Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CAS'ta da Polis Fezlekesi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Beşiktaş İçin CAS'ta Kritik Gün!

Fenerbahçe ve Beşiktaş bu hafta içi Avrupa Kupası maçlarına çıkacak. İki kulüp Avrupa'da yola devam edebilmek için yeşil sahanın yanı sıra CAS'ta da mücadele verecek. İlk duruşma sırası bugün Beşiktaş'ta...

UEFA Tahkim Kurulu şike iddialarıyla ilgili Fenerbahçe'yi 2, Beşiktaş'ı 1 yıl Avrupa kupalarından men etmiş, taraflar daha sonra CAS'ta hızlı yargılama için anlaşmıştı. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ndeki duruşmalar bugün başlıyor. İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleştirilecek duruşmalı toplantıda önce Beşiktaş'ın dosyası görüşülecek.

Bugünkü duruşmada Beşiktaş Kulübü adına Hukuk İşleri ve Finansmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sami Esen ve yabancı avukatlar, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Ahmet Ateş, eski Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu Üyeleri Oğuz Atalay, Burak Oder ve Mertay Kugay yer alacak.

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu da video konferans ile duruşmaya dahil olacak.

Fenerbahçe'nin toplantısı ise 21 ve 23 Ağustos'ta yapılacak. Fenerbahçe ile ilgili karar 28 Ağustos, Beşiktaş'la ilgili karar 30 Ağustos'ta açıklanacak.

Haberin Tamamı İçin:

Beşiktaş'ın Cas'taki Duruşması Devam Ediyor

UEFA’nın siyah-beyazlı kulübe verdiği 1 yıl Avrupa’dan men kararının iptali konusunda yapılacak kritik duruşma bugün CAS’ta görülmeye başlandı.

Beşiktaş'ın UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği tedbir amaçlı 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına yaptığı itiraz için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) yapılacak duruşma başladı.

Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticisi Serdal Adalı, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) yapılan duruşmaya katıldı. İsviçre'nin Lozan kentinde TSİ 10.30'da başlayan duruşmalı toplantı için Adalı, az önce CAS binasına giriş yaptı. İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleştirilen duruşmalı toplantıya Beşiktaş Kulübü adına hukuk işleri ve finansmandan sorumlu yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen ve yabancı avukatlar katılacak.

Avukatların yanı sıra eski yöneticilerden Serdal Adalı, eski teknik direktör Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş tanık olarak duruşmaya katılırken, eski Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kurulu üyeleri Prof. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay da uzman tanık olarak toplantıda yer alacaklar. Öte yandan TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu ise video konferans ile yine tanık olarak duruşmaya dahil olacak. Toplantı TSİ 10.30'da başlarken, tanıkların tamamının öğle saatlerinde CAS binasına gelerek dinleneceği öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

CAS'ta da Polis Fezlekesi

Beşiktaş'ın CAS'taki savunmasında tanıklardan biri olan Tayfur Havutçu, Lozan'daki binadan ayrılan ilk isim oldu.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) tanık olarak dinlenen Beşiktaş eski teknik direktörü Tayfur Havutçu, duruşmadan ayrıldı.

İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleştirilen duruşmalı toplantıdan çıkarken kısa bir açıklama yapan Havutçu, "Hep aynı işlerle uğraşıyoruz. Farklı bir durum yok. UEFA Disiplin Komitesi'ne olsun, şimdi bu mahkemeye karşı olsun, hep aynı şeyleri anlattık. Papağan gibi tekrarlayıp duruyoruz. Tanık olarak bizi dinlediler, ifademizi verdik, hayırlısı artık" dedi.

Tayfur Havutçu ayrıca, "CAS Mahkemesi de polis fezlekesini birinci planda mı tutuyor?" sorusuna, "Evet" cevabını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİsviçrePolisTFFUEFAfutbol
Görüş Bildir