F.Bahçe'den Stat Açıklaması!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Beşiktaş Gelecek Sezon Şükrü Saraçoğlu'nda

Beşiktaş Gelecek Sezon Şükrü Saraçoğlu'nda

Aziz Yıldırım ile Fikret Orman, ‘tarihi bir anlaşma’ için biraraya geldi. İkili, ön protokol yaparak önümüzdeki sezon İnönü Stadı’nın yıkılacak olması nedeniyle Beşiktaş’ın maçlarını Şükrü Saracoğlu’nda oynamasına karar verdi

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında müthiş anlaşma... Siyah-Beyazlılar önümüzdeki sezon maçlarını Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynayacak. Uzun süredir çareler arayan Beşiktaş yönetimi ile Fenerbahçe yönetimi arasında anlaşma imzalandı. Siyah-Beyazlı yöneticiler bu sezon başında maçlarını TT Arena’da oynamak istemişti ancak yoğun tepkiler nedeniyle Galatasaray yönetimiyle anlaşmaya varılamamasından sonra konu kapanmıştı.

Ancak o dönemlerde Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Nihat Özdemir, “Bizim stadımızda oynayabilirsiniz” diyerek ilk adımı atmıştı. Bu adımlar şu günlerde hayata geçirildi ve Sarı-Lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş başkanı Fikret Orman arasında yapılan görüşmeler sonrasında iki taraf 2013-14 sezonu için anlaşmaya vardılar.

KİRA YARI YARIYA ÖDENECEK

Kısacası önümüzdeki sezon İnönü Stadı yıkılıp yerine yeni bir stadın yapılması için start verilecek. Anlaşma gereği iki kulüp maçları biri deplasmanda olduğunda biri içeride olacak şekilde ayarlanacak ve Futbol Federasyonu da buna destek verecek. Stadın genel giderleri ve yıllık kirası da iki taraf arasında yarı yarıya bölüşülecek. Fenerbahçe’nin ödediği yıllık 9.6 milyon lira kira bedelinin yarısını Beşiktaş ödeyecek. Stattaki özel alanlar localar da şu anki loca sahipleriyle görüşülüp bu konuya da bir çare bulunacak. Çünkü İnönü Stadı’ndaki loca sahipleri de Saracoğlu’ndaki localardan faydalanabilecek. Sonuç olarak her iki kulübün başkanın yapmış olduğu anlaşma ve imzaladıkları ön protokoll gereğince önümüzdeki sezon Kartal, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda uçacak.

BÜYÜK TEPKİ

Şükrü Saracoğlu Stadı’nı ortak kullanma protokolü muhalefeti ayağa kaldırdı. F.Bahçe camiasının önde gelenleri buna tepki göstererek, “Başkanın Yargıtay’daki durumu belli değil. Yani F.Bahçe’de başkanlığa devam edip etmeyeceği netleşmiş durumda değil. Ocak ayında büyük ihtimalle kongre yapılması gündemde. Kulüpte böyle belirsizlikler yaşanırken başkanın önümüzdeki sezon için stadımızı Beşiktaş ile ortak kullanmaya karar vermesini anlaşılır bulmuyoruz” dediler.

Haberin Tamamı İçin:

F.Bahçe'den Stat Açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü, resmi sitesinden yaptığı bugün bir gazetede çıkan Beşiktaş ile Şükrü Saracoğlu Stadı için anlaştıklarına dair iddiaları yalanladı.

Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi;

Bugünkü Haber Türk Gazetesi'nde, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın, Beşiktaş JK Baskanı Sayın Fikret Orman ile ön protokol yaptığı ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun gelecek sezon Beşiktaş'ın kullanımına açılacağı iddia edilmektedir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranAziz YıldırımBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüFikret OrmanYargıtayfutbol
Görüş Bildir