılan borçlardan kendi dönmelerine yansıyan faiz ve kur farklarının da 182 milyon civarında olduğunu ve bu rakamların 583 milyonun üstüne eklendiğinde zaten 770 milyon liralık bir borca ulaştıklarını ifade etti.

Toplam borcu 867 milyon lira olarak açıklayan Çebi, stada 157 milyon lira borçlandıklarını ve 100 milyon lira daha borçlanma öngördüklerini dile getirdi.

Stat harcaması haricinde kendi dönemlerinde 97 milyon lira borçlandıklarını ve toplam 102 milyon liralık transfer harcaması yaptıklarını söyleyen Çebi kendilerinde sonraki yönetimlere sağlıklı bir mali yapı bırakacaklarını dile getirerek konuşmasını tamamladı.

Fotomaç

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
bootstrap will

Yönetim istifa. 3 senedir başarısızlık sürüyor kulüpte, hentbol takımını saymazsak sürekli bir düşüş var. Stad dediniz stadı bitiremediniz, borçlar dediniz a... Devamını Gör